Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Le fogok tudni fogyni?

Le fogok tudni fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 éves lány vagyok, kb egy évvel ezelőttig a 172 cm-hez 80 kg voltam, ami tudom, hogy már a BMI-n kívül esett, viszont jól néztem ki, jól is éreztem magam, minden rendben volt, viszont egyszercsak elkezdtem hízni, de iszonyatosan....


Betudtam a karanténnak, de folyamatosan jöttek a kilók, jelenleg, fáj leírni, de 105 kg vagyok. Eloszlik, nem mondom, hogy nagyon durván brutál, de!!!!! nekem fáj tükörbe nézni, sirhatnekom van kb állandóan... es persze nem is egészséges.


Elmentem orvoshoz, PCOS a diagnózis, elküldtek cukorterhelésre, ahol nagyon rossz lett az inzulinértékem (101 a 2 órával későbbi érték), amit mondott is a doki, h ne lepődjek meg, ha így lesz, a PCOS-t általában IR okozza... A TSH értéke ugyan még határon belül van, de már súrolja a felső határt... április 9-re van időpontom, akkor fog kiderülni, h mi a teendő...


De én borzalmasan érzem magam. Néhány hete elkezdtem edzeni, futni, kaloriadeficitben lenni, és tényleg egeszsegesen enni, fogyaszt elősegítő feherje port is iszom, általában edzős napokon (heti 4).

Meg sem mozdult a mérleg. Annyira kiborultam, h zokogva felzabáltam kb minden szemetet, ami itthon volt... ettől csak meg rosszabbul erzem magam, egy szanalmas csodtomegnek.


Az IR-re gyógyszert fogok kapni? Úgy majd fogok tudni fogyni? Édesanyám Hasimotos, 8 éve nem tud lefogyni... nem akarok erre a sorsra jutni. :( szerintetek mit rontok el?


Köszi a válaszokat



2021. márc. 28. 22:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
79%

#10: Sokkal jobb omega 3-6 arány, laurinsav, kaprinsav, magasabb füstpont, nehezebben oxidálódik/avasodik, könnyen emészthető, nem tartalmaz káros oldószermaradványokat stb.

A tojás zsírtartalma kb. 10g/100g, a dióé kb. 65g/100 g. De ettől még a dió is egészséges, bár kb. 4x annyi kalóriát tartalmaz, mint a tojás.

Te miből szoktál biotint és kolint bevinni, ami egészségesebb, mint a tojás?

2021. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
23%

#11

Ha jó omega 3 arányt akarsz, akkor ott a lenmag vagy az általad is említett dió. Igen, a dióban valóban több a kalória, mint a tojásban, ezért kell óvatosan bánni az olajos magvakkal. Mondjuk a dió nem fogja az egekbe emelni a koleszterin szintedet, ellentétben a tojással. A telített-telítetlen zsírsav arány sem mindegy.


Biotin és kolin? Azt gondolom, most gyorsan rákerestél, hogy mi van a tojásban, kétlem hogy előtte odafigyeltél volna ezek bevitelére. :)

Biotin rengeteg zöldségben van, hüvelyesekben, és olajos magvakban is. Kolin szintén megtalálható az olajos magvakban, meg még jó pár zöldségben, de egyébként a szrrvezet is elő tudja állítani. Nem is értem, hogy miért ezekkel jöttél. Amúgy meg, te hallottál már olyat, hogy a vegánok tömegesen pusztulnak biotin és kolin hiányban? :)

2021. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es !

Koszonom a korrekt választ! :)

3.45 a THS-m... ugy sejtem, ez nem jó:(


Igen, továbbra is kitartok, nem adom fel... bízom benne, hogy sikerul lefogynom es a hormonproblemakra is lesz megoldás, amikor végre eljutok a dokihoz április 9-én... :)

Csak hát borzalmas, mikor küzdesz es nem látsz eredmenyt... de tudom, hogy néhány hét nem elegendő, teljes eletmodvaltas kell, ami hosszútavon fog kifizetodni. Mint ahogy a kilók sem 3 het alatt jöttek fel, de az ember már csak ilyen... türelmetlen.


