Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Már egy jóideje túlsúllyal...

Már egy jóideje túlsúllyal küzdök. Esetleg valami tipp/tanács ami bevált, jól működik?

Figyelt kérdés
Plusz esetleg, hogy túlsúllyal milyen mozgást lehet végezni anélkül, hogy sérüljön bármi? Úszáson kívűl.

2020. aug. 3. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor fogyóztam akkor almadiétát követtem nekem bevált. Az almában lévő rostok megszívják magukat így a gyomorban kitágulva telítettség érzése alakul ki.

Mozgásnál rengetegen futást javasolnak túlsúlyos embereknek de én óva intelek tőle főleg túlsúllyal. A futás nagyon megterheli a láb ízületeit, és fájdalmakat eredményez. A tempós gyaloglás van olyan hatékony mint a futás viszont kevésbé terheli az ízületeket.

2020. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én biciklizni kezdtem és kcal-t számolok, néztem a makrókat. Nyilván ahhoz, hogy a számokat teljesíteni tudd több zöldséget, gyümölcsöt kell egyél. Tényleg életmódváltás az ami fenntartható. Próbáltam nem előre feldolgozott élelmiszereket venni és több aktív programot szervezbí, így mondjuk koktélozás helyett túrázni megyünk többet, stb.
2020. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok hal és zöldség, édesség helyett gyümölcs, sok ásványvíz, sok biciklizés. Nekem ez vált be, több mint tíz kilótól szabadultam meg, illetve tartom a súlyom a téli hónapokban is, mikor nincs lehetőségem annyit mozogni.

Tényleg életmódot kell váltani. Lehet néha péksüteményt, csokit vagy bármi mást is enni, de mértékkel.

2020. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bármennyire nem szeretem Schobert Norbit, de mégis az ő tornáját kell ajánlanom. Norbi duci tréning (több is van) vágy csinálj bármi mozgásos tevékenységet, ami jól esik.

Emellett, ahogy más is írta előttem: számold a kalóriákat.

A kalória deficit a fontos. Kalóriabázisban tudod számolni.

2020. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!