Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleőrülök a magányba! Hogyan...

Beleőrülök a magányba! Hogyan lehet kimászni a gödörből? 17L

Figyelt kérdés

Járok pszichiáterhez, már a másodikhoz, mert az első nem vált be..bár a mostani se.Szedtem gyógyszereket, de nem használtak+mellékhatásaik is voltak, szóval abbahagytam.Csináltam egy pár dolgot:énekkar, szolfézs, hegedű, röplabda, tánc, rajz..de egyiket sem szerettem.

Emberekkel nem tudok kommunikálni, hiába szeretném, nem megy.Fogalmam sincs, miről beszélhetnék velük, azt sem tudom, milyen egy normális/átlagos korombeli.Önbizalmam nincs; ruha, smink sem segít..Voltam csoportterápián is, de annak sem éreztem eredményét.Úgy érzem, minden erőfeszítésem hiába, és félek, hogy sosem fogok tudni rendesen szocializálódni és barátokat szerezni.Nem tudok nem rágódni a problémáimon, és már a jegyeim is kezdenek emiatt romlani, ill. nem tudok semmire sem koncentrálni pl.egy jó könyvre..Nem tudom, mit tehetnék, én próbálkozom, de már nincs több ötletem. Valaki tud nekem segíteni? lenne esetleg levelezni olyanokkal, akik hasonló problémával küzdenek/küzdöttek.Köszi!



2012. máj. 12. 21:01
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

utolsó:kipipálva.

őrült élmények?háhá..láttam egy kiscsajt, aki annyit ivott, hogy ki kellet hívnunk a mentőket.Nagy élmény:/

2012. máj. 12. 23:58
 12/35 anonim ***** válasza:

Én sem az iskolában találtam barátokat gimiben. Sétálj, járj el futni, múzeumba, színházba, moziba, koncertre, mert ha ott összefutsz valakivel, és beszélgetni kezdtek, simán lehet barátság a dologból! :)

Muszáj nyitnod mások felé, mert azokat senki sem közelíti meg, akik azt sugallják, hogy önbizalomhiányosak, és nem igazán tudnak beszélgetni... Mosolyogj a tükörben magadra, nagy levegő, képes vagy rá! :)

2012. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Na de egy koncertre ált. nem ismerkedni járnak...

Nem mernék odamenni senkihez.Azt sem tudom, mivel lehetne megszólítani bárkit is..

2012. máj. 13. 15:59
 14/35 A kérdező kommentje:
Ja és állítólag először magamban kell megtalálni a boldogságot és egyedül is jól érezni magam, és csak ezek után lehet barátokat szerezni..de ezt nem értem?Hogy lehet egyedül is boldognak lenni?Hogy találjam meg magamban a boldogságot?Én már semmit sem szeretek egyedül csinálni..Elég volt már belőle.
2012. máj. 13. 16:07
 15/35 anonim ***** válasza:

hasonló dolgokon mentem/megyek keresztül én is, ha gondolod, dobj egy üzit. így hirtelen annyit tudok mondani, hogy az önbizalomhiány miatt nem tudsz beszélgetni másokkal (tapasztalat), feltételezem egy-egy rosszul sikerült beszédszituáció után azon rágódsz, hogy mit kellett volna mondani. én magamon azt vettem észre, hogy minél többre kezdtem értékeltem saját magam, annál gyakrabban mertem megszólalni, mert itt igazából bátorságról van szó. eleinte nem mertem vitába keveredni másokkal, de mostanában már megvédem az álláspontom, legalábbis törekszem rá.

20F

2012. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Dobj egy üzit ha van kedved beszélgetni én is küzdöttem / küzdök még néha ilyen problémával ! 18/F
2012. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:
Én skizoid személyiségzavarban "szenvedek", mely komoly szocializációs zavarokkal jár együtt. Ha gondolod, írhatsz nekem privátban, és elmondom a véleményemet.
2012. máj. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
Előbbi vagyok. Írd meg, mit mondtak, mi bajod van! Talán segíthetek, de jó lenne egy jó pszichiátert találnod. 19/F
2012. máj. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémáim vannak, és ha gondolod írjál nyugodtan, megpróbálok segíteni, ha elmondod kicsit részletesebben mik a problémáid.
2012. máj. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

kutyád, lovad, stb volt már?


Amúgymeg lazíts, ebbe a szar klikkesedett sógor koma, haver rokon társadalomba elég nehéz is szocializálódni, az emberek 99% a előítéletekkel telt, zsarnok, aljas, önző sokszor meg még buta vagy rosszindulatú is.

A jóindulat meg olyan ritka bennük mint a fekete erdőben a fehér holló.

2012. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!