Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy 16 évesen...

Normális, hogy 16 évesen hirtelen hatalmas lett az étvágyam?

Figyelt kérdés
Eddig egész jó alakom volt, de most feljött néhány kiló. Szeretné,ha újra tűrhető alakom lenne, de a tanulás mellett nincs túl sok időm a testmozgásra, valamint az egészséges táplálkozás sem túl egyszerű, mivel nem én döntöm el, hogy pl.: barna vagy fehét kenyér legyen itthon. Mit csináljak?
2010. okt. 10. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Na ez egy jó kérdés !


Én is igy vagyok. HIába mind mondják, hogy egészséges étkezés meg sport, hát jójó, de a jó jegyek nem potyognak csak úgy az égből......2 esélyed van: vagy lesz*rod és max nyáron leadod azt a felesleget VAGY kevesebbet eszel, csak ez már nem garantálja, hogy olyn ügyes leszel a suliban

2010. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom hetente egyszer vetet magának eg y csomag fekete kenyeret a Lidlben, s azt eszi, és amikor csak lehet, biciklivel megy suliba.

Ha lány vagy, akkor ebben a korban elveszted a kislányos formát, kerek, női alakod lesz: pl a csípő fölött, a csípőtől a derékhoz vezető vonal eddig egyenes volt, most domborúan ívelt lesz. Ez nem hízás, ez normális nőiesedés. ("asszonyosodsz?" - mondtuk egymásnak mosolyogva)

Persze a férjhez menés mára már igencsak kitolódott, d e a biológia nem nézi ezt, tehát 16 évesen Asszonyosodunk :) mivel hamarosan anyák is lehetnénk már, s akkor kellene... Tudod, viszed a gyereket a csípődön, s nem nyomna.

Viszont ha fiú vagy, akkor emberesedni még ráérsz 35 évesen. Napi 50 fekvőtámasz, csak 1/4 óra, s izmot épít a zsír helyett.

2010. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azért bírom, hogy a 25-35 éves korosztály háztartás, munka, gyereknevelés, esti/levelező suli mellett megoldja, hogy egészségesen táplálkozzon és sportoljon, ti meg a sulira kentek mindent XD ...de tudod mit, tanulj fit labdán ülve és rögtön megvan a minimális testmozgás + szedd 3/4-ig a tányérod, ne tele ;)
2010. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen suli mellett eljártam kondiba utána még futottam is a lakótelep körül meg melóztam, buliztam is és kb mindenre volt időm csak be kellett rendesen osztani. Nekem az vált be hogy evés előtt ittam egy csomó rostos levet vagy ásványvizet és csak utána kezdtem el kajálni és így a kevesebbel is jól laktam. Jah és ami nem mellékes 24 kilótól szabadultam meg így, most vagyok 80 körül 23 évesen és tartom a versenysúlyomat :P
2010. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cass90 ***** válasza:

Ezek tényleg csak kifogások. Testmozgás: mivel nem is kell mindennap, mondjuk heti 3 alkalommal fél-1 óra megfelelő. Ha egy nap például csak fél óra gyors sétából áll az egész, már az is jó. Fél órát minden nap tud az ember szakítani rá, ha akar. Bent a szobában is lehet gyakorlatokat végezni egy kis zene mellett, tanulási szünetben még fel is frissít. Hétvégén meg picit több is belefér.

Én például nem hiszek abban, hogy full ki kellene iktatni a fehér lisztet, cukrot. Az emberek még mindig nem fogják fel, hogy ezekből egy kevés még nem a világ vége, ha nem ez a meghatározó. Igaz, én alapjáraton alig eszem kenyeret már 2-3 éve. Néha igen, de semmi bajom nincs, hiszen mellette igyekszem több zöldséget, gyümölcsöt, liszt nélküli főzelékeket, ilyen szószokat, krémeket enni, amiket viszont édesítővel, szintén liszt nélkül csinálunk. Apukám cukorbeteg + szüleim is igyekeznek fogyni, de mi valahogy a közép úton haladunk. Sok ételben áttértünk a "lightosabb", reform verziókra, de belefér ebbe a hagyományos vonal is. Igaz, én azokból nagyon keveset eszem, de nem iktatom ki teljes mértékben.


Szóval valami egyensúly félét kellene találnod. Plusz fejben rendbe rakni a dolgokat. Például nem úgy hozzáállni, hogy cukor, fehér liszt, stb, stb. az már szinte méreg és tuti hízni fogok. Nem csoda, hogy sokan bűntudatot éreznek egy-egy ilyen zabálás után, hiszen folyton megszegik a saját irreális szabályaikat.

2010. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cass90 ***** válasza:
19:25-ös, hmm én pont az ellenkezőjét vallom: étkezés előtt és után kb. fél órával nem iszom, de még közben sem ha nem muszáj :D - oké, persze ha olyan a kaja, akkor fél pohár víz max., mivel a sok folyadék csak tágítja a gyomrot. Viszont úgy általában kb. 2 liter tuti, aminek 95%-a sima víz. Tényleg hatásos.
2010. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
igen az, én most 2. vagyok középsuliban. Amikor 7-8.as voltam akkor a suliba 2 szendvicset vittem és alig bírtam megenni.Most 4et viszek fél liter innivalót, és még a büfébe 2 hamburgert veszek, meg még amellett is szoktam venni sütiket iesmiket. Sztem teljesen normális ez.
2010. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!