Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:

Framelimet énis nézegettem, de egy többtörzses probiotikum+multivitamin kombó jobban megéri.

A borsmentától nekem refluxom volt, abbahagytam.


Régebben én is szerettem enni, 70kilóra fel is híztam annó, most meg 56-57et ha elérem... :D


Amúgy azt figyeltem meg, hogy leginkább a szénhidrátok puffasztanak. Az előbb ettem csirkét salival, sült cukkinivel padlizsánnal meg öntettel, és tök jó!

De már ha eszek mellé bulgurt akkor puffadok. Zöldségekből is csak a vizesek váltak be.


Úgyhogy a szénhidrátszegény diétát nagyon ajánlom!

2021. jún. 21. 19:09
 42/76 A kérdező kommentje:

Boldogan kijelenthetem hogy negatív lett a vizsgálat, elmúlt a SIBO!!!

A vérképem is jó! Úgyhogy valószínűleg pszichés a dolog, már annyira ráparázok a kajálásra, hogy ez okozhatja a tüneteket.


Na de legalább nem vagyok már beteg, innentől az IBS-re fókuszálok,hogy legyőzzem. És ne figyeljem mániásan a testem :D

2021. jún. 24. 15:47
 43/76 anonim válasza:

Wii, dejooo!!🤩🥳

Bocsi, tegnap hulahopp volt 😵


Jó terv! 😁 Arról is jó lenne tovább értekezni ☺️

2021. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A 12-es vàlszoló vagyok. Én most nagyon durva székrekedéssel küzdök, jó,ha 3-4 naponta van székletem, pedig eddig naponta volt ..:( És tovàbbra is, szörnyen kutyorognak a beleim... A pajzsmirigyemre is gyanakszom, hogy alul működhet most, azért sem tudok wc-re menni. A foodmap-ot nem kifejezetten tartom, de én is elég kicsiket eszem mostanában, és igyekszem több időt tartani étkezések között.

Vagy nem tudom, lehet tényleg a helicobacter jött vissza megint, nem tudom, melyik lenne a legmegbízhatóbb kielégzéses vizsgálat rà. Szerintetek mi lenne jó a szorulàsra, ami a SIBO-t sem tetézi tovább?

Köszi előre is!

2021. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy a cefavit b12-ben is, amit szedek, mannit van... Lehet az is rossz a SIBO-ra?
2021. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:

Fú utálom a szorulást :(


A mannitra ha érzékeny lennél akkor pont hogy menne a hasad, azt szedd nyugidtan tovább.


Mit változtattál az étrendedben amitől szorulásod lehet?


Amúgy mindenképp kúpot használj, glicerineset v pezsgőkúpot, a hashajtók felejtősek. Esetleg a Hunyadi víz még szóba jöhet.


Csináld úgy ha már kiürültél, hogy napi 2 evőkanál őrölt lenmagot natúr joghurtba rakva egyél meg, reggelizz zabkását low fodmap gyümikkel, esténként salátát egyél vmilyen rostosabb gabonával pl főtt bulgur vagy teljes kiőrlésű kenyeret.

Ehhez napi 2,5L víz!

Nekem ez segít mindig!!

2021. júl. 2. 15:34
 47/76 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen! :) Rendben, igyekszem ezeket tartani. Igen, a Hunyadi vízen pont most gondolkodtam, hogy azt kellene megpróbálni. Azt lehet éhgyomorra is?

Igazából, nagyon semmin nem vàltoztattam, csak volt pàr nap, amikor alig kívàntam enni, és azóta kisebb adagokat eszem, mert jó lenne kicsit fogyni is.

2021. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 A kérdező kommentje:

Sőt csak éhgyomorra szabad, langyos vízzel higítva. De azért olvasd el a használati utasítását.


Hát mennyiségre egyél sokat, kalóriában nem kell :) a zöldségek erre tökéletesek.

2021. júl. 2. 17:18
 49/76 anonim ***** válasza:
Oké, köszi. :) Csak úgy értettem, hogy az a gyomornak is jobb, ha piciket eszem, nem? Te milyen zöldségeket szoktàl enni, megkérdezhetem?
2021. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:

Persze, egyszerre keveset, de azért egész napi bevitel legyen sok térfogatra :)


Nàlam cukkini,uborka,padlizsán, rukkola,paradicsom,spenót, mángold,sóska,fejes sali, krumpli,zeller,nagyon kevés brokkoli.

Ezeket szoktam enni többnyire. A többi nagyon puffaszt :/

2021. júl. 2. 21:37
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!