Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pánikolok! Mihez kezdjek?

Pánikolok! Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Már egy éve gyötröm magam a diétákkal. Fogyni szeretnék. Sajnos voltam már bulemias. Most hogy ujra fogyni szeretnek, volt hogy nem ettem olyat amit tudom hogy nem kellett volna es hanytattam magam. Az elmult hetben 4x tortent meg. Az eddigi hetem igy nezett ki: hetfo 800kcal, kedd 950kcal, szerda 1400kcal, csutortok (azaz ma) 3000kcal

Ma rengeteget bezabaltam nem birtam magammal es hanytattam is magam, de semmi ertelme nem volt mert ugyanugy ettem utana egy csomot. Tonkre teszem magam ezzel, pedig nagyon vigyaznom kene az egeszsegemre mert meg fiatal vagyok. Aggodok magam miatt es Vegre el szeretnek egy kiegyensulyozott dietat csinalni, mert mar tenyleg nagyon bele faradtam ebbe, semmi ertelme.

Ugy erzem sok folosleg van rajtam, 58kg vagyok 165cmhez.. Legalabb 8kilotol szeretnek Egeszseges uton megszabadulni. Tudnatok segiteni?



2020. márc. 19. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
a beled fáradt?
2020. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem értek hozzá, nem vagyok dietetikus, de szerintem az is a probléma része lehet, hogy amúgy nagyon keveset eszel és ezért tör rád később a falási roham

nem úgy fogsz egészségesen fogyni, hogy napi 800-900 kalória körül eszel


számold ki mennyit kéne enned egy kiegyensúlyozott diéta mellett (vannak oldalak is, ahol csak beírod az adataidat meg h mennyit szeretnél fogyni és kiadja mennyit egyél)

amúgy meg törekedj az egészséges életmódra, de ne kínozd magad és ne állíts fel irreális célokat, mert úgy nem fog menni

2020. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy oldalon megneztem, napi 1100kcalt ir. Ha a het hatra levo reszeben 700kcalt ennek naponta akkor be tudnam hozni, igy ahogy szamolgattam. de attol felek utana megint falasi rohamom lenne..
2020. márc. 19. 19:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább eszerint egyél, itt írd be. Egyátalán nem vagyok kövér, inkább fejben van a baj, mégpedig óriási!


De legalább, ne egészségtelenül csináld ezt!


[link]


Nem kéne fogynod egyátalán, pszichológust keressél fel. Mindenféle szir-sz*r oldalról ne tájékozódj.

A piros leírást is olvasd el lejjebb!!!


0,5 kg-nál ne akarj többet fogyni hetente!

2020. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Srry álmos vagyok, ** Egyátalán nem vagy kövér, ebben biztos vagyok! Fejben van problémád.
2020. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Először is nyugodtan, pánik nélkül nézz tükörbe. Fejben dől el a dolog és hidd el, hogy 165 centihez 58 kiló nem sok.

Amikor rendszeresen edzettem, a kajára is figyelve voltam 160 centihez 65 kg, és én úgy éreztem igazán jól magam. Jelenleg szintén 160 ventihez vagyok 58 kiló, ami szerintem egy ideális párosítás, de még ebben a magasságban is nyugodtan lehetnék akár 10 kilóval is több, sem lennék elhízva.

A te magasságodhoz 55 és 65 kiló között van az ideális testtömeg.

Amik a kaját rendszeressé tudják tenni, azok a rendszerességek. Gyümölcsöt-zöldséget ha fogyasztasz nasinak el tud telíteni, a változatosság kedvéért készíts mellé önteteket, krémeket (nekem például a csíkokra vágott sárgarépa jött be nagyon csicseriborsókrémmel). Vacsorára ideális, ha salátát vacsorázol amire rátettél egy tonhalkonzervet, de ha azt nem szereted, akkor grillezett csirkemellet is tehetsz rá olivaolajjal. A madártej szintén laktató ital, reggelire ajánlatos fogyasztani és nem is bonyolult összedobni.