A tojásos vitát nem igazan ertem, en is ugy tudtam, hogy nagyon jo tapanyagforras, egészséges, stb, természetesen mertekkel (de ez mindenre igaz amugy is)


Koszi mindenkinek, aki segítő választ irt

2021. márc. 29. 20:15
 14/34 anonim ***** válasza:
Sikerülni fog!!! :)
2021. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
15%

"A tojásos vitát nem igazan ertem, en is ugy tudtam, hogy nagyon jo tapanyagforras, egészséges, stb, természetesen mertekkel (de ez mindenre igaz amugy is)"


Igen, mindenki ezt hiszi. Mégis a legtöbb ember rákban, valamint szív és érrendszeri betegségekben hal meg. Valaki téved.

Igazából nem igaz mindenre. Ami egészséges, ott nem kell figyelni a mértéktartásra, mert nagyon nehéz túlenni magadat belőle. Ezt most szigorúan egészségügyi, és nem hízás szempontjából írom, ugyanis az olajos magvak is szuper egészségesek, mégis el lehet tőlük hízni. A tojás viszont nem ilyen. Minden jó tulajdonsága meg ételben, a rengeteg negatív hatás nélkül.

2021. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
*minden jó tulajdonsága megvan más ételekben
2021. márc. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
54%

#12

"Ha jó omega 3 arányt akarsz, akkor ott a lenmag vagy az általad is említett dió." - OK, akkor te használd ezeket sütéshez :)

Azt gondolsz rólam, amit akarsz :) Nekem szerencsére nem kell aggódnom, hogy eleget viszek-e be ezekből (ti. a szervezetünk nem tud elég kolint előállítani), mivel eszem húst, belsőségeket és tojást.

Ezek kifejezett hiánya valóban ritka, de ha nem visszük be az optimális mennyiséget, az többek között az idegrendszer állapotára is kihat. Talán ezért is van annyi kötekedő vegán... :D

#16: Milyen rengeteg negatív hatásra gondolsz? A tojás egészségtelen étellé minősítését már jó ideje visszavonta a táplálkozástudomány, kivéve azon képviselőit, akik a veganizmust propagálják minden áron.

2021. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
15%

#17

Ha te a sütést nem tudod tojás nélkül elképzelni, az azt mutatja, hogy nagyon szegényesek az ismereteid gasztronómia terén.


Ha a szervezet véletlenül nem tudna elég kolint előállítani, akkor is be lehet vinni csomó zöldségből vagy olajos magvakból. Tehát ez nem igazán érv. Én egyébként a teljesértékű növényi étrendet hirdetem, nem a veganizmust. Utóbbi egy élet szemlélet, egy állatjogi mozgalom, olyan hogy vegán étrend, nem létezik. Ugyan küldj már erre egy tanulmányt, ami idegrendszer károsult vegánokról számol be, mert tojás nélkül nem vittek be eleget ezekből. Bár megint csak teljesen irreleváns, mert ahogy már írtam, ezeket be lehet vinni növényi úton is. Én nem kötekedek, leírom a tényeket, hogy ne vegye át más a sok hülyeséget, amit összehordasz. Ráadásul veled ellentétben tudományos kutatásokra hivatkozok. Vagyis te is emlegetsz ilyeneket, de forrást még egyszer sem sikerült mellékelned semmihez.


Nagyon sok rossz koleszterint van benne, megemeli a rák, valamint szív és érrendszeri betegségek kialakulásának veszélyeit. De ezt már leírtam. Itt vannak a források:

[link]

[link]

[link]

Különösen utóbbit ajánlom, ez egy 320 ezer embert figyelembe vevő meta analízis, nem egy sima kutatás.


"A tojás egészségtelen étellé minősítését már jó ideje visszavonta a táplálkozástudomány"

Igen? Forrás? Ahogy mondtam, a mai napig illegális Amerikában a tojást egészségesként reklámozni. De ha találsz bármilyen amerikai reklámot, ahol a tojást egészségesnek nevezik, kérlek oszd meg velem. :)

[link]

2021. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon jó tanácsokat kaptál, de még valami. Tiszta vizet iszol naponta 3 litert?

Szendi Gébor még nagyon jó a témában.


[link]

2021. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak kettő litert iszol, az is jó. :D

Ez a paleos Szendi? Mert akkor nagyon nem ajánlom.

2021. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!