Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így is le fogok tudni fogyni? 17F

Így is le fogok tudni fogyni? 17F

Figyelt kérdés

180 centi vagyok és 105 kiló, nagyon szeretném már leadni a felesleget ami rajtam van. Kb. egy hete elkezdtem egészséges és kalóriaszegény ételeket enni (tehát mondjuk pizza helyett főtt krumplit meg csirkemellet eszek stb.), meg nekiálltam edzeni meg többet biciklizni is. Igazából a mozgással nincsen bajom, azt szeretem, meg minden. Viszont az étrendet már nem bírom, nagyon imádom az egészségtelen ételeket is, meg főzni is szeretek, és egy csomó ételt szeretnék még kipróbálni, ami nem éppen a legegészségesebb.

Hallottam valami olyan diétáról, hogy egyik napon ugyan olyan kajákat meg ugyan annyit eszek, mint amennyit általában szoktam, másnap meg ennek a töredékét. Ez mennyire hatásos? Nem tudom, mi a diéta neve pontosan. És ez mennyivel lasabb, mintha csak egészséges kajákat ennék folyton?


2020. júl. 2. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Egészségtelen ételekkel is lefogyhatsz, ha nem léped át a kalóriakeretedet, de nem ez a jó út. A szervezetednek nem sült krumplira meg csokitortára van szüksége. Egyébként a főtt krumpli se a legjobb, a krumplit én elkerülném a fogyási időszak alatt, de néha belefér.


Több módon is fogyhatsz, de a lényeg, hogy kevesebbet kell enned, mint amennyi energiát elhasználsz. Étkezhetsz zsírszegényen vagy szénhidrátszegényen is. Én az utóbbit javaslom. Egyél zöldségeket, húsokat, tojást, tejtermékeket (a tejjel óvatosan, sok benne a ch), teljes kiőrlésű kenyeret, tésztát (mértékkel).


Tarthatsz néha 1-1 csaló étkezést, ilyenkor kipróbálhatod azokat a dolgokat, amiket szeretnél. Azért a mértékre ilyenkor is ügyelj!


Intermittent fasting-nak nézz utána esetleg. Az a lényege, hogy a napi kalóriakeretedet pár óra alatt eszed meg, amibe 1-3 étkezés fér bele típustól függően. Itt is alap az egészséges étkezés, de amikor napi egyszer ettem, bekem mindig belefért pl. egy ki desszert, és így is simán fogytam. Nem mindenki szerint egészséges ez a fajta étkezés, szóval olvass utána, és úgy dönts!


IF-nek egyébként van olyan változata, mint amit leírtál, én azt nem próbáltam, csak azt, amiben napi időkeret van megadva. Nekem 4 óra volt az időkeret, egyszer ettem egy nap, de akkor mindig jól laktam és az egészséges dolgok mellé mindig belefért egy kis nasi is.

2020. júl. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én annak idején úgy csináltam, hogy az egészségtelennek mondott ételeket átalakították egészségessé.

Például palacsinta zabpehely lisztből, töltelék cukor nélküli igazi házilekvár. Vagy sovány túróból töltelék eritrittel.

Pizzát is lehet kapni szénhidrát csökkentett verzióban.

Mondjuk nálam a krumpli a glikémiás indexe miatt tiltólistára volt.

Tészta durum, rizs barna, elég sokszor használtam bulgurt.

Nokedli szintén zabpehely liszt.

Hús csirke, vagy hal, esetleg nyúl.

2020. júl. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!