Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ugye nem lehet bajom, ha...

Ugye nem lehet bajom, ha jobban szeretem a cukorbetegek diétáját mint a "normális" étkezést?

Figyelt kérdés
Már évek óta ilyen diétát folytatok, mert jobban szeretem mint a sima étkezést. Így a vércukorszintem 3,7-4,0 szokott lenni. Ez normális érték ugye? Nem szükséges a normális étkezésre átállnom, ha ilyenek az értékeim? Remélem, hogy nem, mert ki nem állhatom, a süteményeket. Nagyon félek, mert sok a cukros közöttünk, és nem szeretnék hozzájuk csatlakozni, úgyhogy inkább szeretném megelőzni a bajt. :)
2011. jan. 3. 08:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Esetleg az közrejátszik a vércukormérésnél, hogy mikor elmegyek a vizsgálatra akkor megérkezek 8 körül de mikor leveszik a vért akkor már délután 2 óra van? Természetesen ez alatt az idő alatt nem lehet enni semmit, mert vérvizsgálatot csak éhgyomorra szabad csinálni.
2011. jan. 3. 10:31
 12/16 anonim ***** válasza:
akkor se szabadna, hogy lecsokkenjen...olyankor a szervezet glukagont termel es az glukozt szabadit fel a sejtekbol, hogy kompenzalja az alacsony vercukorszintet...a te szervezeed keptelen erre. Ahogy meg a diabetes se egyik pillanatrol a masikra alakul ki, ez se feltetlen okoz azonnal tuneteket
2011. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
2 nappal ezelőtt mérettem megint. Most 5,3-es eredményem lett. Ez már remélem nem alacsony. :)
2011. jan. 11. 07:34
 14/16 anonim ***** válasza:
nem, ez teljesen rendben van :)
2011. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem szükséges változtatnom az életmódomon? Örülnék neki nagyon, ha nem kellene. :)
2011. jan. 11. 16:59
 16/16 anonim ***** válasza:
ez igy most renben van, csak figyelj arra, hogy ha sokaig nem eszel, hajlamos vagy a vercukorszint csokkenesre.
2011. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!