Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire ajánlott a fehérje/pr...

Mennyire ajánlott a fehérje/protein szelet?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam,hogy edzés után még 30 percig aktív az izom és ilyenkor kell be juttatni a szervezetbe több fehérjét, vitamint, stb.

Most vettem egy fehérje szeletet úgy, hogy még nem is ettem még életemben sose ettem ilyet. Mi a véleményetek erről? Meg éri meg venni vagy inkább hanyagoljam? Tapasztalatra is kíváncsi lennék.



2021. ápr. 21. 13:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy átlag embernek 0,8-1 gramm fehérje kell testsúly kilogrammonként. Egy sportolónak minimum 1, max 1,5-1,75 gramm testsúly kilogrammonként. Ez bőven fedezi az igényeit, picivel még többet is de túlzásba nem esik, amúgy sincs értelme ennél többet bevinni. A 3 gramm/kg hülyeségeket a tápkieg gyártók mondják hogy fogyjon a fehérje amit árulnak.
2021. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Sportolóként is inkább 1,2-1,5-t mondanék. Bár ott szerintem több értelme van úgy meghatározni, hogy a napi kalória bevitel x százaléka. Ez kb 10-15 %-ot jelent. Ezt viszont bőven fedezi ételből mindenki. A 3 grammos bullshiteket illetően egyetértek.
2021. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!