Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez idegösszeroppanás lehet?

Ez idegösszeroppanás lehet?

Figyelt kérdés
Este elhagyott a menyasszonyom, amire úgy reagáltam hogy majdnem minden elsötétedett (beszűkült a látásom, mintha egy szűk sötét folyosót néztem volna), úgy vert a szívem mintha ki akarna ugrani, többször hánytam, nem kaptam levegőt, vert a víz és rázott a hideg stb. Erre ezt mondta egy barátom hogy sima pánikroham volt. Viszont ami ezután történt az a durva, lefeküdtem aludni hátha megnyugszok, de tudom hogy egy percet se aludtam. Egyik másodpercben még az egyik oldalamon feküdtem magzatpózban, a következőben pedig már a hátamon, sajgó combokkal, valami nedvesben tapogatózva. Na mondom szép, bepisiltem. Ahogy lenéztem, láttam hogy tiszta vér a lepedő és egy csomó párhuzamos, mély vágás van a combomon. Fogalmam sincs hogy mikor csináltam és mivel, olyan volt mint egy vágás a filmekben, teljesen kiesett az az időszak. Idegösszeroppanás lehet? Meg fog ismétlődni?

2023. ápr. 27. 07:16
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Bementem ügyeletre mert megint csináltam valamit és nagyon megijedtem. Kb kinevettek és elhajtottak hogy ilyen nem létezik, nem "álmomban" történik hanem ezt én csinálom magammal, olyan nincs, hogy álmomban szetvagdosom magam. Ha esetleg alvajáró is lennék, amit nem hisz, felkeltem volna, ha vagdosom magad, úgyhogy bocsi, de én nem tudja elhinni, hogy álmomba csinálom ezeket, nem, ezeket én magam ébren csinálom, csak máshogy fogom fel. Olyan van hogy hallucináció alatt tesz valaki kárt magában, de amit én mondok max a filmekben van, nem fogom bántani magam álmomban ha alapból nem akarom. (Alapból is akarnám, csak kibírom hogy ne tegyem, mert semmi értelme)

Ha nem vagyok disszociativ zavaros, akkor lehetetlen, hogy ezt így el tudja hinni. A disszociativ zavar azt jelenti, hogy váltakozik a személyiségem, akkor tényleg nem emlékszem mit csinált az előző személy. De nincsenek arra jelek, hogy az lennék, ez egy elég súlyos betegség a disszociativ zavar. Szóval kamuzok, szórakozzak mással.


Tényleg nem hisz nekem senki?! Meg fogok őrülni!

2023. ápr. 30. 09:06
 32/51 anonim ***** válasza:

Az orvosoknak igazuk van. Álmában senki nem árt magának. Amikor ilyen történik, hogy pl önkárosítasz, akkor képszakadás van. Az anyatermészet jól működik ilyenkor, töröl amikor gáz van.

Amikor pszichotikus voltam, akkor nem emlékeztem arra, hogy miket csináltam. A kórházból kijövet fél évvel később sem emlékszem arra, hogy mik voltak velem. Ismerősök elmondásai alapján tudom csak, hogy mi volt. Néha bevillan 1-1 kép, de igazából nem emlékszem.


Elhiszem neked, hogy rosszul vagy. A legjobb amit tehetsz most, az az, hogy befekszel kórházba. Segíteni szeretnének neked, de abban az elmeállapotban amiben most vagy, nem tudod adekvát módon szemlélni önmagad. Félelmetes, nem érted pontosan mi van, mert ilyen még nem történt veled. Nagy eséllyel pszichotikus vagy, csak még nem hatalmasodott el rajtad teljesen. A pszichotikus emberekkel szokott az lenni, hogy "nem hisz nekem senki". Ez velem is így volt.


Talán a legjobb döntés az lenne, hogy hívd fel a mentőket, és mondd nekik, hogy önkárosító szándékaid, gondolataid vannak, illetve valószínűleg probléma van a valóságoddal is. Kijönnek, bevisznek a sürgősségire, aztán jönnek majd a pszichológusok és az orvosok, akik rendesen megvizsgálnak. Akit sürgősségire visznek, annál nagyon alaposan vizsgálják mi a baj. Addig nem adnak be semmilyen gyógyszert, amíg nincs diagnózis. Ez protokoll.

Vigyél magaddal rágcsálnivalót, mert a kórházi koszt sajnos 2023-ban sem jó.


Nincsen veled az égvilágon semmi baj, csak picit extrém módon megviselt ami történt veled, és rosszul működik most az agyad. Sokkal gyakoribb ez mint gondolnád.

2023. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Figyelj Cimbi!


tudom, miről beszélsz. Először is szeretném emgkérdezni, hány éves vagy. csak hogy lássuk is, hány éves emberhez beszélünk, milyen stílust alkalmazzunk.

Utána írom majd a másodikat.

