Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánus étrend okozhat...

A vegetáriánus étrend okozhat ilyen tüneteket?

Figyelt kérdés
19éves srác vagyok, és anyukámmal élek. Fél éve meghalt nagymamám, és azóta anyukám elhatározta, hogy vegetáriánus lesz, egészségesebben fog élni, és ugyanezt rám is erőlteti. Kizárólag növényi eredetű ételeket készít, alkalmanként tejtermékek, és nagyon ritkán tojás is van terítéken (fejenként 6darab havonta). Hús abszolút semmi, bár én néha lopva ettem a barátaimmal egy-egy gyrost. Mindig is vékony voltam, 170/66, a súlyom nem változott az elmúlt fél évben, de azt tapasztaltam hogy sokkal gyakrabban megéhezem, kB 3óránként ennem kell valamit. Ezenkívűl azt tapasztaltam, hogy erőtlenebb, fáradékonyabb, és gyakran ingerültebb vagyok, mint előtte. Gyakran fáj a fejem, az ujjaimon hámlik a bőr, és a térdeim is fájnak, pedig nem fizikai munkát végzek. Bár mindez lehet csak környezetváltozás következménye, ugyanis vegetáriánus életmóddal egyszerre kezdtem dolgozni is.

2020. júl. 27. 06:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Főleg, ha így több lisztes ételt és növényi olajat fogyasztasz, és nem jutsz elég fehérjéhez. Vegyél magadnak kollagén port a térdeid, bőröd miatt, és egyél néha házon kívül olyan ételeket, amit otthon hiányolsz. Vagy győzd meg anyukádat, hogy ez neked nem jó így, főzzön neked néha húsos ételeket, illetve legyen otthon mindig elég tojás, tejtermék.
2020. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem a vegetáriánus étrend okozza, hanem a rosszul összerakott vegetáriánus étrend.
2020. júl. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki vegetáriánus étrenden van, önmagában nem egyenlő azzal, hogy egészségesen táplálkozik.

4 éves korom óta vegetáriánus vagyok, de csak az én ízlésem/hülyeségem miatt nem kárhoztatnék senkit arra, hogy az én étrendemet kövesse.

Az ember annyira sokszínű élőlény, hogy NEM mindenkinek való ugyanaz a táplálkozási forma. Nem mellesleg vegetáriánusként is rosszul vagyok ettől az erőszakos vegán propagandától.

2020. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%

Nem a novenyi etrend okozza, hanem a ROSSZUL megtervezett novenyi etrend. Valoszinuleg nem viszel be eleg tapanyagot. Erdemes felkereseni egy orvost aki segit megtevezni az etrended.


A vegan etrend es egeszseg temaban itt van egy szuper video: https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc&

2020. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!