Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kontaminált vékonybél szindróm...

Kontaminált vékonybél szindrómával (SIBO) tapasztalatok esetleg?

Figyelt kérdés

Sajnos egy Normix kúra nem volt elég probiotikummal sem, most fogom megpróbálni a FODMAP diétát.

Jó lenne ha valaki megírná a tapasztalatait e betegséggel kapcsolatban.



2021. máj. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:

UPDATE: pozitív lett a fruktóz teszt!!! nem is akármennyire, 128-at fújtam, ami nagyon durva! pokoli puffadás és görcsök kínoztak órákon át, de végre megvan a baj!!


SZóval az eredeti gond a fruktózérzékenység, ebből lett SIBO, de hálistennek ez diétával rendeződik.


Elvileg az IBS-el diagnosztizáltak 70%-a fruktóz intoleráns, érdemes megnézetni!


Szóval a kálváriám végre a végére ért!

2021. júl. 14. 14:14
 62/76 anonim ***** válasza:
Jaj, sajnálom azért..:( Màrmint, az jó, hogy megvan az oka, de akkor most nem ehetsz gyümölcsöt, vagy hogy van ez? (Bocsi, ha hülyeséget kérdezek.)Én is gyanakszom erre, amúgy.
2021. júl. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 A kérdező kommentje:

hát lesz egy tisztító fázis pár hétig, amikor szinte semmi fruktózt nem vihetek be, aztán fokozatosan visszaállunk a toleranciámnak megfelelően.

cukrot nem fogyaszthatok már, és sok gyümölcsöt sem, de az alacsony fruktózos gyümiket, legtöbb zöldséget igen!


Ennyi áldozatot nekem nagyon megér h jobban legyek, főleg hogy már másfél éve amúgy is diétázom mindenfélére, megszoktam már :DD

2021. júl. 15. 07:00
 64/76 anonim ***** válasza:
Megértelek.Mik az alacsony fruktózos gyümölcsök? Nekem is jó lenne egy ilyen intolerancia teszt... Ezt tb alapon is lehet kérni?
2021. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim válasza:
89%

Kedves forumozok!


Koszonjuk szepen, hogy ilyen reszletesen,updatelve meg-es osszeirtatok a tapasztalataitokat,hogy masoknak is segitsetek ezaltal! Mihamarabbi gyogyulast -es nem csupan tunetmentesseget- kivanok!

2021. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim válasza:

64-esnek es Kerdezonek:

-- [link]


-- [link]


-- [link]

2021. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:

AZóta terhes lettem, így a hormonok miatt eléggé puffadok.


Időközben amúgy rájöttem, hogy szerintem ez a fruktóz dolog is a SIBO folyománya, hiszen hiába kerülöm el a fruktózt, ugyanúgy mindentől puffadok. A sima rizstől is, a laktózmentes tejtől, mindentől ami erjeszthető!


Szóval gyanítom hogy mégsem múlt el a SIBO, és esküszöm sokszor sokkal rosszabbul vagyok egy egy szénhidrátos kaja után, mint a gyümölcsöktől valaha is.

Belegondolva nem is hiszek én ebben a fruktóz dologban, hiszen alapvető táplálékunkhoz tartozik ősidők óta.


Soha az életben semmi bajom nem volt a gyümiktől, lekvártól, soha! Csak mióta a bélflórámmal bajok vannak. De ugyanúgy a tejjel is bajom van most, hiába vagyok kivizsgálva arra is, a szénhidrátok, de még a probiotikumok is ártanak. Egyértelmű hogy a bélflóra itt a baj.


Na majd ha már nem leszek terhes, kicsit ráfekszek a SIBO gyógyítására.

2021. aug. 12. 13:47
 68/76 A kérdező kommentje:
amúgy köszi mindenkinek aki eddig írt, és jó lenne ha ti is megírnátok esetleg, hogy vagytok azóta :))
2021. aug. 12. 13:48
 69/76 anonim ***** válasza:
67%

A problémád kérdező ott rejtőzik hogy probiotikumot szedsz. Bár a normix kifejtené hatását, vissza viszed a bakteriumokat a vékony beledbe vele és a kör bezárul.

A rosszul létekre normixot kell szedni de nem állandóan ahogy az orvosok azt ajánlják. Két hét terápia után el kellene tűnni minden baktériumnak a vékonybélből. Azonban ha probiotikumot szedel napi szinten mellé az olyan mint altató mellé energiaitalt inni. Probiotikum csak akkor kell amikor újra megjelen a hasmenés, de legalább 7 nap normix szedés után. Az SIBO leggyakoribb oka a tej allergia, de nem a klasszikus IgE (immunoglobulin E) hanem az IgA. Vizsgálatot orvos rendelheti el de a felét sajnos neked kell kifizetni, de nem olyan drága.

A tesztet természetesen mindkettőre csinalják. Gasztroshoz menj vissza és ő ajánlja majd es a háziorvos írja ki a beutalót , de többnyire közvetlen csak a laborban végzik el.

Aztán minden tejes étel elkerülése lesz a megoldás, ami roppant bonyolult mert mindenben van tej manapság, egyes kiflik, kenyér, sonkas szalámi, virsli, edessegek stb stb. Ha az eredmény pozitív is lesz, eleinte a kecske tej lehet a megoldás, de idővel tenyleg kereszt allergia alakul ki es arra is allergias leszel. Ráadásul sajnos a tejből is vissza viszed a bakteriumokat a vékonybélbe. A tünetek többnyire a tej elfogyasztása után 1 vagy másfél napba is bele telhet ezért nem gyanakszik senki sem erre. Remélem segitettem. F/24

2021. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim válasza:

Sziasztok,

Megyek h2 kilégzéses tesztre mert valószínű,hogy sibo-m van.A kérdésem az,hogy mennyire lehet az ilyet kibírni?Mármint úgy értem,hogy étlen szomjan? Mert úgy tudom hogy előző este 19:00 után már enni 21:00 óra után már inni nem lehet reggel 8-ig amikor is adnak egy 2dcl folyadékot és 2-3 órán át nem ehetek nem ihatok semmit. Attól tartok,hogy elfogok ájulni így. Ki mennyire bírta ki? Szédülés,émelyegés? Mivan ha elájulok?

2021. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!