Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor függő vagyok, hogyan...

Cukor függő vagyok, hogyan tudnék leszokni róla?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan szinten függő vagyok, hogy minden egyes nap ennem kell csokit, édességet. Elegem lett ebből, változtatni akarok. Eldöntöttem, hogy le szeretnék fogyni 10kg-t, viszont ez a függőségem eléggé hátráltatja.


Ti mit ajánlotok, hogyan kezdjek neki? Teljesen iktassak ki minden cukrot, vagy fokozatosan szokjak le róla? Ha teljesen kiiktatok minden cukrot az étrendemből, kb. mennyi idő mire elmúlik a sóvárgás?



2020. szept. 28. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyesfajta függőségnek inkább lelki okai vannak. Én egyik napról a másikra iktattam ki minden édességet. Előtte nutellás palacsintán, fánkon és csokoládén éltem.
2020. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a cukrozott ételeket iktattam ki teljesen, gyümölcsöket ettem helyettük. A finomlisztet is elhagytam. Most már néha-néha eszek cukros/lisztes ételeket, de már nem hiányoznak úgy, mint régen, a boltban simán elsétálok az édességes polcok és a péksütik mellett anélkül, hogy eszembe jutna venni bármit. Szóval a függőség elmúlt, és le is fogytam.

Van, akinek a teljes elhagyás jön be, másnak a radikális csökkentés, vagy a csalónapokra korlátozás. Az elején mindenképpen nagy akaraterő kell hozzá, utána megszokod és könnyebb lesz.

2020. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is cukorfüggő vagyok. Elhizva sosem voltam, mert elég aktivan sportolok, de van rajtam fölösleg ami hátráltat a jobb eredmény eléréseben. Sokszor volt ,hogy egy nap benyomtam egy egész nagytáblás csokit, akár egyszerre. Kakaós csiga minden nap több is. Igazából sosem volt elég. Mértéket egyáltalán nem tudtam tartani.


Aztán elkezdtem az "OMAD" táplálkozási rendszert teszt jelleggel. Ez az ,hogy egyszer eszel egy nap, az esti órákban. Nagyon oda kell figyelni ,hogy az az egy étkezés mit tartalmaz, hogy meglegyen minden tápanyag amire szükséged van. Az elején napközben nehéz volt. Aztán este ösztönösen előnyben részesitettem a normális kaját. Kaja után meg már tele voltam ahhoz ,hogy édességet zabáljak. Kb. 4 nap alatt hozzászoktam, és napközben is az édességek teljesen közömbössé váltak számomra.

Hasonló jó megoldás lehet egy keto diéta kúra.

Ha esetleg az OMAD módszer felkeltette az érdeklődésedet alaposan nézz utána mielőtt belekezdesz mert veszélyes lehet ha a megfelelő tudás nélkül csinálod.

2020. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!