Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Le fogok tudni fogyni?

Le fogok tudni fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

23 éves lány vagyok, kb egy évvel ezelőttig a 172 cm-hez 80 kg voltam, ami tudom, hogy már a BMI-n kívül esett, viszont jól néztem ki, jól is éreztem magam, minden rendben volt, viszont egyszercsak elkezdtem hízni, de iszonyatosan....


Betudtam a karanténnak, de folyamatosan jöttek a kilók, jelenleg, fáj leírni, de 105 kg vagyok. Eloszlik, nem mondom, hogy nagyon durván brutál, de!!!!! nekem fáj tükörbe nézni, sirhatnekom van kb állandóan... es persze nem is egészséges.


Elmentem orvoshoz, PCOS a diagnózis, elküldtek cukorterhelésre, ahol nagyon rossz lett az inzulinértékem (101 a 2 órával későbbi érték), amit mondott is a doki, h ne lepődjek meg, ha így lesz, a PCOS-t általában IR okozza... A TSH értéke ugyan még határon belül van, de már súrolja a felső határt... április 9-re van időpontom, akkor fog kiderülni, h mi a teendő...


De én borzalmasan érzem magam. Néhány hete elkezdtem edzeni, futni, kaloriadeficitben lenni, és tényleg egeszsegesen enni, fogyaszt elősegítő feherje port is iszom, általában edzős napokon (heti 4).

Meg sem mozdult a mérleg. Annyira kiborultam, h zokogva felzabáltam kb minden szemetet, ami itthon volt... ettől csak meg rosszabbul erzem magam, egy szanalmas csodtomegnek.


Az IR-re gyógyszert fogok kapni? Úgy majd fogok tudni fogyni? Édesanyám Hasimotos, 8 éve nem tud lefogyni... nem akarok erre a sorsra jutni. :( szerintetek mit rontok el?


Köszi a válaszokat



2021. márc. 28. 22:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

20 igen, a "paleós" és antidepresszáns-ellenes és antipszichotikum-ellenes és koleszterincsökkentő-ellenes és vérnyomáscsökkentő-ellenes Szendi Gábor.

Aki nem mellesleg több ezer ember és jómagam köszönetét és háláját érdemelte ki.

2021. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
56%
Ja, csomóan meg tönkre mentek a paleo étrendnek köszönhetően. Azt leszámítva egyébként a többi általad felsorolt dolgot én is ellenzem.
2021. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
22 csomóan tönkrementekről tudnál dobni linket? Érdekelne.
2021. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
43%

A legmagasabb szinteken nincs vita arrol,hogy a paleo/keto egészségtelen-e vagy nem. Egyertélműen egészségtelen.

Csak a búlvárban van ellentmondas, vagy a GDP/agrár érdekekkel közös nevezőre hozott tanórákon.


A meta-analizisekben, és a legjobb, naprakész szakembereknel teljesen letisztult,es egyértelmű a kép:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
35%

24 Ezt most nekem küldted?

Ezen cikkek egyike sem paleo-ellenes.

Nekem ebből az jön le, hogy nincs fogalmad arról, mi a paleo étrend.

2021. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
64%
Neked küldtem. A vörös és feldolgozott húsok, növényi olajok, telített zsírsavak, kevés ch, betegségeket okozó hatásairól van szó benne. Ugyebár ezek jellemzőek a paleora. Netán rosszul tudom? :)
2021. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
52%

26 igen rosszul ám.

1. húsok.

Paleo nem jelenti azt, hogy húst egyél és vörös húst egyél nagy mennyiségben. Sem azt, hogy feldolgozottat egyél.

Sem azt, hogy csak húst egyél.

2. Növényi olajok - kifejezetten ellenjavalt a telítetlen olajok fogyasztása, sütése, főzése.

3. Kevés szénhidrát - nem csak a szénhidrát mennyisége a döntő, hanem a felszívódás, véráramba kerülés gyorsasága. A paleo nem a szénhidrátot ellenjavalja, hanem a lassú felszívódású/lebontási idejű szénhidrátot javasolja. Pl. zabkása.


Mit mond a paleo, mit érdemes kerülni, ez mind megvan Szendi G. oldalán, könyvében.

Annyit még hozzátennék, hogy nem teljesen értek egyet vele, hüvelyeseket a lektin ellenére továbbra is fogyasztok, tejet is iszok a tejcukor/protein ellenére, DE a "lasssú" szénhidrátok fogyasztásával teljesen egyetértek.

Tapasztalatból is.

Aztán meg akik megtapasztalták, hogy elmúltak az ízületi és idegrendszeri bajaik, mikor elhagyták a tejtermékeket, hüvelyeseket, mert rejtett allergiájuk volt, na ők már más kategória.

2021. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

#27

Tudnál írni egy napi minta étrendet? Hogy szerinted hogy néz ki egy paleo étrend? Azután reagálnék az egészre.


A hüvelyesek lektin tartalma miatt meg tényleg nem kell aggódni, nagyon jó ételek. Én a teljesértékű növényi étrendet hirdetem és követem, az alapvetően közös pont, hogy a lassú szénhidrátokat helyezzük előtérbe. Viszont nagyon sok egészséges étel van, ami hiába gyors szénhidrát, megéri enni. Ilyen például a banán. A paleonak nem az a lényege, hogy azt edd, amit az ősember? Akkor mi van az olajos magvakkal?

2021. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kedves 28, ne tőlem tedd függővé a tájékozódásod. Minta étrendek bőven vannak a neten.

Nem tudom, mi kellene legyen az olajos magvakkal.

A paleo szerint a tej, a lektinek, a glutén rossz, meg a túlzott szénhidrát. A gabonafélék sikér/glutén tartalmát jelentősen megnövelték nemesítéssel és a kenyereink sem kovászosak már, ahol az élesztő ezt feldolgozta volna nekünk. És még vannak ilyenek.

Mint említettem, nem paleózok. De régebben fogytam így, eredményesen. Ha érdekel, minent megtalálsz a Szendinél.

Nézem a banán GI-ét, azt mondják, legfeljebb közpes. Szendi nyilatkozta anno, hogy zabkását reggelizik banánnal, szal annyira rossz nem lehet.

2021. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
"Ha te a sütést nem tudod tojás nélkül elképzelni..." - A kókuszzsírral kapcsolatban írtam a 11. választ. Tudod, az volt a kérdés, hogy "Mégis miben jobb a kókuszzsír?".
2021. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!