Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség és folyamatos...

Pánikbetegség és folyamatos szédülés ellen mi segít? Volt, aki már kigyógyult belőle? Hogyan?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz már járok. Pozitív megerősítésre és pozitív példákra lenne szükségem. Aki átélt hasonlót, írjon!

2017. szept. 29. 12:35
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
Orvos azt mondta először, hogy psziches. Nem igazan tudtam elhinni, mivel az elejen meg így sem voltak psziches bajaim, pedig nagy intenzív előre-hatra hintazassal indult. Volt nekem tobbszor ilyen es mindig elmúlt egy honapon belül uh nem ijedtem meg. Egeszen ket honapig amikor mar nagyon megijedtem hogy miert nem mult el dupla annyi ido alatt sem. Akkor tartottam ilyen lebegés erzetnel. En talaltam meg neten, mert az orvosokat nem erdekelte. Amikor megtudtak hogy otthagytam a munkàmat emiatt, elkuldtek egy pszichologushoz....kinyomtattan az mdds leírását nekik. Hittek nekem es elkuldtek specialiatakhoz, de egyik sem tudott "hivatalosan" diagnosztizalni, mivel nem is hallottak róla. Szóval nekem is csak annyi lett, hogy negatív vizsgalatok, tunetek egyeznek, menjek haza es varjak. Így is tettem, beleuntam az orvosokhoz rohangàlàsba. Jövő hónapban lesz egy éve. De jó hírem van. Megnyugodtam, ràvettem magam hogy újra munkaba alljak es az eredeti tüneteim kb 1-5 % maradt meg mostanaig. Fokozatosan csökken. Szóval én csak vàrok. Es remenykedem, hogy teljesen el fog múlni.
2018. máj. 16. 08:21
 22/57 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamat hallanám...

Akkor en is varok majd es varok...

jobbulast es sok erot!

2018. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Neked is kitartást! Amennyire tudsz, próbàlj ne foglalkozni vele, nem ràgondolni, màs dolgokra figyelni és amennyire tudsz tenni a dolgod, teljes életet élni, tàrsasàgba menni. Nagyon nagyon sok sikert! Azt meg megkérdezhetem, neked mióta van?
2018. máj. 18. 15:39
 24/57 anonim ***** válasza:
Persze, probalok. Dolgozom ugyanugy, csak igy ezerszer nehezebb... még jol erezni magam is, nemhogy dolgozni:/ nekem januar ota van. De legeloszor 2015-ben jelentkezett. Viszont akkor egy honap utan elmult...
2018. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
Ugyanezek a tuneteim es honapok ota tart es mar baromira felek :( Azota te hogy vagy? Mitol mult el?? :/ en most fogok majd neurologiara menni...
2020. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
A 77%-os vagyok! Nekem ujra elojott (2018-ban fel evig tartott) es kiderult, h vesztibularis migren(0-24 szedules,fejfeszites stb, DE fejfajas nelkul) most durvabb, mint 2018-ban. December ota tart. nagy ritkan de okozhat ilyet ez a fos. Remelem megint elmulik, mert mar a veget jarom..:(
2020. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
De valamilyen gyogymodot nem tudtak adni ra? 25-os vagyok.
2020. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:

Hat de. Beta blokkolo gyogyszerekkel , triciklikus antidepresszansokkal meg migren preventativ gyogyszerekkel lehet probalkozni.

Neked milyenek a tuneteid? Milyen jellegu a szedulesed?

2020. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
Inkabb egyfajta szedulekenysegnek mondanam, tehat nem forgo jellegu abszolut. Inkabb talan egyfajta bizonytalansagerzet, amit szinte tenyleg folyamatosan erzek, de neha felerosodik, es mozgasra es fel szokott erosodni. Es ha mar iranyt kellene meghatarozni, akkor talan olyan “lift”szerunek irnam le.
2020. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

Aha, hát nekem is hasonló volt. Bár most tél óta fekve is érzem. Rengeteg féle szóval tudnám jellemezni. Lift szédülés, mintha súlytalanul lebegnék, zuhannék, vagy egy hajón hánykolódnék a tengeren. Menet közben meg mintha bàrmikor hátravágódhatnék. Borzalmas es elviselhetetlen. Minden nap, minden percben. Emellé társult hihetetlen fejfeszülés, mintha túlnyomás uralkodna a fejemben, a nyakamban szintén. És émelygés a szédülés miatt. Leginkább, amikor nagyon hullàmzó érzést érzek. Nekem sem forgó jellegű, szóval nem forog a szoba ,csak belső szédülés.

Ha tudsz angolul érdemes utánanézned a vestibular migraine-nek. Sokak youtubeon is beszélnek róla, akinek már volt/van.

Vannak biztos fokozatai. Nekem legeloszor 5 éve jelentkezett , jóval enyhébben , mint most. Aztan kb 6 hónapig 2018-ban , amikor írtam ide... de akkor még nem volt ennyire intenzív és erős.

2020. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!