Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Le fogok tudni fogyni?

Le fogok tudni fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 éves lány vagyok, kb egy évvel ezelőttig a 172 cm-hez 80 kg voltam, ami tudom, hogy már a BMI-n kívül esett, viszont jól néztem ki, jól is éreztem magam, minden rendben volt, viszont egyszercsak elkezdtem hízni, de iszonyatosan....


Betudtam a karanténnak, de folyamatosan jöttek a kilók, jelenleg, fáj leírni, de 105 kg vagyok. Eloszlik, nem mondom, hogy nagyon durván brutál, de!!!!! nekem fáj tükörbe nézni, sirhatnekom van kb állandóan... es persze nem is egészséges.


Elmentem orvoshoz, PCOS a diagnózis, elküldtek cukorterhelésre, ahol nagyon rossz lett az inzulinértékem (101 a 2 órával későbbi érték), amit mondott is a doki, h ne lepődjek meg, ha így lesz, a PCOS-t általában IR okozza... A TSH értéke ugyan még határon belül van, de már súrolja a felső határt... április 9-re van időpontom, akkor fog kiderülni, h mi a teendő...


De én borzalmasan érzem magam. Néhány hete elkezdtem edzeni, futni, kaloriadeficitben lenni, és tényleg egeszsegesen enni, fogyaszt elősegítő feherje port is iszom, általában edzős napokon (heti 4).

Meg sem mozdult a mérleg. Annyira kiborultam, h zokogva felzabáltam kb minden szemetet, ami itthon volt... ettől csak meg rosszabbul erzem magam, egy szanalmas csodtomegnek.


Az IR-re gyógyszert fogok kapni? Úgy majd fogok tudni fogyni? Édesanyám Hasimotos, 8 éve nem tud lefogyni... nem akarok erre a sorsra jutni. :( szerintetek mit rontok el?


Köszi a válaszokat



2021. márc. 28. 22:10
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Termeszetesen a gyógyszertől nem ugy varom a csodát, hogy semmit sem teszek mellette, ugyanúgy folytatom a helyes taplalkozast es mozgast, ezt meg hozzatennem.
2021. márc. 28. 22:12
 2/34 anonim ***** válasza:
43%

Olyan nincs, hogy fogyást segítő fehérje por.


"Néhány hete elkezdtem edzeni, futni, kaloriadeficitben lenni, és tényleg egeszsegesen enni"

Ezt kifejtenéd? Mennyire voltál kalóriadeficitben? Mennyit vittél be? Az egészségesen enni alatt mit értesz? A legtöbb emberről ilyenkor általában az derül ki, hogy egyáltalán nem evett egészségesen, csak azt hitte.

2021. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Kifejtem, persze, csak nem akartam a kérdést nagyon hosszúra nyújtani.


Biotech USA Ultra Loss port iszom, elméletileg ez segít a fogyásban, azért írtam így.


Elhagytam a fehér lisztet teljesen, illetve a cukros dolgokat (nagyon édesszájú vagyok sajnos), figyelek a ch, zsír és fehérjebevitelre. Yazio-val kalkuláltam ki a kcal-t, 1400 jött ki, ezt tartom. Sokszor kevesebbre is jön ki, ami tudom, h nem jó, de van, h nem bírok többet enni...

Rengeteg zöldséget eszem, tojást, zsírszegény túrót, a tej is zéró cukros mandulatej, amit használok pl kávéba meg a biotech porhoz...

Csirkemell az egyetlen hús, amit eszem, mást nem is igazán szeretek. Köretnek zöldség/bulgur/kuszkusz/TK tészta, mértékkel...

Napi 3-4 étkezés szokott így kívánni.

2021. márc. 28. 22:53
 4/34 A kérdező kommentje:
*kijönni, bocsánat, az utolsó szó
2021. márc. 28. 22:54
 5/34 A kérdező kommentje:
Ja és egy sima edzős appal edzek + van futópadom, azon futok 20 percet az edzés után, ha nincs edzés, akkor kb 1 órát
2021. márc. 28. 22:55
 6/34 anonim ***** válasza:
36%

"ez segít a fogyásban,"

Nem segít, hanem hátráltat.


Tojást hanyagolnám, ahogy az olajat is. Semmihez ne használj olajat, mert csak üres kalóriát viszel be. A többi nem rossz. Szerintem az 1400 kcal túl kevés, belassítja az anyagcseréd, ezért nem fogysz. Kicsit emelj rajta, kb 1600-ra. A tejes dolgokat is limitáld.

2021. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
33%

Néhany dolgot tegyünk tisztában.


A fehérjepor az izomnövekedést segíti elő. Semmi köze nincs a fogyáshoz. Ebből lehet kalóriamenteset is venni. A sima fehérjeporban megnézted mennyi kalória van?


