Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejèrzèkenysèg?

Tejèrzèkenysèg?

Figyelt kérdés

Laktóz érzékeny vagyok évek óta,viszont azt veszem észre mostanában hogy ha laktózmentes tejet , tejterméket eszem,utána rettentően ég a gyomrom, puffadok és ingerült ideges vagyok.

Lehet már tej érzékenységgè alakult ?


2022. ápr. 19. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy ilyen előfordulhat, egyébként tejallergiának hívják (kazein allergia). De ha mégis, ezek lehetnek a tünetei: közvetlenül a tej elfogyasztása után hányinger, hányás, hasmenés, különböző bőrtünetek megjelenése (ekcéma, csalánkiütés, vörös foltok, viszketés) véres széklet, a gége bedagadása. Nehéz légzés, tartós rekedtség. A tejfogyasztástól időben elváló későbbi jelek lehetnek, a gyakori hasfájás, nyugtalanság, bőrkiütések, étvágytalanság, lassuló gyarapodás, vagy súlyvesztés, székrekedés.

Érdemes lehet kivizsgáltatni, vagy vizsgálat nélkül teljes mértékben elhagyni. (Egyébként nem tudom, tudsz-e róla, de dolgozó embernek adóvisszatérítés igényelhető laktózintoleranciára.)

2022. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen tudok róla köszönöm.

De akkor miért ég a gyomrom tőle ?

Mondjuk nehéz légzés , gombóc érzés és rekedtség is van .

De ma direkt nem ettem semmit csak kenyeret és szalámit

Most tízóraira próbáltam a tejet kenyérrel és rettentően ég és puffadok

Mivel LM tej volt így gőzöm nincs mi lehet a gond

2022. ápr. 19. 10:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és ég a bőröm most
2022. ápr. 19. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérje–allergia. Magára a tejre vagy allergiás. Ablaktóz csak egy összetevő...
2022. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor hagyjam el egy az egyben a tejet ?

2022. ápr. 19. 13:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen.


Én elhagytam két éve, azóta a bőrpír és a pattanások teljesen megszűntek.

2022. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És persze minden mást formáját is, ha tünetet okoz. Egy csomó mindenben van tejpor. De előfordulhat, hogy attól a kicsi mennyiségtől nincs bajod, akkor eheted. Vagy sütve-főve bírsz egy kicsit, nyersen nem.
2022. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen.

Próbálok megbarátkozni vele.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2022. ápr. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!