Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az életmódváltásra?

Figyelt kérdés
Az a fő probléma, hogy nagyon gyenge vagyok, az akaraterőt illetően. Amikor eldöntöm, hogy akkor mostantól egészségesen fogok táplálkozni, akkor nagyon motivált vagyok, de ez pár nap múlva alább hagy. Sajnos cukor függő vagyok, minden egyes nap ennem kell valami csokit, egyszerűen nem bírom ki. És ezen kívül is sajnos nagyon egészségtelen ételeket fogyasztok (péksüti, édesség, sültkrumpli stb.) Nagyon szeretnék lefogyni, kb. 20kg felesleg van rajtam, (150cm, 64kg). Amikor elmegyek vásárolni, és konstatálom, hogy egyik ruha sem jön rám, rosszul vagyok magamtól...Mellesleg olyan sportot űzök, ahol nagy előny lenne, ha vékonyabb lennék, és tudnék gyorsabban futni. Tudnátok segíteni, hogyan tudnám leküzdeni az édesség utáni sóvárgást, illetve hogyan tudnám fejben úgy összerakni az egészet, hogy eredményesen le tudjak fogyni?

2021. febr. 21. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nézz a tükörbe. Nem túl szép látvány, igaz? Ha ez nem elég motiváció, akkor más sem lesz az.
2021. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy falatnak veszed a fogyókúrát. Nem kell mindenről lemondani, csak figyelni kell pár dologra. Kezd el kis lepésekben, pl. péksüti helyett egyél valami mást. Az sem gond ha naponta eszel egy kis csokit, ha beleférsz a napi kalórialimitbe.
2021. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tölts le egy ilyen kalória számoló appet, és naplózz benne.


Egyrészt mutatja a makrókat, így látod, hogy miből jön össze a kalória, mennyit iszol, mozogsz, és be lehet szkennelni a vonalkódokat.


Nem kell megvonnod magadtól az édességet.


Ebbe simán belefér, hogy egyél zabkását gyümölccsel, chia puddingot, smoothiet, proteines palacsintát, gyümölcsöket fagyasztva, szárítva vagy frissen.


Én mondjuk jó 20 centivel vagyok magasabb mint te, de rajtam is volt kezdetnek 20 kiló plusz, még dolgozom rajta, és nekem Novemberre ígérte a célsúlyomat. Lassan, nem sanyargatósan is lehet csinálni.

Tegnap pl karamellás fqgyit ettem vacsira, igaz mértékkel, de belefért.


Ha hajlamos vagy elszaladni az önsanyargatás felé, és mindent megvonni, aztán bezabálni, akkor ajánlom neked is.

2021. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megvenni a cukros dolgokat. Én így teszek sokszor. Egyáltalán nem kell fogynom (180/72), de a cukor nem egészséges, így kerülöm. Rengeteget mozgok, mindenhová gyalog megyek (napi 20-30 km is) és heti háromszor edzeni is szoktam, erőedzést. Napi 2 liter víz, semmi cukros lötty (néha kis tej, bor). Ha édességet eszem, kevéssel beérem, megcsömörlök a soktól. Sok rostot próbálok enni. Ha dolgozom, tanulok, sportolok, nem eszem. Foglald el magad napközben valahogy mindig. Nekünk van kertünk, ha kint vagyok 2-3 órát, nem eszem semmit. Kutya is van, ha megyek velük délután vagy reggel 2-3 órát, el is megy a délelőtt úgy, hogy 3 deci vizet ittam.
2021. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4es: Napi 20-30km? Napi 3 órát setalsz? 😳😳😳
2021. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, minimum. Vagy reggel vagy délután (vagy mindkétszer, mint ma) 1-2 órát a kutyákkal. Ez már minimum a fele. A munkámba eljutni kb. 20 perc séta (vissza is, nyilván). A munkám során gyakran kell jönni-menni (bár csak 6 órás), ott is megteszek 2-3 kilométert. Van egy bolt, ellenkező irányba az otthonomtól, oda gyakran elugrok meló után, az 10-15 perc, ott benn is sétálok, eltöltök 10 percet, ez a túra is fél óra. Persze, előfordul, hogy a kutyákkal csak fél órát sétálok néha, de más napokon meg behozom, például hétvégi 2-3 órás sétákkal. Valószínűleg gyakoribb a 15-20 km, de egyáltalán nem szokatlan a 30 körüli se. Csak, hogy szemléltessem, mennyire mozgásmániás vagyok, heti egyszer egy bizonyos ügyben rendre fel kell mennem egy épület tizedik emeletére. Van liftje, de gyalog járom meg.
2021. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6-os: Minden elismerésem! Én is sokat sétálok, de azért ennyire nem😳😁

Szoktad nézni így hány kalóriát mozogsz le?😊

2021. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Nem, nem annyira érdekel, szerintem minél többet kell sétálni, egészséges és még a hangulatomat is javítja, jobban is alszom, ha kellemesen elfáradok fizikailag. Egy állandó ülőmunka esetén ez nehezebb, de azért 2 órát, 10-20 kilométert simán lehet sétálni szabadidőnkben, a fizikai aktivitás meg égeti a cukrot, mert az izom a legnagyobb glükóz-égető. Egy nyugdíjas cukorbeteg ismerősöm napi 35 kilométert tett meg a kutyájával, az orvos meg mondta neki, hogy már-már túl jók a vércukor-értékei, egy idő után le is vehette a gyógyszert. De tudom, mindez genetikai hajlam kérdése is. Meg kell tenni, amit meg lehet.
2021. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!