Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulok -...

Anorexiából gyógyulok - mennyi az annyi?

Figyelt kérdés

Nem voltam kórházban, de egy már híztam néhány kilót (most vagyok 47 a 168-hoz), viszont!

Nem vagyok tisztában a mennyiségekkel, amit egy egészséges, 170 centis 55-56 kilós nő eszik - aki nem diétázik nem binge-el.

Biztosan keveset eszek "látványra" és emiatt kalóriára is.


Az orvosom csak annyit mond, egyek süteményt (köszi), a dietetikusom meg 1800 kalóriás étrendet állított össze (ami vicc, ennyit még én is tudok).


Szóval, kb ti mit esztek nagyjából? Nem pontos étrendet kérek, dehogyis csak hogy pl 4 halrúd, vagy három szedőkanál rizs, egy pohár joghurt... stb.


Kérlek, a trollkommentekről kíméljetek, tényleg egészséges életet szeretnék, gyógyultan, nem egész végig szenvedni, de nincs pénzem 5-6 dietetikusra, aki esetleg ennyire kompetens, mint a mostani.


Köszönöm.



febr. 4. 21:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Pedig az 1800 kalória kompetensebb tanács, mint a "négy halrúd". Amíg ennyire alacsony a testsúlyod, egyél bőségesen! Aztán meglátod, hogy az mit eredményez. Most az a legfontosabb, hogy elérj egy egészséges testsúlyt, és eltűnjön a "kövér vagyok" gondolat.
febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Gyógyulni akarok, szóval nincs bennem "kövér vagyok" gondolat. Tudom, hogy nagyon vékony vagyok, látom és felfogom, egyszerűen csak az adagokkal nem vagyok tisztában :)


Az "étkezési tervemben" mennyiségek nincsenek, pedig pont arra volna szükségem, nem a kalóriára.


1800 az nagyon kevés, ez tény, annyit ettem, amikor fogyókúráztam anno (még az anorexia beütése előtt), és most híznom kell, de mivel egyedül élek, nincs ki segítsen a porciózásban :)


Én sajnos nem látom reálisan, mennyit kell szedjek.


De köszi a választ, egyes.

febr. 4. 21:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha megtanulod a saját tested jelzéseit. Egyél lassan, odafigyelve, alaposan megrágva az ételt. Lehetőleg minden nap nagyjából azonos időpontokban legyenek az étkezések. Ha minden jól megy, érezni fogod, mikor vagy éhes, mikor laksz jól. Nem kell túlenni magad, elég a kellemes jóllakottság érzéséig enni.

Ha mindig külső tényezőket figyelsz, akár kalória, akár merőkanál, akár darab, az mind kevésbé egészséges, mintha a tested reakcióit figyeled.

febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

Teljesen jo kezdetnek az az 1800 kcal. Ebben az allapotodban az lassu egeszseges hizas lesz.

Inkabb a dietetikusra hallgass mint random netes emberekre.

Aztan ha dixen meg tudod enni az 1800at utana mehetsz tovabb.

Pl napi 4 etkezessel reggeli 2 szelet kenyer (vsgy r szelet toast kenyer) ket evokanalnyi hunusszal vagy sajtkremmel, 4 szelet felvagottal es zoldseggel. Vagy 60 gramm zabbol zabkasa tejjel, 2 evokanal mogyoro vagy mandulavajjal vagy kokusszal es egy db gyumolccsel.

Ebedre a krumpli 250-300 gramm, a gabonafelek 60-65 gramm. Ahhoz jon a 12-15 deka hus, zsirossagtol fuggoen.

Uzsonnara ket kis marok olajos mag es egy gyunolcs vagy egy joghurt es egy gyumolcs es granola

Vacsorara pl ket tortillatekercs hussal zoldseggel l

febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
(A gabona szarazon 60-65 gramm. Tehat ha ki van fozve akkor egy lapos tanyernak majdnem fele ha nagyon laposan kiterited rajta)
febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az 1800 kevés, ez tény, ugyanis nem hízok vele :) Semmit.

Az elmúlt két hónapban 1800-on konkrétan fogytam több, mint fél kilót (kéthetente van kötelező súlymérés), de a dietetikus szerint elég és nem változtat semmit.


Nyilván nem elég, ha fogyok, szóval önkényesen eszek többet, vagy keresek egy normális szakembert, aki segít ebben (csak olyan frusztráló, hogy kiadtam x összeget a semmiért kb).


Köszi, utolsó és előtti. :)

febr. 5. 08:08
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

Hát ha fogysz két hónapja, akkor tényleg nem elég. Furcsa, hogy a dietetikus másképp gondolja. Mennyit mozogsz? Lehet, hogy ezt nem számolta bele.


Mindenesetre szerintem növeld 200-kcallal, ha két hét alatt nem hízol, akkor megint ennyivel és így tovább.

febr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Vegyél 3,5 %-os tejet, és mindenhez ezt használd! Készíts belőle kakaót, egyél müzlit ezzel a tejjel és tegyél bele jó sok mézet is, ha szereted!


Egyél tésztaételeket, marhapörköltet, ha szereted, sültkrumplit, rántott húst, gulyáslevest!


Egyél kakaós csigát, nutellás palacsintát porcukorral megszórva, egyél töltöttkáposztát tejföllel, jó sok kenyérrel, egyél, amennyit tudsz!


Amikor 20 éves voltam ugyanilyen magas és ugyanilyen vékony voltam és ezek által lassan, de folyamatosan növekedett a testsúlyom.

febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

Azért kifejezetten egészségtelen, gyoes felszívódású szénhidráttal és telített zsírral teli étrendet nem javasolnék.


Ami nagyon egészséges, kalóriadús, de nem telít, azok az olajos magvak. Dió, mandula, kesudió, földimogyoró stb. Ha nehéz bevinni a pluszkalóriát, ezeket próbáld inkább.

febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
1800 kcal mellett én is inkább fogyok. Mozgással kb. 400 kcalt égetek el. 163cm/48kg vagyok, és közel 40 éves, úgyhogy nyilván már kicsit lassabb az anyagcserém. Biztos azért mondott neked 1800 kcalt a dietetikus, mert előtte nagyon keveset ehettél, de úgy tűnik helyreállt az anyagcseréd, úgyhogy nyugodtan egyél többet.
febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!