Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulok -...

Anorexiából gyógyulok - mennyi az annyi?

Figyelt kérdés

Nem voltam kórházban, de egy már híztam néhány kilót (most vagyok 47 a 168-hoz), viszont!

Nem vagyok tisztában a mennyiségekkel, amit egy egészséges, 170 centis 55-56 kilós nő eszik - aki nem diétázik nem binge-el.

Biztosan keveset eszek "látványra" és emiatt kalóriára is.


Az orvosom csak annyit mond, egyek süteményt (köszi), a dietetikusom meg 1800 kalóriás étrendet állított össze (ami vicc, ennyit még én is tudok).


Szóval, kb ti mit esztek nagyjából? Nem pontos étrendet kérek, dehogyis csak hogy pl 4 halrúd, vagy három szedőkanál rizs, egy pohár joghurt... stb.


Kérlek, a trollkommentekről kíméljetek, tényleg egészséges életet szeretnék, gyógyultan, nem egész végig szenvedni, de nincs pénzem 5-6 dietetikusra, aki esetleg ennyire kompetens, mint a mostani.


Köszönöm.



febr. 4. 21:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Semmit nem mozgok - oké egyóra ráérős séta, de ennyi a max, ennyi viszont kell -, de kerestem másik dietetikust, holnapra kaptam időpontot, és remélhetőleg normális étrendet.


Menzeszem már van, szóval az orvos és a dietetikus szerint is "egészséges vagyok", hiszen "termékeny" (erre semmit nem mondtam inkább, mert nonszensz, úgy nézek ki, mint egy csonti, de szerintük biztosan teherbe tudnék esni :D).


Holnap írok, mit mondott a másik szaki - és remélem, ő az lesz. Ha nem, ön-edukálok :)

febr. 6. 11:50
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

Sajnálom, hogy nem találsz jó szakembert. Már meghaladott nézet, hogy a menstruáció megléte kizárja az anorexiát. Egyébként a BMI-d még anorexiás kategória.

Hogy sikerült ennyire meggyógyulni, hogy látod, hogy vékony vagy, és őszintén szeretnél hízni?

febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12-es, elég szomorú mert ez nettó bromság, és az étkezési zavarról a legtöbb orvosnak fogalma sincs.

Tényleg nincs, eddig 4-nél voltam, mint imkompetens, a pszichiáteremből kettő ugyanúgy.

Mondják a tankönyvben leírtakat, és itt kimerül a "segítség".

Meg szerinte én figyelemfelhívásból teszem. Oké, persze.


Volt olyan ismerősöm - ő kórházba került 43 kilósan, de menstruált ugyanúgy, ezért elküldték - VOLT ismerős, mert már nem él. Nemsokkal a hazaengedése után meghalt az étkezési zavar okozta szívleállásban.

febr. 7. 08:37
 14/18 A kérdező kommentje:

Hogy sikerült ennyire meggyógyulni, hogy látod, hogy vékony vagy, és őszintén szeretnél hízni? - mindenkinél van egy "átkattanás", nálam is végre, de ezzel az a baj, hogy sokaknak mire eljön a pont esetleg már belehalnak.


Én 10 éven keresztül voltam purgáló anorexiás jártam terápiára, két szr pszichiáterhez végül egy aranyos nőhöz kerültem. Jó háromhónapja? belenéztem a tükörbe (44 kiló voltam akkor), és LÁTTAM hogy nézek ki.

Nem a "nemlétező hájat", hanem magamat, reálisan 10 év óta először.


Megijesztett, mert mint egy két lábon járó csontváz kb. És ITT volt a pont, hogy akkor mától gyógyulás, mert ez nem élet.


Azóta veszem komolyan. Nem a haláltól félek, de élni szeretnék. Élni, nem vegetálni, szédelegni, összeesni és társai.

febr. 7. 08:43
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jó olvasni :-) Mármint azt a részét, amikor végül sikerült. Sajnálom, hogy ennyire nem értenek hozzá sokan. Meg ezt a figyelemfelhívás dolgot se értem, még ha így is lenne, ha a problémáid miatti figyelemfelhívásba halsz bebe, az nem baj nekik? Érdekes.
febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szerintem annyit egyél amennyit kívánsz és azt amit akarsz és akkro amikor.

Ilyenkor ez a lagfontosabb.

Én is éppen anorexiabol gyógyulok és rudom nehéz főleg az étkezés része.

Ha van még kérdésed írj privátba nyugodtan.

15/lany

ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ehetünk ennyit. Ez tény. Mivel nem tudjuk, mennyi az annyi. Ezért is KELLENE étrend személyre szabottan, mert egy súlyos zavarosnak három evőkanál rizs is rengeteg, holott lófsz :D


De azóta megoldottam már. Nem egyszerű, de a barátom is segít. Ő látja, mennyit kellene ennem - a magasságomhoz, úghogy rám szól. Nem cs.szeget, hanem finoman, ennyi kevés lesz.

ápr. 18. 02:58
 18/18 A kérdező kommentje:
Vicces, mert közben a 16-os válaszolót letiltották... Neki ment a 17-es üzenetem.
ápr. 18. 03:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!