Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleőrülök a magányba! Hogyan...

Beleőrülök a magányba! Hogyan lehet kimászni a gödörből? 17L

Figyelt kérdés

Járok pszichiáterhez, már a másodikhoz, mert az első nem vált be..bár a mostani se.Szedtem gyógyszereket, de nem használtak+mellékhatásaik is voltak, szóval abbahagytam.Csináltam egy pár dolgot:énekkar, szolfézs, hegedű, röplabda, tánc, rajz..de egyiket sem szerettem.

Emberekkel nem tudok kommunikálni, hiába szeretném, nem megy.Fogalmam sincs, miről beszélhetnék velük, azt sem tudom, milyen egy normális/átlagos korombeli.Önbizalmam nincs; ruha, smink sem segít..Voltam csoportterápián is, de annak sem éreztem eredményét.Úgy érzem, minden erőfeszítésem hiába, és félek, hogy sosem fogok tudni rendesen szocializálódni és barátokat szerezni.Nem tudok nem rágódni a problémáimon, és már a jegyeim is kezdenek emiatt romlani, ill. nem tudok semmire sem koncentrálni pl.egy jó könyvre..Nem tudom, mit tehetnék, én próbálkozom, de már nincs több ötletem. Valaki tud nekem segíteni? lenne esetleg levelezni olyanokkal, akik hasonló problémával küzdenek/küzdöttek.Köszi!



2012. máj. 12. 21:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

# 12/20


Nem muszáj nyitnia.


Nyithatnak felé is.


"se úr, se szolga"

2012. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
Kicsi gyerekkorodban is ilyen voltál? Vagy ez az évek során kialakult...Bármi trauma miatt? Egyébként nem kell erőltetni,ami nem megy (még). Önmagadat sikerül valahogy elfogadni...? Gondolom,nem. Pedig elsőnek ezen kéne dolgoznod! Próbáld meg szeretni önmagad...Állj a tükör elé,és addig ne mozdul,míg nem találsz legalább egy jót magadon...A szemed színe,a hajad, a mosolyod,az alakod,formás a lábad,akármi...:) Aztán ezeket írd le...És írd le melléjük a pozitiv tulajdonságaid...Mert vannak! Ha kell,ülj órákig a papír fölött,de szedj össze legalább ötöt! Ha ez is megvolt,akkor vesd papírra a terveid...Nincsenek? Akkor gondold ki, mit szeretsz az életben! Állatokat,természetet,a szép képeket, a finom sütiket? Minden vezet valahová,hogy merre kéne elindulnod,mert korodból gondolom,jövőre érettségizel! És fel a fejjel! Semmi sincs veszve! Fiatal vagy,előtted az élet és megannyi lehetőség! Ha szép lassan sikerül megszeretni,elfogadni önmagad,akkor már egy hatalmasat léptél! Ja,a "boldogságpapírod" ragaszd ki a szobád falára,vagy tedd be a naplódba!:) És minden nap,legalább egyszer állj a tükör elé és mondd ezt: Értékes vagyok,szép vagyok,és boldog emberként élek! És próbáld meg el is hinni! Nehéz lesz,de menni fog! AJÁNLÓ: A Titok c. könyv-film!!! SOK SIKERT! :)) Kívánok neked minden szépet és jót az életben. 18L
2012. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha az sem segít, ha tisztában vagyok azzal, hogy vannak jó tulajdonságaim?

Ha egy bók is csak 2mp-ig okoz örömet- egyik fülemen be, másikon ki...-utána már megint elégedetlen vagyok...?

Ilyenkor mi a teendő? :/

2012. máj. 22. 20:42
 24/35 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hogy igyál annyit mint egy ló, de ahogy nézem, sajnos nagyon negatív hangulatodban vagy, és minden segítő válaszból csak azt szűröd le, hogy hogyan nem lehet, inkább köss kompromisszumot magaddal
2012. máj. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

"inkább köss kompromisszumot magaddal"


azt hogyan kell?

2012. máj. 23. 14:21
 26/35 anonim ***** válasza:
úgy, hogy elfogadod a tanácsokat részben, amennyit hajlandó vagy megpróbálni belőlük, aztán egyre többet el tudsz fogadni, mert lassan változol, én tavalyhoz képest sokat változtam, de úgy, hogy észre sem vettem közben, hogy változok, de ha innen visszatekintek ég és föld, nem szabad megerőszakolnod magad, ez egy hosszabb folyamat, de nyitottnak kell lenned hozzá mindenre
2012. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Dehát ezeken már túlvagyok...

Ittam alkoholt bulikban, ellazított, igen, de másnap ment minden a maga útján.

Ez a pozitívtulajdonságos-dolog...fel tudnék sorolni párat, de mégsem tudok neki örülni hosszú távon..

Keresem is mások társaságát, csak valahogy ők nem viszonozzák ezt..

2012. máj. 23. 19:43
 28/35 anonim ***** válasza:

utolsó voltam, akkor talán ez a film segíteni fog,

nem muszáj elhinned, hogy működik is, még én sem tudom, de arra tényleg jó, hogy kényszeresen magadra erőltesd a pozitív gondolatokat, és egy idő után természetes lesz, hogy csak a jóra gondolsz, jobb kedved lesz tőle, kisugárzás stb, és meglátod hasznát veszed

http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc

2012. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Én szuper ötletnek tartom, azt, ahogy itt írták valakik, a tanulásban való segítését valakinek. Ez igen gyakran barátsággá szokott mélyülni. Én egy kislányt kezdtem el tanítani matematikára ( 7. es volt, amikor megkért rá). Mára már tanárnő lett, és "apává" örökbefogadott engem. Okiratot készített róla. Férjezett, két kislányuk van, és én azóta úgy járok hozzájuk, mint a nagyapjuk.

Amit mondani akarok: lépni kell! ( és nem siránkozni)

2012. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Sajnálom én is hasonlo helyzetbe vagy 19 Fiú....

Hát Nállam vitaminok segitetek... ha akkarsz írj privit és segitek amiben tudok

2012. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!