Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
SZTK és magán. A COVID miatt magánba kényszerültem, de fizette a munkahelyem. Most készülök vissza SZTK-ba csak legyen végre hidrogén kilégzéses teszt.
2021. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok!

Nekem is SIBO-m van, pozitív lett a kilégzéses vizsgálatom, màr több mint egy éve, de szerintem most ugyanaz jött vissza, vagy a helicobacter, mert ezek kb. egyszerre derültek ki akkor, és mostanában megint ugyanúgy hangosan kutyorognak a beleim, mint akkor...:( Én is, szinte mindentől puffadok, és ami leginkább nyugtalanít, hogy bal oldalon, a köldök mellet, mindig ugyanazon a ponton fàj a hasam, sokszor főleg székelés után.. Szúró fàjdalom, és persze puffadás. :/

Azt nem értem, hogy nekem meg pont Betaine tablettàt ajànlottak, ami elvileg a kevés gyomorsavra van, de az orvos meg savlekötőt...:ő Nem tudom, merjem-e szedni a Betain tablettát.

Köszi előre is, ha valaki ír!

2021. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:

Szia, ki javasolta a Betaint?


Helicobacterrel milyen tüneteid voltak? Pl.gyomorfájás volt?

2021. máj. 6. 18:11
 14/76 anonim ***** válasza:

Egy fórumon, és most egyre több ilyen "egészségügyis" fb csoportban làtom, amiben benne vagyok,hogy ezt javasoljàk, mert hogy ezek az emésztési gondok àllítólag, pont hogy a kevés gyomorsav miatt vannak..

Nem tudom, hogy az e helicobactertől volt-e akkor, vagy a SIBO miatt, de, ha jól emlékszem ugyanitt fàjt a hasam, bàr ez a pont inkább a beleimnél van, nem a gyomromnàl. Volt ez a hangos bélmozgàs, hasmenés vagy székrekedés, illetve egyszer hànytam is..

2021. máj. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:

Bocs, most làtom, hogy a gyomorfàjàst is kérdezted. Aztán lehet, hogy a gyomrom is fàjt, sajnos most pontosan nem emlékszem màr rà, mert elég régen volt màr..

A doki ajànlott most újabb tükrözést, de azt én nagyon nem szeretném..:(

2021. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 A kérdező kommentje:

Pedig szerintem menj tükrözésre, én is hétfőn megyek!


Csak úgy lehet megállapítani mi a helyzet odabent!

Nekem is mondták a gyomorsav erősítést, de amîg nem tudom mi pontosan a bajom, addig nem merem. Lehet hogy sok a savam, de lehet hogy csak a gyomor záróizma gyenge, amire jó a sav erősítés.

2021. máj. 7. 06:52
 17/76 anonim ***** válasza:

Úh igen, ez most beugrott nekem, ahogy írtad, hogy a gyomor zàróizma nekem sem zàr teljesen jól, ezt mondta a gasztroenterológus. Azt, hogy a savam sok-e, én sem tudom,mert nekem nagyon ritkán van olyan, csak ha màr tényleg mindenfélét összeeszek,hogy visszajön a savam.


Igen, tudom, hogy csak tükrözéssel derülnének ki igazán a dolgok, de nekem màr 2x is volt, és borzalmas élmény, pedig szerintem, még egész jól is csinàlta a doki. De persze tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy túl lehet élni, de én ilyen sűrűn nem làtom értelmét csinàltatni, az én esetemben, mert a gyomrom nem szokott fàjni, ettől függetlenül, lehet, hogy visszajött a helicobacter, amiből lehet fekély, ràadàsul, nekem hormon gondjaim is vannak, pajzsmirigy is, és ott àllítólag, gyakori a helicobacter..:/

2021. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 A kérdező kommentje:

Na várj, helicobacter miatt nem kell tükrözés! Kilégzéses teszt kimutatja az aktív fertőzést, széklet és vér pedig az ellenanyagokat.


Ezekből pedig, hogy gyenge a záróizom, arra következtetek, hogy nálad tényleg a sav erősítés vezetne célra.


De szerintem ne a Betaciddal kezd, hanem mondjuk minden étkezés előtt egy kanál savanyúság,vagy fermentált zöldség , vagy egykét kanál citromlé natúrban! Esetleg reggel éhgyomorra angol zellerlé.


Kezd ezekkel, ezek nem erősek, de segîthet. Ha esetleg rosszabbul lennél, akkor meg tudod hogy nem gyenge a savad mégsem.


Engem hétfőn tükröznek, nagyon kiváncsi vagyok, mi lehet nálam.

2021. máj. 7. 19:51
 19/76 anonim ***** válasza:

Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)

Tényleg, van arra is kilégzéses, ezt el is felejtettem..

Igen, ezt hallottam, hogy ezek jók lehetnek, most igyekszem is minden nap enni egy kis savanyú káposztát, meg citromos vizet is szoktam inni.


Esetleg még a fodmap diétàt lenne jó megpróbálni. Engem igazàból még ez hangos bélmozgàs zavar, jó lenne, ha ez megszűnne.


Kitartást kívánok neked hétfőre! Majd írd meg esetleg, ha van kedved, hogy mit mondtak.

2021. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:

A hangos bélmozgás nekem a sulis éveim keserítette meg, de már egyáltalán nem érdekel. Nehéz megfogadni de el kell engedni ezeket :)


Okés akkor beszámolok a vizsgálat után, hogy mi a helyzet!

Neked is kitartást! :)

2021. máj. 7. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!