Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm szépen! :) Jó lenne,ha javulna ez a dolog, vacsira direkt ilyen zabpehely-lenmaglisztes dolgot csináltam, hàtha segít.
2021. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 A kérdező kommentje:

na sikerült??

nekem nagyon beváltak ezek a kaják

2021. júl. 3. 08:23
 53/76 anonim ***** válasza:
Köszi, igen, a lenmagos dolog az segített valóban, meg direkt zabkàsàt is reggeliztem, csak az nyugtalanított kicsit, hogy wc-zés utàn közvetlenül ugyan megkönnyebbültem, de aztàn puffadtam, és fàjt is a hasam...:( Aztán megint kimaradt egy nap.. Na mindegy, emlékszem 2 éve is hasonló tüneteim voltak, amikor kiderült a helicobacter, meg a SIBO.. :/ Most màr legalább veszek valamilyen probiotikumot, -remélem, többet nem fog àrtani- meg olvastam most az oregànó olaj, meg borsmenta olajat is, hogy segíthet. De arra is gondoltam, hogy simàn lehet nàlam màr a fruktózzal is valami, mert a legtöbb gyümölcstől, pl. a banàntól sem vagyok jól, legtöbbször...
2021. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos én is mindentől puffadok... de annyira utálom ezt, ha nem eszek rostokat, nem puffadok de szorulásom lesz. Ha eszek, nincs szorulásom, cserébe puffadok... Tegnap pl. moziztunk stb szóval szendót, fagyit ettem és hát ma reggel nem is tudtam rendesen kiürülni, fáj a hasam is.


Most lencse főzeléket ettem ebédre, vacsira rozsos zsemle, uzsonnára is kéne vagy lenmagos joghurt vagy rostos keksz stb stb...

De úgy puffadok hogy nem igaz...


Holnap viszek székletmintát végül calprotectinre meg enzimszint mérésre, a hisztaminra már levették a vért, az még vagy egy hét, és 14.én megyek fruktóz terhelésre.


SZóval ezzel minden meg lesz, mert ez már nem SIBO hanem más emésztési zavar :( elvileg a SIBO-t is mindig kiváltja valami, érdemes utána járni.


Remélem sikerül jól levenni a mintákat, elég macerásnak tűnik!

2021. júl. 5. 13:45
 55/76 A kérdező kommentje:
Amúgy a borsmentával vigyázz, nekem felmaródást okozott a patkóbelemben + reflux :/
2021. júl. 5. 13:46
 56/76 anonim ***** válasza:
Ó, sajnálom, hogy még neked sem jó teljesen..:( Hàt igen, én is hasonlóan vagyok.. Hisztaminra màr én is nagyon régen gyanakszom, csak nem tudom, ha beigazolódna, ott szerintem brutàl szigorú a diéta, én azt nem tudnàm tartani...:/ Én húst nem eszem,-csak nagyon ritkán egy kis tonhalat, ha megkívánom- szóval így még szűkösebbek a lehetőségek, lassan semmit nem ehetne az ember.. Most ilyen kukorica "burgert" csinàltam magamnak, de előre làtom, hogy fog küzdeni vele a gyomrom, meg a beleim..:(
2021. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
Köszi igen, akkor lehet, hogy csak az oregànót próbálom ki.
2021. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 A kérdező kommentje:

Fúú én már úgy vagyok vele, nem érdekel ha szigorú, csak legyek jobban.

Mostmár irtóra unom a betegeskedést.


Amúgy elvileg rendeződik egy idő után a hisztamin meg a fruktóz intolerancia is, ha az van. Csak diétázni kell jó ideig+enzim, hogy regenerálódjon a szervezet.

2021. júl. 5. 18:24
 59/76 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak most! Persze, megértelek...:/ Én is szeretnék màr jobban lenni. Tegnap ettem fagyit, ilyen vegàn, kókusz alapút, na az màra kitisztított. Vagy nem tudom, mi miatt, mert sokszor meg olyan rapszódikus ez az egész.. Na mindegy. Igen, az enzimről én is hallottam! Melyiket érdemes venni?
2021. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 A kérdező kommentje:

Sziasztok, azóta megjött a hisztamin és a hasnyálmirigy enzimtermelés, minden tökéletes. Kalprotektint is néztek, az is tökéletes, gyulladás sincs.


Már csak a 14.-i fruktóz kilégzés van hátra, az még okozhatja a panaszaimat. Ha az is negatív, akkor marad a tüneti kezelés: probiotikum, puffadáscsökkentő, néha emésztőenzim (degasin), éjjelre meg a nehéz kaják után savlekötő (Gaviscon).


Hát őszintén szólva elég fura hogy minden negatív, mert továbbra is puffadok...


Azóta a meleg miatt szorulásos vagyok, mindig bent ragad, viszont egy enyhe vizes beöntés tök jól beválik! És még nem is irritál, mint a glicerin! Meg nem hashajtó. Épp csak az alsó régiót kell átmosni vízzel, ez fontos.

2021. júl. 12. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!