Azokon a napokon amelyeken nem edzel nem ajánlom a fehérjeport.


Ne akarj havi 2-3kg-nál többet fogyni egyszerre. A fogyás pedig 3-4 hét után fog beindulni.


A gyógyszertől nem feltétlen fogsz fogyni. Nem egy embert ismerek, aki szedte a gyógyszert pajzsmirigy alulműködésre és felszedett jó pár kg-t. Majd 3-4 év után helyreállt a működése utána kezdtek el leadni.


Miben merül ki nálad az egészséges táplálkozás? Ha salátát fogsz ennyi salátával és az mellett edzeni akkor az izomtömeg fog csökkenni. Persze megy a mérleg mutatója lefelé, de nem ezt szeretnéd elérni. Ha az izmok edzés mellett nem kapnak megfelelő tápanyagokat akkor leegyszerűsítve azokat fogod leadni...


Heti 4-5x 1 óra intenzív edzés, mellé kalóriamentes fehérjepor, L karnitin - fogyáshoz mindenképpen, Kreatin - izomnövelés, regenerálódás, BCAA - aminosavak, min. 500g C Vitamin, min. 1000 NE D vitamin és K2 vitamin az izületekre, csontokra. Egyiktől sem kell félni, nem az ördögtől való dolgok ezek, csak sokan összekeverik a szteroidokkal. A fehérjepor gondolom logikus fehérjét tartalmaz. A kreatin jelen van az izmokban, vesében, májban, viszont intenzív edzés mellett ajánlott szedni az izmok regenerálódása miatt mert a szervezet keveset tárol belőle. Az L karnitin szintén megtalálható a szervezetben. Olvass utána ezeknek mi mire való, ha kétségeid vannak.

2021. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Hu, koszonom szepen.

Olajat nem használok, kokuszzsirral fozok, de inkább zsiradekmentesen sütök Sütőben, pl neha edesburgonyat, ceklat, zellert, meg a csirkét is sokszor, vsak mindig száraz lesz, ezért nem szeretem, es ilyenkor jön a kokuszzsir.


A tojáson meglepodtem... mindenhonnan az folyik, hogy milyen egészséges es mennyire segíti a fogyást... de igyekszem megfogadni a tanácsot, es mondjuk nem mindennap enni reggelire


Feherjeport csak edzos napokon szoktam inni, igen. Ha nem edzek, nem is kivanja a szervezetem.


A vitaminok hasznos infók, koszonom szepen.


Probalok motivált maradni...


Tudom, hogy nem magától a gyogyszertől fogynék, hanem úgy értettem, hogy elősegíti magat a fogyást, mert rendezi az inzulinom/hormonokat, stb, egyelore nem tudom, h kell-e egyaltalan bármit szednem...

2021. márc. 28. 23:26
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Mennyi volt a TSH-d? 4 közelében? Nekem 3 körüli TSH-val is rendesen jöttek fel a kilók, 1,5-2 alatt lenne jó. Autoimmun pm alulműködésem van, nálam a gluténérzékenység lehetett a kiváltó ok, mert amióta gm diétát folytatok, javultak az értékeim és le is tudtam fogyni. Emellett IR-re utaló tüneteim is voltak, ezért low carb étrenden vagyok azóta is, és kicsit többet mozgok.

A tojással nincs semmi probléma, sok vitamin van benne, kevés kalória, ehhez képest elég laktató, egészséges étel. Ha tudsz, vegyél házi tojást.

Étolaj helyett nagyon jó a kókuszzsír. Ha kevesebb szénhidráttal, normál fehérjebevitel mellett éhes vagy, emelheted valamelyest a zsírbevitelt.

Ne keseredj el, tarts ki és próbáld meg elkerülni a falásrohamokat. Ha édességhiányod van, egyél inkább gyümölcsöket, vagy készíts alacsony ch tartalmú, egészséges finomságokat (pl. túró vagy mandulatej bogyós gyümölcsökkel turmixolva, tehetsz bele egy kis banánt is vagy édesítőszert).

#7: Kalóriamentes fehérjéről még nem hallottam, a fehérjében ugyanis van kalória. D-vitaminból felnőtt embernek napi 2000-4000 NE ajánlott. A többivel egyetértek.

2021. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
11%
Mégis mivel jobb a kókusz zsír? Ugyanannyi benne a kalória. A tojás meg felesleges, zsíros étel, konkrétan Amerikában törvény tiltja, hogy egészségesként reklámozzák. Vitaminból sincs benne semmi, amit egészségesebb forrásból ne lehetne bevinni. A kalória mentes fehérje nekem is furán hangzik.
2021. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!