Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Le fogok tudni fogyni?

Le fogok tudni fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 éves lány vagyok, kb egy évvel ezelőttig a 172 cm-hez 80 kg voltam, ami tudom, hogy már a BMI-n kívül esett, viszont jól néztem ki, jól is éreztem magam, minden rendben volt, viszont egyszercsak elkezdtem hízni, de iszonyatosan....


Betudtam a karanténnak, de folyamatosan jöttek a kilók, jelenleg, fáj leírni, de 105 kg vagyok. Eloszlik, nem mondom, hogy nagyon durván brutál, de!!!!! nekem fáj tükörbe nézni, sirhatnekom van kb állandóan... es persze nem is egészséges.


Elmentem orvoshoz, PCOS a diagnózis, elküldtek cukorterhelésre, ahol nagyon rossz lett az inzulinértékem (101 a 2 órával későbbi érték), amit mondott is a doki, h ne lepődjek meg, ha így lesz, a PCOS-t általában IR okozza... A TSH értéke ugyan még határon belül van, de már súrolja a felső határt... április 9-re van időpontom, akkor fog kiderülni, h mi a teendő...


De én borzalmasan érzem magam. Néhány hete elkezdtem edzeni, futni, kaloriadeficitben lenni, és tényleg egeszsegesen enni, fogyaszt elősegítő feherje port is iszom, általában edzős napokon (heti 4).

Meg sem mozdult a mérleg. Annyira kiborultam, h zokogva felzabáltam kb minden szemetet, ami itthon volt... ettől csak meg rosszabbul erzem magam, egy szanalmas csodtomegnek.


Az IR-re gyógyszert fogok kapni? Úgy majd fogok tudni fogyni? Édesanyám Hasimotos, 8 éve nem tud lefogyni... nem akarok erre a sorsra jutni. :( szerintetek mit rontok el?


Köszi a válaszokat



2021. márc. 28. 22:10
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%

#29

Azért kérdeztelek, mert az ilyen minta étrendek igen csak hús, zsír és telített zsírsavak heavyk szoktak lenni. Ami nem jó, lásd a kutatások, amelyeket küldtem. Ezért kérdeztelek, hátha te jobban csinálod/csináltad.


#30

Oh elnézést, azt hittem arról beszélsz, hogy süteményt nem tudsz sütni tojás nélkül. Most lehet, hogy újat mondok, de bizony olaj nélkül is lehet sütni. :) Meg egyébként sem értettem, hogy miért ajánlod a napraforgó olaj helyett a kérdezőnek, amikor nincsen benne kevesebb kalória.

2021. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
77%
Ha fogyni akarsz maradj meg inkább nagyobb részben a szimpla zöldségköretnél husikhoz, a gabonafélék nem mindenkinek előnyösek. A tojással pedig semmi baj nincs, edd nyugodtan! Energiában szerintem többre lenne szükséged. És mozgást ne hagyd abba, de ne terheld agyon az izületeidet, És sok sok sok, és mégtöbb türelem:) a fogyáshoz idő kell. Nem csak lefogyni kell, hanem hosszútávon is sikeresen megtartani, megtanulni tudatosan táplálkozni, különben semmit nem ér az egész.
2021. ápr. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

#18:

Tessék a források (kettő a sok közül):

[link] (remélem, eléggé amerikai, 2019-es)

+ az ebben hivatkozott [link]

[link] (2021-es)

Utóbbiban írják szakértők:

“The suggestion that the risk from eggs is mostly explained by the cholesterol content of eggs is also problematic as we know that dietary cholesterol does not have a clear link to levels of circulating cholesterol in the blood. It is a highly variable process which means one individual may eat 6 eggs and not shift their blood cholesterol levels while another may eat just one and see an increase."

“Current advice in the UK and more recently in the USA considers cholesterol to be no longer a nutrient of interest – this is based on the analysis of a number of studies across a range of populations. As with a good meal, it is better to look at its overall balance, and not just focus on one ingredient, food or nutrient; it’s the overall pattern of a diet which influences its true and overall effect on our health.”

Azt észrevetted, hogy a második linkedben pont megcáfolják az állításaidat a kolinról?

"...achievement of the AI for choline was extremely difficult without the consumption of eggs or taking a dietary supplement. For example egg consumers had almost twice the usual choline intake compared with non-consumers. The survey also showed that protein, meat and seafood consumption were associated with increased choline intakes compared with non-consumers."

Plusz ott a táblázat (Figure 1), amiből jól látszik, hogy a tojás a 2. legjobb kolinforrás (továbbá "animal foods contain more choline per unit weight than plant sources").

Pubmed-es publikációkra inkább ne hivatkozz, ott kb. mindenre és annak ellenkezőjére is lehet találni jobb és rosszabb kutatásokat és analíziseket, és ezeket jobban megnézve nem ritkán kiderül, hogy a módszereik és a megállapításaik nem helytállóak. A harmadik általam linkelt "expert reaction"-ből is kiderül, hogy ezek nem feltétlenül tükrözik az orvostudomány szakértőinek álláspontját.

2021. ápr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Amíg a betegségek nincsenek kezelve, addig kizárt. Nem véletlen, hiszen pont ezek pakolták a kilókat, azaz valami nincs rendben. Semmi nem múlik az étrenden; egy nyomorék anyagcsere hogy is tudná megfelelően kezelni akármilyen étrend energianyereségét?


Nekem volt most pár kicsit durva napom a fogam miatt, eskü közel jártam ahhoz, hogy több gyógyszert vettem magamhoz egy nap, mint ételt, és egy grammot se vesztettem, nem tudom hogy.:D Szóval nekem nem itt lesz a megoldás. (Hasimotos)

2021. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!