Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így mennyi idő alatt fogok...

Így mennyi idő alatt fogok tudni fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni fogyókúrával kapcsolatban, mivel még sosem csináltam és nem akarok hülyeségeket kipróbálni, vagy szélsőségesen fogyni. Meg hát nem nagyon van olyan a környezetemben, akitől segítséget tudnék kérni, vagy kérdezni tudnék :(


23 éves vagyok, jelenleg 62 kg a 162 cm magasságomhoz. Tudom, ez elsőre nem hangzik soknak, de engem zavar, hogy meghíztam! Néhány éve még 50-52 kg között mozogtam, akkor éreztem magamat jól a bőrömben, ezért szeretnék visszafogyni arra a súlyra, ehhez pedig kb 10 kg fogyás kellene!

A hízásom oka elég egyszerű: a párommal való összeköltözéssel nyugodtabb élethelyzetbe kerültem + saját magam szájíze szerint főztem kettőnkre és mivel mindketten szeretünk enni, így hamar elszaladt velünk a ló :)


Irodai munkát végzek, de a munkahelyemre sétálni szoktam, ez napi 2 km sétát jelent rendszeresen. Arra gondoltam, hogy reggel és délután is kerülőt tennék úgy, hogy meglegyen a napi 5 km séta összesen.

Van szobakerékpárom is, azzal 2-3 naponta 20-25 km-t tekerek, ha bejön a jó idő, akkor pedig rendes kerékpárral szeretném kiváltani ezt.

Emellett arra gondoltam, hogy eljárnék hetente úszni is vagy jógázni. Ha pedig nem tudok menni, akkor itthon tornáznék.


Az étkezés kicsit bonyolultabbnak érzem. Azt nem tudom elképzelni, hogy száműzzek bármit is az étrendemből, főleg nem a szénhidrátokat. Egy hétig próbáltam, hogy a kalóriabázis segítségével számoltam, hogy mennyit eszek. 1300 kalóriás limitet állítottam be (1700 az alapjárati kalóriaszükséglet).

Azt csináltam, hogy azt ettem, amihez kedvem volt (persze ügyeltem rá, hogy mű kajákat és túl egészségtelen dolgokat ne egyek/igyak), mindaddig amíg belefért az 1300 kalóriás keretbe, illetve a fehérje/szénhidrát/zsír keretekbe. Csökkentettem az adagokat is.


Ennyi mozgás szerintetek elég? Vagy valami más mozgást ajánlotok inkább?

Így jó az étkezés? Baj, ha nem száműzök ételcsoportokat?

Szerintetek tartható ez a fogyókúra?

Ha következetesen betartom, akkor nagyjából mennyi idő szerintetek, amíg elérem a célomat?


Köszönöm előre is a válaszokat és a segítséget!


2018. márc. 19. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell száműznöd semmit az étrendből, ha kereten belül maradsz. Viszont a séta, meg a jóga kb. semmit sem ér. Egy 90 kilós embernek igen, de neked valami intenzívebb mozgás kell és több. Heti 3x1 óra futással, helyes étrenddel szerintem 4-5 hónap alatt lemegy.
2018. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ez a mozgás, nekem főleg séta van, már az is jó, jó kalóriadeficitet azzal is össze tudok hozni. Más okokból tartom fontosnak, hogy erősítő edzés és pici (mert pár percnél több nem megy) kardió is legyen az életemben.

A sétád nem sok, de a többi mozgásoddal együtt egész OK a mozgásmennyiséged. Ha eddig jóval kevesebb volt, nem is ajánlom, hogy durván emeld. Később majd meglátod.


Nem kell ételcsoportokat száműzni. Én rengeteggel megtettem, mert nekem az kellett s az is esett jól, de amióta tudok kevesebbet enni ilyen kemény feltételek nélkül, több visszajött, ha kis mennyiségben is. A kalóriaegyenlegeden múlik, nem a konkrét étrenden, persze legyen jó s vidd be, amit kell, de nem kell kizárnod semmit, ami nem kifejezetten káros.


Tartható-e s milyen tempóban fogysz? Ezt nem lehet tudni. Nekem ilyen számokkal nem volt tartható 1300 kcal, kevesebb mozgással sem, mert éheztem a legjobb étrenden is. De nem ez a tipikus. A kalóriaigényedet pedig nem tudhatom, ez sok tényező függvénye. Majd meglátod a fogyási tempót. 1300 kcal ennyi mozgással valószínűleg teljesen jó fogyási ütemet ad. Ha egy kicsit gyors az anyagcseréd, akkor még túl kevés is lehet a kalória, de valószínűleg pont jó ez így. Ha tartósan nem bírod, néha dobd meg a kalóriát, mondjuk heti egyszer, sokunknak az segít.

2018. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
ha valoban tartos es szep eredmenyt akarsz, akkor nem a kerulo utakat teszed, mint irtad, hanem felemeled a hajas segged es elmesz normalisan edzeni. az etrendre meg odafigyelsz. nem kell ilyen keveset enned, de hagyd el az egyszeru szenhidratokat. az a kis seta lo*sz. legalabb heti 3-4 ora sport kellene minimum a te korodban
2018. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm! Futni nem futottam még, nem is igazán tudom, hogyan kellene elkezdeni, de megpróbálom!


Harmadik!

Ne haragudj, de mit képzelsz magadról? Mi az, hogy hájas segged? El tudom kepzelni, hogy lököd itt az igét a megfelelő mennyiségű sportról, miközben otthon döglesz a tv meg a gép előtt és semennyivel sem mozogsz többet.

Ha nem tűnt volna del, nem csak a sétát irtam, te gyökér, hanem más mozgást is. Szerinted a biciklizes, úszás az nem sport? Vagy csak 5 percet foglalkozik vele az ember?

Ne haragudj, de az alpári stílusos miatt nem tudom elfogadni a véleményed. Máskor fogalmazd meg szebben, legyél kedves! Köszönöm!

2018. márc. 20. 07:34
 5/5 Pep e ***** válasza:

Tudom, hogy manapság mindenki a kalória bevitelre esküszik, de nem bonyolultabb, sőt, ha makro tápanyagokat számolsz: [link]

Szerintem próbálj ki ezt-azt, fiatal vagy még, hogy ki kísérletezz egy olyan szisztémát, ami neked beválik.

Próbáld ki azt a szisztémát, amit fentebb leírtál, ha nem válik be, próbálj ki valami mást.

A sétádhoz csak annyit, mikor üresebbnek érzed magad, akkor sétálj többet, ne reggeli után pl. Én éhgyomorra szoktam 1 órát.

Az úszás hidegvízes medencében, nem biztos, hogy zsírbontó tevékenység, de ha szeretsz úszni, akkor ússz, Rosszabb állapotba nem keveredsz emiatt :)

Első talán azt írta, hogy 4-5 hónap. Ha sikerül belőni a heti 1 kilót, akkor könnyen kiszámolható, hogy ennek a fele is elég, nyáron már virríthatsz strandon, de szerintem a mostani formád alapján is sok férfi ember nyála csoroghat..;)

2018. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!