Ha nem vagy megelégedve a testeddel és büntetni akarod magad, ne a wcre menj hányni, hanem a szobádban fogod magad és minden nap megcsinálsz egy saját edzési rutint (ehhez edzőtermet-kezdetben személyi edzővel, vagy ha otthon tervezed, akkor ajánlom Rubint Réka napi 20 perc önmagadért videóit a YouTuben). Segít kezelni az önképzavart és formásodsz tőle.

Ha rám hallgatsz, nem kell fogynod egy dekát sem. Nem véletlenül vagy ennyi, és nem véletlen, hogy a szervezeted nem akar belőle alábbadni.

Ha 165 centivel lennél 50 kiló, akkor kórosan sovány lennél. Ez a közérzetedben is meglátszódna, dekoncentrált lennél és az immunrendszereddel is bajaid lehetnének. Ha ezt nem tudod magadnak fejben helyre tenni, keress fel egy pszichológust/pszichiátert, mert a bulímia nem játék!!!

2020. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A vékonyabb lányokat szeretem, ennek tudatában mondom: Egyetlen dekát sem szabad fogynod!!!
2020. márc. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hey Girl! Annyira rossz ezeket olvasni és úgy sajnálom. Teljesen átérzem, tudom milyen rossz érzés amikor ennyire nem vagy megelégedve magaddal.

Szerintem ennél nyugodtan ehetsz többet. Azt mondják, fél kilónál semmiképpen se fogyj többet egy héten. Gondolom az volt az alapbeállítás, hiszen nagyjából akkor ad ki ilyen 1200kölüri értéket. Véleményem szerint a fél kiló is sok lehet, így ez alapján is nyugodtan ehetsz többet.

Ne számolgasd a kalóriát, mert egyáltalán nem mindegy mit eszel. Ha a nap végén ne adj isten 1450kalorianal jársz és éhes vagy, nyugodtan megehetsz még egy joghurtot, nem azon fog múlni te is tudod. Szerintem teljesen felesleges most diétás ételeket írnom gondolom tisztában vagy ezzel, de ha kell, nagyon szívesen írok tippeket.

Remélem most ezzel kicsit rá foglak ijeszteni h többet egyél. 54 kilosan kezdtem el fogyozni. Az eredményeket látva egyre jobban belelendültem, 47-48 kilo körül elértem egy egész jó alakot. De tovább akartam menni, egyre kevesebbet ettem. Tudod mit csinál a szervezeted ha keveset eszel? Raktározó üzemmódba kezd! Az ember szervezete úgy van kitalalva, hogy úgymond takarekoskodjon az "ínséges időkben". Tehát amit te bevitel 800kaloria, lehet fel sem dolgozod, szépen lerakodik jó kis zsirparnakent első sorban hason, belső combon és az összes hasonló területen. A másik az, hogy elkezdi bontani az izmot. A harmadik pedig, hogy egyáltalán nem lesz energiád mozogni. A negyedikként ennek következtében lelassul az anyagcsered, ergo még akár bizhatsz is. Képzeld 48kilorol napi 700kcal evéssel lementem 46ra de olyan hajas lettem, már közel sem volt az az alakom mint 48kiloval. Na erre mondják azt hogy fat skinny,ami szerintem nagyon csúnya.

Ezt nekem is mások mondták, nem hittem el. Hát, most megtapasztaltam saját magamon. Azóta eszek és edzek edzek edzek. Ugyanannyi kilo vagyok, de már alig van rajtam zsír. Ultra egészséges kajákat eszek, egyáltalán nem számolom már a kalóriákat. Biztos h sokat eszek, de nem érdekel, tele vagyok energiával és soha nem voltam még ilyen erős sem testileg, sem lelkileg. Persze nagyon fontos az edzés, én tényleg rengeteget edzek. Ha kell bármi edzésterv nyugodtan írj.


Ui.: Ezt a bulémiás dolgot nagyon sajnálom. Én is rohantam már WC-re hányni, de "szerencsére" hányás fóbiás vagyok, így sosem mertem megcsinálni. Remélem sikerül ezt végleg magad mögött hagynod.


Kitartás, sikerülni fog!!

2020. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!