Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok értelmi fogyatékos, ha tudom magamról, hogy az vagyok, mert nem olyan vagyok, mint a többi korombeli? (bővebben lent adjatok tanácsot, mondjatok veleményt légyszi)

Figyelt kérdés
Tudok írni,olvasni,számolni olyanokat,amihez nem kell logika,tudok angolul haladó szinten,de nem tudom megcsinálni a házimunkát,ügyetlen vagyok,mindent kiejtek a kezemből,semmit nem tudok megcsinálni szó szerint,olyan vagyok,mint egy lassított felvétel,szétszórt,nem tudom mit hova raktam,nem tudok rendet tartani,kapcsolatokat kialakítani,nem "értem" az embereket,az őszinteségem miatt mindenki utál,nem tudok olyan lenni,mint a "normális" emberek,hogy magamban gondolok valamit,de közben teljesen megjátszom magam,memóriazavaraim vannak,tanulni csak segítséggel tudtam az álatalánosban is,gimiben 1 évet végeztem,mert nem tanult velem senki már,és órán nem èrtettem egyszerűen,itthon magamtól meg pláne nem.Minden szellemi és fizikai munkàra képtelen vagyok sajnos,pedig úgy szeretnék én is egészséges,önálló fiatal lenni,aki valaha saját családot alapít. :( Sokat voltam kórházban mióta meghalt az egyetlen családtagom,aki "vezetgetett" ebben a világban.Szerintetek hogy lehet,hogy érzem,hogy értelmi fogyatékos vagyok,ha az vagyok?Akkor honnan tudok ilyet magamról?Nem értem.
2016. aug. 8. 02:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem se vagy értelmi fogyatékos, viszont nagy valószínűséggel autista lehetsz.
2016. aug. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem mehetek szakemberhez,mert,akkor örökre bennfognak valahol.Még annyi időt töltök az otthonomban,amennyit csak tudok.Egyébként sok rossz ért gyerekként és kamaszként,órákig tudnám részletezni,szóval biztos ez is befolyással van rám,de az nem magyarázza szerintem a sulis dolgokat,ami annak idején volt,hogy nem értettem a suliban a dolgokat,csak,ha valaki elmagyarázta itthon,és betanultam.Meg,hogy elrontok minden dolgot szó szerint,nem tudom vinni a háztartást.Az komoly energiát elvesz,és feszültté tesz,hogy ki kell mosnom a ruháim.Más volt,amikor a segítő személy megtette,amig suliban voltam,én meg csak elővettem a tisztát,és felvettem.Valami nagyon nem ok velem. :( És tényleg mindent nagyon lassan csinálok.Néha még a beszédes is lassú,monoton,ha meg jó kedvem volt régen (mostanában már nincs sajnos),akkor meg elkezdtem hadarni.De mondom,már elsőben is elfáradtam,nem,hogy később... Más osztálytársaim jobban tanultak,mint èn,triatlonozni jártak,furulyázni,angolra a suli mellett alsóban,én meg csak egy helyre jártam,de attól is ki voltam purcanva.Még ez így annyira nem is durva,de képzeljétek egy bizonyos trauma után úgy féltem évekig,hogy nem mertem egyedül aludni a sötétben.Most is kislámpa mellett alszom,hogy egyedül kell aludjak.
2016. aug. 8. 04:03
 13/32 A kérdező kommentje:
10-es:Sajnos nem kifogás. :( Én szívesek dolgoznék,van egy álomszakmám,vagyis volt,gondoskodnék a gyerekeimről majd,szóval én csak egy egészséges,önálló,független ember szeretnék lenni,mint kortársaim. :( Sokan azt hiszik egyébként,amit te,de,aki nagyon jól megismer,az tudja,hogy valami nagyon nem ok velem. :( Gondolod,hogy szeretek éhezni pl ahelyett,hogy jó ételeket ehessek stb?Egyáltalán nem.
2016. aug. 8. 04:06
 14/32 A kérdező kommentje:
