Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban ennyire elterjedt a...

Valóban ennyire elterjedt a drogozás?

Figyelt kérdés

Napok óta beszélgetek egy kérdésnél itt a Gyakorin. Sokan védik az alkalmankénti LSD-fogyasztást, tanult emberek is. Valóban ennyire sok fiatal értelmiségi él vele? Ez a kérdés egyébként:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



márc. 29. 18:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
#10 Ki írt olyat, hogy az a definíciója? Ezt élvezed amúgy, hogy kötözködhetsz egy kicsit itt a sz@ros gyakorin?
márc. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem annyira elterjedt nálunk.

Pl a Németeknél annyian füveztek és úgy elterjedt inkább legalizálták. Nálunk nem füveznek még annyian (meg itt még mindig sok helyen a herbál meg) hogy ezt a fordulatot érdemes legyen megtenni (meg persze a mi kormányunk sem nagyon lenne erre hajlandó).

Viszont ha annyian szívnának nálunk is akkor már nem lehetne ezt a rendszert fenntartani. Túl sok rendőri erőforrást igényelne a tiltás, és nem is lehetne pl mindenkit börtönbe csukni (szóval valamit lépni kéne).

Összességében egy olyan nemzet vagyunk aki rosszul bánik a szerekkel, drogokkal.


A hallucinogéneket általában olyanok használják akik tudatosabbak. Ez nem olyan hogy bulizni kell, és durr bele bumm, hanem jelentős rákészülés kell mentálisan is.

A hallucinogének (ellentétben más drogokkal) egyáltalán nem okozhatnak függőséget sem, ezért akik használják őket kiszámíthatóan teszik.

Ahogy a másik kérdésnél is le lett vezetve olyan spirituális betekintéseket adhat, amiket ezek nélkül a szerek nélkül nem lehet elérni.

Ezért is használják pont akik értelmiségiek, mert ők már jobban látják ennek az egésznek a hátterét, működését.

márc. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

A drog definíciójára egyébként jobban illik a tudatmódosító szer elnevezés.

Viszont a tudatmódosító szerek jelentős részét azért használják az emberek (főleg a függők) hogy kiszakadjanak a hétköznapi életből, ergó egy menekülésként a valóság elöl.

A tudatmódosítók kisebb részét (hallucinogéneket) pedig pszichedelikumként (önismereti céllal) használják. Ez a másik csoporttal tök ellentétes, mert ezekkel a szerekkel pont hogy szembe lehet nézni a valósággal.

Ugyan mindegyik drog a hétköznapi elnevezésében, de ezen kívül nem sok közös van ezekben a szerekben.

Az emberek különböző szereket használnak, különböző célokkal. Ezeket nem lehet egykalap alá venni.

márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
12.: Te ugyanaz vagy, aki a belinkelt másik kérdésnél egy sor hozzászólásban védi az alkalmankénti LSD fogyasztást?
márc. 30. 12:41
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Aha. Igen. Nekem ugyanis az LSD volt a legjelentősebbnek számító dolog az életemben.
márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Megismertelek. Amúgy sajnállak is, ha ez volt az életed legjelentősebb eseménye. Az is veszélyes a drogokban, hogy olyan intenzív élményt nyújtanak, hogy utána minden unalmassá válik.
márc. 30. 12:58
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mind írtam sokféle drog van, és ezeknek nagyon vagy teljesen különböző a hatásuk is.

Én erős 2 évtizede kezdtem használni bármilyen drogot ami szembejött, főleg kíváncsiságból.

Az első 5 évben inkább füvet, meg ketamint szívtam, én már akkor is függő voltam mert ez jellemző rám.

Olyan 15 éve volt egy LSD bélyeges utazásom, aminek a hatására kezdtem elkezdeni foglalkozni a Buddhizmussal, és a meditációval.

Ha akkor nem kezdek el meditálni hamar belehaltam volna a függőségembe! Ugyanis utána jöttek be raklapszám a dizájner drogok, a bio füvek stb. Így is 6 alkalommal hajszál híján meghaltam főleg túladagolásban. Az utóbbi erős 10 évben pedig intravénás drogfüggő lettem, fénykoromban kokaint és heroint használtam (amiknél nem létezik erősebb függőség). Az életem nagyrészt egyébként most is működésképtelen (inkább vegetálok, meditálgatok) mert ha úgy alakul nem tudok nemet mondani a drogokra. Viszont az erős 1 évtizednyi meditáció hatására jobban érzem magam, és bizonyos fokig távolt tudom magam tartani a különböző színű poroktól. Lehet most kéne még egy LSD vagy DMT utazás és akkor stabilizálhatnám az életem.

A lényeg az ha 15 éve nem nyalom be azt a bélyeget, és annak eredményeképp nem kezdek bele a napi szintű meditációkba, akkor már biztos vagyok benne hogy nem élnék. (Nekem ezért volt jelentős, így értettem a lényegét.)

márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Sürgősen fordulj addiktológushoz! Vigyázz magadra! Nem ítéllek el, mielőtt azt hinnéd, inkább féltelek (amúgy jó elrettentő példa vagy másoknak, jó, hogy ezt leírtad, mert mások tanulhatnak belőle).

Gyógyulást és hosszú, boldog, drogmentes életet kívánok neked!

márc. 30. 13:32
 19/22 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezo, en is a masik kerdestol jovok. Miert zavar teged ennyire, hogy vannak emberek, akik maskepp gondolkodnak es elnek mint te?

Az itteni 13-as valasz leirja, hogy mi a kulonbseg drog es drog kozott. A pszichedelikumoknal raadasul nincs fizikai fuggoseg es elenyeszo ritka esetekben lesz tole igazi baja az embernek (v.ö. alkohol) Szoval miert piszkalja a csorod?

márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
19.: Nem zavar. Viszont az értelmes vitának van értelme. Sose lesz olyan a világban, hogy mindenben egyetértés legyen. Aki ezt szeretné, diktatúrát szeretne.
márc. 30. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!