Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban ennyire elterjedt a...

Valóban ennyire elterjedt a drogozás?

Figyelt kérdés

Napok óta beszélgetek egy kérdésnél itt a Gyakorin. Sokan védik az alkalmankénti LSD-fogyasztást, tanult emberek is. Valóban ennyire sok fiatal értelmiségi él vele? Ez a kérdés egyébként:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



márc. 29. 18:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
81%

Az ertelmesnek van.

De nem ennek. Az egyik oldal (a tied) full tajekozatlan a temaban es kicsit se nyitott, csak ugyanazt bofogi ujra.


Kerdesedre a valasz igen, ennyire elterjedt a drogozas. Na es?

márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A legjobb, hogy az egeszseges, klinikai teszteken atment, egeszsegugyi hatoanyagokat azt mondjak drog, de a kokain, LSD, amfetamin nem, lasd Adderral meg Vyvanse amiert konyorognek, hogy legyen itthon is elerheto. Ja meg a modafinilert is konyorognek, de mar nem annyira mert beszerezheto konnyebben csak simliben es felig legalisan, erre fogjak egy ez mentette meg oket a zarovizsgan meg ilyenek. Ahelyett, hogy leseggeltek volna tanulni es nem osszehanyi valamit, es megkapni a diplomat. De igen, pont forditve gondolkodnak.


Minden okkal jonnek, hogy a hivatalos hatoanyagok azok drogok es mar bele is mennek, hogy angolul is "drug" ami igaz, de itthon nem, itton a drog az eros hatoanyag ami pszichotrop kabitoszer. Aztan jonnek, hogy annyi penz van benne meg minden. Ja 90%-os tamogatasokkal... meg ilyenek, a kokainnak meg az ara? Ismerek vkit aki szippantja, belecsodolt olyan draga lett, az amfetamin meg "koszos" ezert nem veszik. A tobbi meg elenyeszo. Egy embert ismerek, aki heroinozott itthon. De azt hogy a francba, azt nem tudom, mert azt rettento itthon beszerezni, es azt nagyon figyelik az ilyen opioid dolgokat, a tramadol gyogyszert (trauma miatt, akut vagy kronikus) meg abuuzaljak. Ritalint is probaljak. De mindegy, szoval kb. csak kokain meg amfet. van itthon a "piacon".


De igen. Sokan jonnek ezzel, hogy "fu de a xanax is akkora drog, meg a clonazepamrol ne beszeljunk (ami egyebkent egy antiepileptikum), meg a tramadolrol meg a ritalinrol)". Hogy mekkora penz van bennuk, hat akkor mondom nekik, hogy nezzenek szet, hogy az autokereskedelemben mennyi penz forog, az elektronikus eszkozokben, a telefonokban pl iPhone, a Hardwarekben, Hutok, Ingatlanok, Alberletek, lehet sorolni. De nem, azok nem persze, csak a gyogyszerek amik megvaltoztatjak pl antidepresszansok, a tudatodat.


Rokonommal beszelgettunk errol, hogy "igen tudom van ebben piac mint mindenben, ezt en is tudom (mert o meg konyveket is olvasott errol, borzasztoan gyuloli a drogokat, bezzek o is amfet. meg LSD-zett, meg alkoholizal, de mindegy ja, felesege pont Xanaxot szed mert ejszaka panikrohamos neha), de nezd a masik oldalat, ne csak a bal szemeddel.


A tudatmodosito azert eros szo. A bisoprolol, metoprolol, a pacemaker, a pregabalin (neuropatias fajdalomra cukorbetegeknek), a clonazepam (epilepsziasoknak), az antidepresszansok (pl Aurorix), mind megvaltoztatjak a tudatodat, de remelem latod azert az irracionalis gondolkodasodat, hogy szerinted csak a penz van benne. Eleteket mentenek meg sokszor. Nem hiaba aldoznak milliokat dollarban meg EUR-ban klinikai vizsgalatokra. Biztos, hogy a penz miatt csakis. Pl. a pacemaker is azert lett kitalalva aminek egy reszet az allam allja (most ne politizaljunk) meg a verhigitok is, 90%-os tamogatottsag megint, vagy 50% 70% is. Normativ szinten. Ezeket az allam allja. Kulfoldon is pl. hollandiaban, csak ott mas a rendszer. A metprolol peldaul lelassitja a vernyomast faradekonyabb lesz, antidepresszansokrol ne is beszeljunk, pregabalin meg clonazepam egyik a fajdalmat tunteti el a masiktol nem hal meg az epilepszias gyerek.


De persze a 80 konyv amit elolvasott az "fu ez nagyon komoly b*szki mekkora penzek csattognak itt a kezekben". De ezeket mind nem mondtam el neki, mert lattam rajta, meg hallottam a hangjan is, meg a korulmenyei, hogy a felesege is Xanaxot szed, o is drogozott, alkoholizal alkalmankent, ennek ellenere nem tudnam felvilagositani, elmagyarazni, hogy oke, eddig balszemmel olvasott 80 konyvet, most olvasson 80 konyvet a jobb szemevel is. Sot, mar szerintem olvasott is az utobbibol. Az ilyeneket hiaba akarod meggyozni, nekik egyedul a fu az ami tenyleg meggyogyit akar a rakbol is, az LSD-tol eltunik a depressziod (klinikai) meg a skizofreniad, az amfetamintol hatekonyabban dolgozol (ez nem igaz, a minoseg nem jobb, de a mennyiseg igen, most hogy ez is a minoseggel fugg ossze, munkaja valogatja, peldaul takarito).

márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!