Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és folyamatos...

Pánikbetegség és folyamatos szédülés ellen mi segít? Volt, aki már kigyógyult belőle? Hogyan?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz már járok. Pozitív megerősítésre és pozitív példákra lenne szükségem. Aki átélt hasonlót, írjon!

2017. szept. 29. 12:35
1 2 3 4 5 6
 1/57 akarkizoltan56 ***** válasza:

1.ne járj piszologushoz

2.menj a természetbe setalni

2017. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg vagyok. Nekem az első dolog, ami segített, hogy tényleg számot vetettem, kik azok az emberek, mik azok a helyek és tevékenységek, akikkel/ahol/amikben komfortosan érzem magam. Pl ha hosszabb időt eltöltök valakivel, akivel nem érzem jól magam (mondjuk kihűlt barátság, kapcsolat), akkor nagyon hamar jelentkeznek a rossz dolgok. Jó ezeket a dolgokat lezárni. Tényleg segít! Persze tudom, hogy kb képtelenség megoldani, hogy csak és kizárólag olyan szituációkban legyél, amik tetszenek, de legalább a felesleges körök számát csökkenteni tudod.

Folyamatos szédülés... hmm, mikor jelentkezik? Nálam váltakozott az, hogy belső terekben szédültem, vagy éppen ha kimentem nyílt térre. Én erre tüneti megoldást nem találtam, lelkileg kell rendben lenni, és akkor nem jelentkezik. Különben minél inkább a pánikbetegségedre és az azzal járó tünetekre figyelsz, csak annál jobban belehajszolod magad. Nagyon szeretnék segíteni vagy tanácsot adni, de a pánikbetegség "kezelése" mindenkinél annyira egyedi, hogy nem tudom neked mi segíthet. Simán ne kényszerísd bele magad olyan dolgokba, amiket nem szeretsz, vagy nem értesz hozzá. Ez tök egyszerűnek tűnik, pedig nem az, és valójában az a része a legnehezebb, hoyg felismerd és beismerd magadnak, hogy mi az amire képes vagy és mi az amire nem. Valami ilyesmi.

2017. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, főleg masodik. Sajnos, ami a legrosszabb, hogy minden egyes percben érzek egy bizonytalan mozgást a fejemben. Hàrom honapja kezdődött, mikor út munkám volt, azota sajnos egy honapja felmondtam, mert ezekkel a tünetekkel minden nap kínok kínja volt. Bar a mozgas maga már kisebb a fejemben, de gyakorlatilag egy honapja nem változik. Mondjuk ejjel nappal erre gondolok. Probalom pozitív dolgokkal eltölteni a napjaimat, hátha ez bevalik, ahogy mondtad. Neked mennyi idő alatt lett jobb?
2017. szept. 29. 14:31
 4/57 anonim ***** válasza:

1.ne járj pszichológushoz

2.menj el pszichiáterhez

2017. szept. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mikor múlik el. Ha felfedezem, hogy mitől van, és tényleg egy konkrét ember vagy helyzet (munkahely) váltja ki, akkor amint ezt a "rossz" szálat elvágom, elmúlik. Valamikor hosszabb idő kell neki, a leghosszabb időszak, amikor folyamatosan rossz volt, az kb másfél hónap volt. Abból nagyon lassan tudtam kijönni.


Nem tudom mennyire ismered a pánikbetegséged, de ha még nem annyira, akkor érdemes talán orvoshoz is elmenni a szédüléssel. Ha már különbséget tudsz tenni, mikor szédülsz valójában és mikor "pszihésen", akkor jó.

2017. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Egyszer volt neken ilyen. Akkor nekem is egy-masfél hónap volt. Akkor a munkahely otthagyasaval megszűnt szép lassan. Most viszont több, mint három honapja benne vagyok. Tegnap jobban éreztem magam itthon, mert rájöttem, hogy ez már nem ugyanaz a szédülés, ami az elejen volt. Arra jutottam, hogy ez már csak a szédüléstől való félelem miatt van. Tegnap ùgy éreztem, minden a regi. Még kicsit éreztem a fejemben, de meg voltam győződve, hogy elmúlik. Aztán este elmentem jógázni. Valahogy stressznek éltem meg, hogy rajtam kívül négyen voltam már bent a teremben és mind egymással beszélgettek az első sorban. Én viszont beültem a hátsó sorba a sarokba, mert az idegenekkel valo beszélgetést is stressznek élem meg. Külföldön élek, úgyhogy az idegen nyelv miatt főleg. Ezutan strrssznek éltem meg, hogy vajon mit gondolnak rólam, biztos flegmànak tartanak. Az agyam persze azt mondja, kit érdekel más véleménye, de a tudatalattim így éli meg és a fejem szédülni kezd. Jóga közben siketült feloldani ezt a szorongást. De amint vége lett az órànak szorongtam újra a szédüléstől. Ezért szédültem. Azután kicsit össze is vesztem tesómmal (csak neten). De igaziból nem tudom, miért. Sokszor összeveszünk, én viszont most próbàlom kerülni a felesleges stresszt, és ő ezt màshogy értelmezi vagy nem tudom. A lényeg, hogy ez is ràtesz. Na ezutàn sírtam és persze, hogy jobban szédültem. De nem miatta, hanem magam miatt szorongok, hogy miert reagàl így a testem. És most az a baj, hogy újra félek a szédüléstől és mivel egy apró félelem, stressz miatt is szédülök, ezért szédülök egesz nap, mert egész nap félek. Ez egy ördögi kör. Talàn ahogy mondtad, mostmár kezdem felismermi, hogy hogyan is működik, talàn ez valamennyire előrébb fog vinni a megoldàshoz. Itt külföldön jàrok kezelésre, otthon nem tudnék, mert ugye itt van a biztosításom, de màr azon is gondolkodom, hogy erre az időre hazamenjek szüleimhez, otthon magyar körökben felszabadultabb
2017. okt. 6. 08:58
 7/57 A kérdező kommentje:
(Bocsanat véletlenül ranyontam, innen folytatom): szóval otthon magyar körökben felszabadultabb vagyok. Nem tudom, mi a jó megoldàs, itt megbirkózni vele, ahol van orvosi segítség, vagy egyedül otthon orvos nélkül? (Nem tudok orvost fizetni otthon, mivel most egy honapja emiatt nem is dolgozom). Köszönöm a 4. vàlaszolónak is, sokat segít. Nem ismerem sajnos jól a pànikbetegséget, két éve azzal àltattam magam, hogy biztos vashiány (bár termeszetesen a vérvétel nem mutatta ki). Szedtem vasat és elmúlt. De most bevallottam magamnak, hogy ez bizony pszichés (miutàn kétszer ugyanolyan szituációban jött elő, új munkahely miatt, hasonlóak voltak a megélt szituk is, ja és miután vettek vért itthon és biztonsàg kedvéért otthon is elmentem vérvételre). Szóval most kemènyen szembe kell vele néznem.
2017. okt. 6. 09:09
 8/57 A kérdező kommentje:
Kiderult mi a bajom, nem panikbetegseg hanem mal de debarquement szindroma
2018. febr. 9. 17:11
 9/57 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség ugyanaz,mint a megfelelési kényszer.

Senkinek ne akarj megfelelni és ne teljesítsd senki elvárását,különben a saját sírodat ásod! Légy önmagad és ne igazodj senkihez!

2018. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
Ja. Aztán maximum megbuktatnak, kirúgnak, elválnak tőled.
2018. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!