Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
Köszönöm, rendben! :)
2021. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 A kérdező kommentje:

Megvolt a tükrözés, hatott a bódítás, semmire nem emlékszem.

Találtak gyulladást, vettek szövettant, valószínűleg Helicobacter.

Az eredményig újra Normix kúra a SIBO-ra, majd a szövettannal ha megérkezik vissza kell mennem és akkor kezelik a gyomorhurutomat is.

Megérte elmenni, most már tudom, mitől vannak fájdalmaim!

2021. máj. 10. 12:12
 23/76 anonim ***** válasza:

Ó, sajnálom..:( De az tényleg tök jó, hogy tudod az okàt, meg, hogy túl vagy rajta.

Akkor a SIBO-t is kimutatta a tükrözés? Bocs, ha hülye kérdés.

Igen, nekem is így volt a helicobacterral, azt hiszem,hogy màr làtszódott, hogy gyulladt, meg a hurotot is mondtàk.

2021. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:
A tükrözés nem mutatja a SIBO-t, nálam azt már korábban kilégzéses teszttel mutatták ki, és mivel nem múlt el, így arra külön kaptam a kúrát amíg megjön a gyomorgyulladásom szövettana is :)
2021. máj. 11. 07:37
 25/76 anonim ***** válasza:
Értem, köszi. :)
2021. máj. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:

Nem tudom, olvassa-e még valaki a kérdésem, de negatív lett helicora a szövettan.

Szóval mardt a SIBO+IBS :/


Most Progastro825-t kezdtem szedni, amitől iszonyúan puffadok, de ezt betudom kezdeti mellékhatásnak, 1-2hetet adok neki mindenképp.

2021. máj. 24. 15:44
 27/76 A kérdező kommentje:

Update: a progastrot szüneteltetem,újra elmegyek kilégzéses tesztre.


Érdekes hogy ha nem szedem,jobban vagyok...

2021. jún. 3. 22:13
 28/76 anonim ***** válasza:

Szia

Tudom régen volt.

De miújság veled?

#egy új érdeklődő

2021. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:

Szia, annyira nem rég :)


Most bejelentkeztem egy új kilégzéses tesztre, hogy lássam mi van.

Addig ugye nem szedhetek semmit, és sokkal jobban vagyok a ProGastro abbahagyása után.


Most szigorúbban figyelek a FODMAP étrendre, és úgy is látom hogy mindig akkor vannak erős tünetek, ha magas fodmap kaját eszek (pl.baracklekvár, hüvelyesek, szilva).

Emellett igyekszem több időt hagyni az étkezések közt, tehát akkor eszek legközelebb ha már üres a gyomrom meg lement a puffadás.


Viszont eléggé ég is a gyomrom sokszor, szóval amiatt meg azért sűrűn kéne enni.


De ha valaki nem savas, javaslom hogy napi 3 moderált mennyiségű étkezést tartson, és tényleg minél több időt hagyjon köztük. (ha valaki hízni akar akkor esetleg folyékony formában vigyen be kalóriát étkezések közt).


Most annyira nem vészesek a tünetek, elég hamar visszamegy a hasam, a beleim viszont fájdogálnak meg ugye ég a gyomrom is.


Tanúlság: a probiotikumokkal is azért vigyázni kell, SIBO-sok nem nagyon bírják a frukto-oligoszacharidokat :(

2021. jún. 8. 13:55
 30/76 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy válaszoltál. Privátban írhatok neked?
2021. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!