Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 A kérdező kommentje:
persze
2021. jún. 8. 14:16
 32/76 anonim válasza:

Szio,


Azóta hogy vagy? Mi lett a vizsgálati eredmény? Használt valami?

Én is ibs-el szenvedek 😵

Előre is köszi a választ!

2021. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:

Szia, 24.-én megyek a vizsgálatra, majd megírom mi lett :)


Eddig egész jól mérséklődtek a tünetek, viszont ehhez az kell hogy keveset eszek, mini adagokat, és szedek puffadásgátlót is.

Sajnos zöldséget szinte alig eszek, elszoktam tőlük.


Ami még van az egy állandó székelési inger, ha itthon vagyok, de széklet az nem jön csak reggel.

Kíváncsi leszek az eredményre!

2021. jún. 20. 15:20
 34/76 anonim válasza:

Köszi a gyors választ! :)

Okok, várom :)


Miket eszel, szedsz?


Ahh, a nemjojat :s én sokszor ülök a trónon hosszú ideig semmi eredmények, mire parnaponta 1-1* sikerül valamit produkálni 😵

2021. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 A kérdező kommentje:

A napi egy nekem minden reggel megvan, de ezzel az evés közbeni-utáni ingerrel nem tudok mit kezdeni, nincs is mit kinyomnom...


Hát alaphangon probiotikumot, Gaviscon gyomorvédőt, vitaminokat szedek. Probiotikumot most nem lehet a kilégzéses teszt előtt.


Enni zab, banán, alma, eper, teljes kiőrlésű kenyér, felvágottak, húsok, sajtok, tojás, zöldségekből salátafélék, cukkini, leveszöldségek, uborka, paradicsom, néha brokkoli... Tejből laktózmentes, más tejtermékekből sima.


Igazából amiket kerülök, az a nagyon magas FODMAP tartalmú ételek, pl.bab, nyers hagyma, maltit, méz, barack, szilva, de mást nem akarok magamtól megvonni, így is kezdek elég vékony lenni. Plusz valami vitaminhiányom is lehet már, mert sokat vagyok rosszul.


És te??

2021. jún. 20. 18:44
 36/76 anonim válasza:

Uu, koszii.


Neked melyik probiotikum jött be? Mindig vadászok vmi újat. Eddig biokult, progaszro825 és a lacto7 jött jobban be. Puffadasgatlobol most csak az espumisan max, de azt 2-esevel. De N lehet örökké. Kész anyagi csőd. 😵


Én is sokféle vitamint tokok, körmöm, hajam, szoptatás miatt. No meg mert gyengült az immunrendszerünk többnyire.


Már gyanakszom candidara is, attól is durván puffadtam.

Most ír diétát próbálok 160g ch-val max, és 1400-1500 kcal-lal, kevés kenyérrel, cukorral, de még semmi eredménye. Akkor talán kicsit jobb,ha N eszek kenyeret. Bár igazából a víztől is puffadok. 😤

Próbálok pár hónapja kicsit mozogni, fél órát sikerül naponta kb. N nagyon látok se súlyban, sem semmiben változást. Pedig súlyom is jó lenne ha menne.

De a puffadás és diszkomfort az, ami kicsinál idegileg.😵

2021. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

Hát nekem a BioKult eddig úgy-ahogy, de most a Florabalance-t akarok kipróbálni.

Engem a ProGastro nagyon puffaszt, van egy majdnem tele dobozom, ha kell odaadom áron alul!


Igen egy vagyon ez az egész, rengeteget költöttem kiegészítőkre :(

Puffadásgátlóbóp a Degasint szedem, az jobban megéri mert sokkal több hatóanyag olcsóbban :)


Az IR diéta jó, én is igyekszem a szénhidrátot lenn tartani, bár most többet eszek abból is.

2021. jún. 21. 09:07
 38/76 anonim válasza:

Úgy érzem már nem hasznal érdemben egyik sem, ezért is vadászok újat.

Lehet majd élek vele, ha más nem jön be, köszi.

Most vmi cseppek szemezek, és még pár cuccot csekkolok, hogy mennyi van az ibsre hatékony bacikbol belőle (külföldi oldalon jó kis listát találtam), H minek több legyen bennük, hátha. Majd megírom, H melyikük jön sorban tesztre :)


Uu, az tényleg jobb! De nekem patikában az espumit ajánlottak. Fene tudja miért. Telleg ugyanaz 😅 visszatérek rá sztem


Hát,vén meg N vettem észre változást. Lehet a fodmap jobb. Bár túl sok mindenről kne lemondani.

Nem tudom, te hogy birod

2021. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 A kérdező kommentje:

De úgy válik ám be a degasin meg ezek, ha rendszeresen szedjük. Tehát minden étkezés után mondjuk 2hétig.

Anyagilag nagyon húzós...


Én annyira nem FODMAP-ozok, eszem amit szeretek, de nagyon keveset egyszerre, aztán puffadásgátló.

A nagyon puffasztó kajákat inkább kerülöm persze.


Nekem az a bajom hogy szeretnék sportolni stb csak nagyon keveset eszek és nincs erőm. Odafigyeléssel és kb egész napos csipegetéssel meg néha tápszeres rásegítéssel eszem meg a napi kalóriát, de már nagyon unom hogy ha kicsit is nagyobbat eszek már 1-2óràig csak pihenni tudok mert puffadok, feszít stb. :(

2021. jún. 21. 12:45
 40/76 anonim válasza:

U, az fatya. Én nem szedem ilyen rendszeresen a puffadasgatlot. Csak az egyebeket. 😵

Most szemezek a framelim-mel is.

És próbálkozom a propolisz cseppekkel, hátha.

Borsmentan is agyalok meg, de az mintha N jött volna be korábban.


A, értem! Én is próbálok adagot csökkenteni. De már lassan kedvem sincs enni 😵 pedig aztán szeretek ám nagyon. Meg zsíros kenyeret/szalonnát is hagymával 😅


Ujj, a nemjojat 😵

Én mindegy mennyit és mit eszek, olyan vagyok mint egy rothadó víziló, és úgy is érzem magam. 😵 A light torna (most épp zumba class ora, nomeg este szétnyílt hasizmos) kicsit segíti a belmulodesem, de az sajnos kevés.

Valami lábfelhuzos vagy olyasmi amit én csinalok lehet neked is javítana kicsit a szitun. És N igényel túl sok erobefektetest.

2021. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!