Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok értelmi fogyatékos, ha tudom magamról, hogy az vagyok, mert nem olyan vagyok, mint a többi korombeli? (bővebben lent adjatok tanácsot, mondjatok veleményt légyszi)

Figyelt kérdés
Tudok írni,olvasni,számolni olyanokat,amihez nem kell logika,tudok angolul haladó szinten,de nem tudom megcsinálni a házimunkát,ügyetlen vagyok,mindent kiejtek a kezemből,semmit nem tudok megcsinálni szó szerint,olyan vagyok,mint egy lassított felvétel,szétszórt,nem tudom mit hova raktam,nem tudok rendet tartani,kapcsolatokat kialakítani,nem "értem" az embereket,az őszinteségem miatt mindenki utál,nem tudok olyan lenni,mint a "normális" emberek,hogy magamban gondolok valamit,de közben teljesen megjátszom magam,memóriazavaraim vannak,tanulni csak segítséggel tudtam az álatalánosban is,gimiben 1 évet végeztem,mert nem tanult velem senki már,és órán nem èrtettem egyszerűen,itthon magamtól meg pláne nem.Minden szellemi és fizikai munkàra képtelen vagyok sajnos,pedig úgy szeretnék én is egészséges,önálló fiatal lenni,aki valaha saját családot alapít. :( Sokat voltam kórházban mióta meghalt az egyetlen családtagom,aki "vezetgetett" ebben a világban.Szerintetek hogy lehet,hogy érzem,hogy értelmi fogyatékos vagyok,ha az vagyok?Akkor honnan tudok ilyet magamról?Nem értem.
2016. aug. 8. 02:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
13%
A kommentárjaidat egybe is leírhattad volna. De nem is ez a lényeg. Szerintem te csupán rohadtul önbizalom hiányos vagy.
2016. aug. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

19-es:Ne hidd.Tapasztalat.Sok ellenségem van sajnos a rokonságban. :(

20-as:Az nem lehetséges sajnos,mert csak pszichiáteren keresztül lehet tb alapon pszochológust kapni,és vannak ellendrukkereim. :(

21-es:Bár csak annyi bajom lenne,jó lenne.Nem lennének súlyos gondjaim,ha csak az lenne a bajom. :)

2016. aug. 8. 06:16
 23/32 A kérdező kommentje:
A Forrest Gump filmen nagyon sírtam,majd kiszaladt a szivem annyira magamra ismertem a filmben értelmi fogyatékost játszó szereplőn.Igaz sok esetben nem olyan,mint neki a filmben,hogy nagyin kevés önálló gondolata volt,de sok dolog stimmelt.Meg egyéb részek is igazak rám,amikor a sírnál volt,de most nem is az a kérdés tárgya ugye.
2016. aug. 8. 06:19
 24/32 anonim ***** válasza:
55%
Miert vannak a rokonsagban ellensegeid? Es ellendrukkereid? :)
2016. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Az lényegtelen.Szemetek.Azon is kárörvendeznek,hogy bajom van,nekik meg nincs.
2016. aug. 8. 08:21
 26/32 A kérdező kommentje:
Nem,hogy segítettek volna valahogy talpraállni,mert mégis csak a rokonuk vagyok,hanem becsaptak,kihasználták,hogy védtelen lettem,mert a "vezetgető" családtagom már nincs.
2016. aug. 8. 08:24
 27/32 anonim ***** válasza:

Annyi ismerős a helyzetedből, hogy általános és középiskolában nagyon be voltam lassulva, különösen a matek rémített meg. Már fél órával a tanítás előtt elkezdtem másolni a táblára felírt példákat a füzetbe, hogy tudjam tartani a tempót a többiekkel. Később kiderült, hogy a nagy görcsösség okozta a leblokkolást, mert a tanárok tempója túl gyors volt nekem, stresszes állapotban egyszerűen képtelen voltam felfogni a matekot, közben bemagyaráztam magamnak, hogy ehhez én síkhülye vagyok, így szinte reménytelen helyzetben voltam. Ezt követően egy nagyon türelmes és jóindulatú magántanárhoz kezdtem járni és ő türelmes volt, mindent elmagyarázott az én tempómban és varzsütésre felgyorsultam, elmúlt a blokk, elkezdtem meglátni az összefüggséket és ötösre érettségiztem le ebből az általam utált tárgyból.


Egy másik dolog: olvasd el ennek a fiúnak a történetét, sokat tanulhatsz tőle:


[link]

2016. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 TR75 ***** válasza:

"20-as:Az nem lehetséges sajnos,mert csak pszichiáteren keresztül lehet tb alapon pszochológust kapni,és vannak ellendrukkereim. :("

Hm. Nekem ez így nem kerek. Gyámság alatt állsz? Az ellendrukkerek ilyesmibe nem tudnak beleszólni. Ráadásul az orvosi titoktartás miatt senkinek nem is lehet köze hozzá, hogy kihez mész, és mit mondasz.

Igazából úgy igaz az, hogy pszichiáteren keresztül lehet tb-támogatott pszichológushoz jutni, hogy először is el kell menni a pszichiátriára, ahol eldöntik, hogy pszichoterápia megfelelő-e a te esetedben.

2016. aug. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
45%

Én továbbra is azt mondom, hogy csak előadod itt az évszázad hisztijét, mert egyszerűbb, mint képezni, javítani magad.

Sokan csinálják ezt, ez divat manapság.


Ha valami hiányosságodat felismered, az fél siker lenne ahhoz, hogy javíts rajta. Mindannyiunk küzd valami hasonló jellegű mindennapi problémával. A különbség csak az, hogy míg a legtöbben azon dolgoznak, hogy ezen túllépjenek, addig a "depressziósak" önsajnálatba merülnek, és ezzel aztán így el is vannak.


A legtöbb, amit tesznek, hogy lepontozgatják az ilyen hozzászólásokat, mert akkor majd biztos igaz lesz, amivel hitegetik magukat, és továbbra is élhetnek "betegen", akinek szegénynek nem kell csinálni semmit.

2016. aug. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%
*Mindannyian küzdünk
2016. aug. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!