2023. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
23 vagyok és férfi
2023. ápr. 30. 09:47
 35/51 anonim ***** válasza:

Rendben és köszi!


Bontsuk tovább:

Te mit gondolsz, mi segítene rajtad jelen pillanatba?

2023. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

32-es vagyok.

Na bástya, a lépések:

1: Szüleidnek, a barátaidnak csak annyit kell mondanod: nagyon rosszul érzed magad, és a saját egészséged érdekében kórházba mész, mert félted magad. Ennyi. Nem kell semmi extrát megemlíteni. Ezt megértik, az jön le nekik, hogy figyelsz magadra, felismerted, hogy probléma van. Win-win.

2: Hívd fel a 104-et (mentők) és mondd az alábbit: Jó napot kívánok, XYZ vagyok. Az elmúlt napokban önkárosító és szuicid gondolataim vannak, illetve már kisebb kárt tettem önmagamban, amire nem emlékszem. Kérem segítsenek.

Meg fogják kérdezni hány éves vagy, hol tartózkodsz éppen, van-e valaki a közeledben, illetve jelenleg van-e önkárosító szándékod. Ezekre válaszolj őszintén. Valószínűleg ki fognak küldeni két rendőrt is hozzád, ők fognak hamarabb megérkezni, DE ŐK CSAK BIZTONSÁGOT adnak neked. Nem bilincselnek meg, nem tepernek a földre, semmi ilyen. Ez protokoll.

Kijönnek a mentők, vigyáznak rád. Mérnek vérnyomást, vércukrot, koronavírus teszt, aztán bevisznek a kocsival a kórházba. Ott melletted maradnak, majd jön a doki. Beszélsz vele, aztán valószínűleg felkísérnek egy kórterembe, ahol ledőlhetsz.


A munkahelyednek írj (ne beszélj, ÍRJ), hogy kórházba kellett menned. Majd hozol nekik táppénzes papírt. Többet nem kell nekik tudniuk egyenlőre. Azt majd el tudod nekik mondani úgy is, ha már kiengednek.


Hajrá, nagyon drukkolok neked!

2023. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy én magam sétálok be? Pici falu, pici zsákutca, mit szólnának ha kivonulna a rendőrség meg a mentők?
2023. ápr. 30. 11:28
 38/51 anonim ***** válasza:

Mivel tudják az emberek, hogy ki vagy, ezért valószínűleg semmi baj nem lenne. Illetve azt is tudják, hogy mi a helyzet veled: a menyasszonyod elhagyott, és ez nagyon megviselt téged. Melletted állnak, nem ellened vannak :)


Ha falu, akkor valószínűleg csak mentő megy. De besétálhatsz magadtól is. Érdemes felhívni a pszichiátriát ha magad mennél be, hogy tudjanak rólad.

A helyedben inkább a mentőket hívnám. Az bombabiztos, és azonnal segítséget kapsz. Ha félsz, hogy mit szólnának mások, kihívhatod őket a falu szélére is. Meg fogják érteni.

De akit a mentő visz el, azzal empatikusak az emberek: tudják, hogy segítségre szorul. Nekem is amikor megtudták az ismerősök, munkatársak, hogy kórhzba kerültem, azonnal mondták, hogy ha bármiben tudnak segíteni, szóljak nekik, és segítenek. Ott fostam, hogy mi van ha megtudják, hogy pszichiátrián vagyok. Mindenki segített. Egy rossz szót nem kaptam. Sőt, ők értékelték át a dolgot, hogy miért nem látták ezt eddig rajtam. Ha szóltam volna, segítettek volna hamarabb.


Aztán majd a kórház után el tudod magyarázni mindenkinek, hogy csak rosszul működött az agyi kémiád, amiről egyáltalán nem tehetsz, mert BÁRKIVEL, BÁRMIKOR megtörténhet. A pszichiáterem mondta nekem, hogy bárki lehet pszichotikus, bárkinél lehet képszakadás. Nagyon komplex és sérülékeny az elme.

2023. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

A segítség kérése a legnehezebb. De amint felhívod a mentőket, és kéred a segítséget, onnantól már minden sínen lesz. Átadod az irányítást és a felelősséget a szakembereknek. Bevisznek, és hagynak pihenni. Beállítják a gyógyszereket, hogy stabilizáljanak téged, aztán amint látják, hogy oké a dolog, engednek is haza.

A pszichiátriai osztálytól meg nem kell tartani. Persze senki se szeret kórházban lenni, de egyáltalán nem vészes. Ha egy másik beteg zavarna, csak meg kell mondani neki, hogy kérlek hagyj békén, fáradt vagyok. Ha normális vagy, akkor az ápolók is azok lesznek veled.


Hajrá hajrá hajrá!

2023. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Meg mindig nem valaszomtal, hogy szerinted neked mi segitene. Ez fontos kerdes. Mert barmi, ami ellentetes az akaratoddal nem fog mukodni 😊
2023. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!