11-es:Akkor miért nem értettem soha a kémiát,fizikát,matekot?Vagyis a matekot "belém verték",de máig sem tudnék megcsinálni logikai alapon egy kétismeretlenes egyenletet.Egyébként úgy szorongok most is képzeljétek,hogy a tenyerem olyan nedves,mintha megmostam volna,de nem töröltem volna meg,szó szerint.Amikor kicsi voltam sem tudtam kortárs kapcsolatokat kiépíteni.Az emberek szemèbe sem tudok nèzni sokszor,azt mondják ilyenek az autisták.Tudjátok mi az érdekes?A szeretett személy,aki segített,neki adtam puszit meg szerettem vele beszélgetni meg ilyenek,szóval vele kijöttem.Mással meg nem.Ha megtudom,hogy nem kedvelnek,akkor már félek meg nem merek hozzájuk szólni meg ilyenek. :( Szóval sosem szerettem közösségbe járni,olyan ridegek az emberek,de másfelől meg a magányt sem bírom.Mindig velem volt az a családtag,aki már nincs,és most meg nagyon durva egyedül.
2016. aug. 8. 04:13
 15/32 A kérdező kommentje:
Egyébként becsületes vagyok,sosem bántanék senkit,mert a törvény bünteti,szóval nem vagyok közveszélyes,mint sok ember,akikről azt hisszük "egészséges",de közben mégsem az sajnos.Velem annyi a helyzet,hogy önveszélyes vagyok,de nem direkt,akaratomon kívül teszem tönkre magam,mert nem vagyok elég okos ahhoz,hogy irányítsam az életem segítség nélkül. :( Meg sokszor nem értenek engem sem az emberek,nem csak én őket.Van,hogy,ha jó szándékkal mondok valamit,azt is félreértik.
2016. aug. 8. 04:19
 16/32 A kérdező kommentje:
Olyan szinten szorongok,hogy fizikai tüneteket produkálok.Volt olyan a sulibaj annak idején,hogy nem értettem az anyagot,és elkezdtem annyira szédülni emiatt a stressztől,hogy forgott velem a terem kb,úgy kapaszkodtam bele a padba.Nagyon gyenge az idegrendszerem,ilyen mindennapos stresszes helyzetek is komoly fizikai tüneteket okoznak. :(
2016. aug. 8. 04:26
 17/32 A kérdező kommentje:
Egyébként nem volt ilyen rossz a helyzet,amikor még kicsi voltam,mert biztonságban voltam,segítettek,nem láttam durva dolgokat,amik traumatikusan hatottak,szóval,akkor még nem ilyen volt az idegrendszerem,hogy egy nagyobb stressztől durva fizikai tüneteket produkál a szervezetem.Bár valószínű az lehet,hogy most milliószor többet kell idegeskednem,mint annak idején.
2016. aug. 8. 04:34
 18/32 A kérdező kommentje:
Hiszen tudjátok,hogy az élet nem könnyű.Na most képzeljétek el,hogy egy olyannak milyen,aki kb 5 éves szinten van a kamaszkora után pár évvel.Vagyis kb pont olyan tehetetlen vagyok,mintha 5 lennék.Van pár krónikus fizikai betegségem amúgy is,ami nem mentális körbe tartozik,szóval nagyon nehéz.Lehet fogyatékos is vagyok értelmileg,autista is,van pár egyéb lelki betegségem,és azért vagyok ilyen,nem?De ez hogy lehet?Ismertek ti hozzám hasonlót,mert én nem.
2016. aug. 8. 04:37
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen fordulj pszichológushoz, sokat segíthet. Ne aggódj, nem fognak benntartani sehol, azt a közveszélyes őrültekkel szokták, meg az olyanokkal, aki Jézusnak meg Napóleonnak képzeli magát :)
2016. aug. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 TR75 ***** válasza:
100%

Természetesen a távdiagnosztika nem játszik, de akár Asperger-szindróma is lehet.

Menj el pszichológushoz, aki eligazít. Azt ugyan nem írtad, hogy hány éves vagy (esetleg elsiklottam felette?), talán OEP-támogatott pszichológushoz beférnél az életkorod okán (felnőttként is, csak hát tudja mindenki, hogy hogy megy ez, mekkora a várólista és stb).

2016. aug. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!