Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye nem lehet bajom, ha...

Ugye nem lehet bajom, ha jobban szeretem a cukorbetegek diétáját mint a "normális" étkezést?

Figyelt kérdés
Már évek óta ilyen diétát folytatok, mert jobban szeretem mint a sima étkezést. Így a vércukorszintem 3,7-4,0 szokott lenni. Ez normális érték ugye? Nem szükséges a normális étkezésre átállnom, ha ilyenek az értékeim? Remélem, hogy nem, mert ki nem állhatom, a süteményeket. Nagyon félek, mert sok a cukros közöttünk, és nem szeretnék hozzájuk csatlakozni, úgyhogy inkább szeretném megelőzni a bajt. :)
2011. jan. 3. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Normális étkezés=sütemény????
2011. jan. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Normális étkezés = cukorrral készített ételek, fehér kenyér és a többi pékárú
2011. jan. 3. 09:03
 3/16 A kérdező kommentje:
Normális étkezés = cukorral készített ételek, fehér kenyér és a többi pékárú
2011. jan. 3. 09:03
 4/16 anonim ***** válasza:
Nagyon helyesen teszed. Én cukorbeteg vagyok közel 40 éve. És maximalista a diétámba és az inzulin pontos adagolásában. De vigyázz! Mert az agysejteket a cukor táplálja, és valamennyi szénhidrát kell a szervezetnek. Ne légy túl szigorú magadhoz, ha nem vagy cukorbeteg. Inkább arra figyelj, hogy egyszerre ne egyél túl sokat, inkább többször keveset, és egy-egy sütemény, csokoládé belefér.
2011. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az agysejteket a cukor táplálja, sütemény helyett gyümölcsöket fogyasztok, meg tejterméket, szóval a gyümölcscukor, meg a tejcukor bőven fedezi a cukoradagomat. De örülök, hogy látatlanban is helyesli valaki amit csinálok, elég ritkán szoktak támogatni. :)
2011. jan. 3. 09:09
 6/16 anonim ***** válasza:
a normalis vercukor ertek 4,5 es 5,5 kozott van...szoval nem, nem normalis ez az ertek. Jo, hogy probalod megelozni a dolgot, de egy kicsit tobb szenhidratra lenne szukseged.
2011. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pedig a szénhidrátot nem számolom! Eszek mindenféle szénhidrátot, tojást, rizst, burgonyát, zöldségeket, nem értem akkor miért vennék magamhoz kevés szénhidrátot.
2011. jan. 3. 09:11
 8/16 A kérdező kommentje:
Sportoló vagyok nem vonhatom meg magamtól a szénhidrátot, mert az edzés alatt összeesnék. :D
2011. jan. 3. 09:12
 9/16 anonim ***** válasza:
azzal, hogy sportolsz, sokat teszel azert, hogy megelozd a diabetest, de a szervezetnek szuksege van gyorsan hasznosithato szenhidratforrasra is, te pedig nem ezeket fogyasztod...ne vidd tulzasba ezt a "nem eszem finomitott szenhidratot" dolgot, mert a hipoglicaemia legalabb olyan veszelyes dolog.
2011. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De nem tudom mit változtassak, már 7 éve élek így, és soha nem voltam rosszul ezalatt az idő alatt, sőt még meg se betegedtem. Nem tudok csokit, meg fehér kenyeret zabálni, mert nem szeretem őket, mert többször próbáltam, de nem szeretem a cukor, és a méz ízét. Mit kéne tennem, egyem úgy mint a gyógyszert, hogy akár tetszik akár nem muszáj "bevenni"?
2011. jan. 3. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!