Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális, hogy ilyen nagy az...

Normális, hogy ilyen nagy az étvágyam 22 évesen?

Figyelt kérdés

178 cm magas vagyok, reggel mérve 54-55 kg között szoktam lenni, és egy átlagos napon kb. 2500 kalóriát eszek. Nem szoktam előre kiszámolni, hogy mennyit fogok enni, csak párszor már kiszámoltam nap végén, hogy mennyit ettem. Egyébként csak egészséges dolgokat eszek, kerülöm a cukros dolgokat, általában zabkását, mindenféle húst, zöldségeket, gyümölcsöket, tejtermékeket, rizst, néha krumplit meg tésztát is szoktam enni, kenyeret nagyon ritkán, csokit meg hagyományos sütit, kekszet szinte soha, a fehérjeszeleteket viszont imádom, azt szoktam enni napközben a nagyobb étkezések között, meg puffasztott rizst vagy puffasztott zabot is szinte minden nap.

Egyébként kb. két éve volt egy enyhébb étkezési zavarom, amikor 2000 kalóriát ettem minden nap, így mindig éhesen feküdtem le, és én annyitól masszívan fogytam. Pajzsmirigy túlműködésem, ételérzékenységem, egyéb egészségügyi problémám nincs, az étkezési zavarom és a jelenlegi étrendem előtt is kb. ennyi kiló voltam, minden nap 7-10 km-t sétálok és heti 3-4 alkalommal edzek 30-40 percet, kardió, HIIT, erősítés, mikor mihez van kedvem. Ez így mennyire normális szerintetek? Csak mert a kortársaimhoz képest sokkal többet eszek, bár többet is mozgok, kicsi korom óta folyamatosan éhes vagyok, régen nem zavart, de most már elég zavaró, hogy annyit eszek, mint aki növésben van, és néha attól tartok, hogy előbb utóbb meg fog látszódni rajtam. A családomban kb mindenki vékony, a szüleim is csak 50 fölött kezdtek el kicsit pocakosodni, de ők este tízkor még sütit esznek, gondolom ha odafigyelnének akkor nem híztak volna kicsit, de még így is egész vékonyak. 22 éves lány vagyok.


2020. jan. 15. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapból nem vagy hízékony, mellé sokat sétálsz és sportolsz, szerintem még kevés is a 2500 kcal.


Én hízékony vagyok (voltam 100kg felett is 170 centivel, srác vagyok), de mióta sokat sportolok és egész nap mozgok, 3500 kcal arra elég, hogy ne fogyjak és ne is hízzak, pedig 73kg vagyok.

2020. jan. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!