Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nehéz leszokni az édességekről...

Nehéz leszokni az édességekről egyik napról a másikra? Mennyire látszik a fogyás, mennyi idő múltán?

Figyelt kérdés
Szeretném én is kizárni a csokit meg a hasonló édességeket az életemből egyik napról a másikra. De nem tudom,hogy mennyire fog használni lefogyás szempontjából?

2017. aug. 18. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

válasszuk ketté. az édesség szeretete az bizony az egyik függőség.

Lefogyás szempontjából viszont erősen ajánlott.


a függőség az emberiség nagy bánata..ez lehet bármi..csoki, cigi, lekvár, nő, kávé, nagy zabálás, jó bor, mégjobb pálesz, stb..ezek fogyasztásáról leszokni örökre és véglegesen nem igazán sikerül, de abbahagyni igen.


nos, ha ezt felmérted, akkor hagyd abba egyik napról a másikra, de készíts a konyhaszekrényre édesítőt, vagy hasonló valamit..


amúgy ha kalóriakorlát szerint élsz, és nem vagy cukorbeteg, vagy valami hasonló, akkor bármit ehetsz, csak tartsd be a korlátozást, ami kevesebb kalóriabevitel, mint amennyire a szervezetednek aznap(is)szüksége lenne.


én is édességfüggő vagyok, de megpróbálom valami olyasmivel pótolni..nehéz.

2017. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Emberfüggő. Nekem kvázi lehetetlen, mert semmi rosszat nem látok a jobb összetételű édességekben, nulla motivációm van. Fogyni így is tudok, ha odafigyelek s igyekszem, nem nehezebb, mint édesség nélkül, sőt, sokszor könnyebb. De nem vagyok fizikailag függő, életmódváltás és hosszú idő (nem figyeltem, hónapok vagy évek, plusz a lelki vágyak is bekavarnak a megfigyelésbe) azért elérte ezt.


Azért sokat segíthet adott esetben, ha elhagyod az édességet. A sok édesség keveseknek fér bele fogyáskor, de ha 2 kocka csokit hagysz el, annak a kalóriatartalma igen csekély, csak akkor segít, ha a csoki alapvetően éhessé tesz s többet eszel mellette...

2017. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Édességfüggő vagyok, ezen a téren nemigen tudok mértéket tartani és hihetetlenül hízékony vagyok. Úgyhogy hónapok óta jóformán alig eszem.

A kávéz szerencsére szeretem keserűn, abba csak egy csipet cukrot teszek, kb semmi. Zapkását szeretek még reggelizni, de annak a tetejét is max egy csapott kávéskanálnyi cukorral szórom meg.

Az édesítőszerekről leszoktam, mert a mesterségesek nagyon károsak a bélflórára plusz fokozza az édessegek utáni vágyam, ha CH nélkül eszem, éhes is leszek tőle. Természetes édesítőkre sajnálom a pénzt, meg előbb-utóbb cukros dolgokat fogok enni (mint mondtam, függő vagyok), ha nem tudom elhagyni az édes dolgokat.

Ezt már hónapok óta tartom - bár sokat előtte sem ettem, de én kevéstől is hízom. Úgy tudtam elhagyni, hogy szülinapomra kaptam egy iszonyat finom kalóriabomba tortát, amiből elég sokat ettem, és napokig rosszul voltam az édesség gondolatától is.

2017. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Krom tabletta segithet valamennyit,de csodat ne varj... viszont s Pennyben van hozzaadott cukor nelkuli csoki, Wavel,finom es olcsó,probald ki. A szenhidrattartalmabol vond ki a poliolokat es latni fogod,hogy 1 tabla csokiban kb 9g szenhidrat van. Egy tabla az elejen 5,de kesobb akar 18 nap alatr fog elfogyni (ha minden nap eszel belole.. es csak 300Ft☺)
2017. aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi aválaszokat! ;)
2017. aug. 23. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!