Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy kezdjem el a szénhidrátme...

Hogy kezdjem el a szénhidrátmentes fogyókúrát és milyen ételekt zárjak ki az étrendemből?

Figyelt kérdés
10-15 kg-tól kéne megszabadulnom. Első körben mindenképp szénhidrátszegény diétával kezdenék /mivel elsősorban a sopk szénhidrát okozza a túlsúlyomat/,utána valami más fogyókúrára térnék át.

#diéta #fogyókúra #szénhidrát #szénhidrátmentes fogyókúra
2021. márc. 27. 10:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
56%

"(és a fehérjére, mint ahogy a nő mondta)"

Elnézést, ezt a részt nem ide akartam írni. Nyilván a fehérjét senki nem démonizálja, mert azt hiszik napi 2-3 grammot kell enni belőle, hogy izmosak legyenek. Erre a tévhitre épül a fehérje por biznisz. :) De ez már egy másik téma.

2021. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
71%

felesleges a szénhidrát-fóbiás kalóriatagadóval eszmecserélni (ő úgyis "vitatkozásnak" veszi), én már 2 hetes amerikai utat is felajánlottam neki, hogy vizsgáljuk ki, hátha ő az egyetlen a világon, aki képes meghazudtolni a fizika törvényeit.

ha valóban így van, ingyen van az egész út, szállás stb.

nem szeret utazni, meg emiatt nem akar helyváltoztatni, úgyhogy a dolog (csodák csodájára) azóta se jött össze.

hosszasan magyaráztam, hogy miért tűnik úgy, hogy az elmélete igaz, és mi van mögötte, de nem képes megérteni - amikor már a logika ellen nincs válasz, akkor eltűnik, nem válaszol többet.


ezzel nem lenne baj, mert talált egy olyan diétát, ami számára megfelelő, és ez örvendetes.

a baj csak az, hogy mindenhol hirdeti ennek az áldietetikusnak a hülyeségét, és ezzel másokat az erdőbe visz. ez engem különösen zavar, mivel táplálkozástudománnyal foglalkozom - de már hozzászoktam a bigott hozzáálásokhoz, csak tényleg roppantul zavar a terjesztése.

2021. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
80%

#32

Én vagyok a másik, akivel "vitatkozott". Igen, én is már több kérdés alatt érveltem ellene, aztán megy tovább a következő kérdéshez. Én tényleg azt nem tudom megérteni, hogy miért hisz ennyire vakon a kamu dietetikusának. Semmit nem jelent az, hogy ő csak pofázik nulla alátámasztással, a másik oldalon meg ott vannak a tények és a kutatások?


Pontosan ez az én bajom is, hogy nem fogja fel, hogy hiába akar segíteni, konkrétan hosszútávon emberéletekbe kerülhetnek ezek a hülyeségek. Te dietetikus vagy? Engem csak hobbiból érdekel a táplálkozás tudomány és az egészséges életmód, így nagyon sokat olvasok a témában. Az a szomorú, hogy az ország legtöbb orvosánál, de még pár dietetikusnál így is jobban értek hozzá...

2021. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
54%

33.

én megértem, hogy miért hisz neki. nehéz elvonatkoztatni a saját tapasztalattól. talált valamit, ami működött, érthető, hogy (egy darabig) ragaszkodik a miértjéhez is. az már kevésbé érthető, hogy miért foggal-körömmel, amikor az ok-okozati összefüggések hiányát már többen elmagyarázták.

én (még) nem vagyok dietetikus, de annak készülök, most tanulok. de külön hangsúlyt fektetek arra, hogy bizonyíték-alapú legyen minden, és én is folyamatosan megkérdőjelezek dolgokat (mondjuk a fizikai törvényeit azért nem :D ).

de abszolút igazad van, megfelelő utánajárással valóban össze lehet szedni a legtöbb nemtörődöm dietetikusét meghaladó tudást.

persze ehhez energiát kell befektetni, mert amíg átvág az ember a sűrűjén, addig rengeteg helyen megakadhat, ilyen például ez a szénhidrát-dilemma is. és teljesen érthető, hogy akinek nincs különösebb kedve ebbe beleásni magát vagy úgy gondolja, hogy megtalálta az egyetlen működő megoldást (bár ez is beszűkült gondolkodásra vall), az nem megy egy bizonyos szinten tovább.

de örülök, hogy azért van aki igen. :))

2021. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34%

#34

Igen, sajnos az ilyen 160 g és ketó féle rémségeknek ez a nagy fegyverük, hogy a legtöbb ember annyira rosszul táplálkozik, hogy rövid távon már ezekkel is komoly javulásokat lehet elérni. Aztán magyarázd meg nekik a miértjét. Szerintem sok embernél ez kicsit egóból is jön. Nehéz beismerni, hogy amit eddig gondoltál, az teljesen téves és esetleg más jobban tudja. Régen én is húst hússal, zsírt zsírral ettem, természetes, hogy az ember nem úgy születik, hogy ért a táplálkozáshoz.

2021. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Pékáru, tészta, nasik, kekszek, chipsek, krumpli, kukorica, édességek, cukros üdítők (úgy értem minden, ami nem víz vagy 100%-os gyümölcslé, hanem lötty, például szörp), igen, az alkohol is, a sör főleg nagyon hizlal meg a koktélok. Én ezekről mondtam le - vagyis részben, mert például szénsavas üdítőket előtte sem ittam. De a porlevesek, a mikrós kaják, az összes instantvacak is tele van mindenféle hízlaló dologgal. az összes, pita, wrap, pizza meg effélék is "tiltólistásak", és az első három hónap tényleg irtó nehéz volt, utána beálltam.
2021. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
45%
Wtf? Azért a jó minőségű tésztától senki nem fog elhízni. A krumplitól meg pláne nem, ha nem olajban sütik ki. De a kukoricát démonizálni tényleg védhetetlen. Az egész dél amerikai őslakos civilizáció gyakorlatilag kukoricán élt, mégsem voltak kövérek.
2021. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
49%
36 - röviden: nem. hosszabban: semmi nem hizlal önmagában, attól függ, hogy mennyi az összes kalória és az energiaegyensúlyod negatív-e (ha fogyni akarsz). semmiről nem kell lemondani, ha valaki nem bír vagy nem akar, de a fogyáshoz megfelelő étrend tartását negatívan befolyásolhatják ezek a kaják (és még sok másik), van, akinek jobb elhagynia őket (aztán kérdés, hogy meddig bírja). de tiltólistás dolgok nem léteznek, ez eleve rossz megközelítés.
2021. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a nullára lepontozást, nálam tényleg csak az vált be, hogy ezekről lemondtam, de nem is hiányzik már. Szerintem egyénfüggő. Van olyan ismerősöm, aki alacsony szénhidrát tartalmú tésztából bezabál fél kilót vacsorára, és nem érti, miért nem fogy.

Nekem anno sokszor mondták, hogy a disznó is a kukoricától hízik. A krumpli is tele van szénhidráttal, keress rá! De mint említettem, több, mint egy éve nem eszem semmit a fentiekből, és nincs hiányérzetem.

2021. szept. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
39. én nem pontoztalak le (38 vagyok), csak megjegyeztem, hogy ez általánosan nem így van. persze, hogy mindenki más, ha neked ez így bejön és tudod tartani, mert amúgy is utálod ezeket a dolgokat, miért ne. de az nem igaz, hogy ezek a dolgok önmagukban hizlalnának - csak ennyit mondtam
2021. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!