Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valakinek rajtam kívül...

Van valakinek rajtam kívül édesítőszer allergiája? Hogy oldjátok meg a kiküszöbölést?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz mikor véletlenül találkozok vele egy üditőben pl ma is,(hányinger,hasmenés,puffadás,émelygés,szédülés) kíséri és egésznap alig tudok enni olyankor. Van valakinek még ilyen? Víz nekem nem veszi el a szomjamat nem is nagyon szeretem,lehet furcsa,olcsó üditőkben meg mindegyikben van édesítőszer. Most cappy,lipton,rauch üditőket iszok,ezekben nincs de elég rossz hogy mindennek a címkéjét kell lesnem hogy nincs -e benne? Mert van hogy még a szószokban is van a boltiakban és egyre több termékben. Ennyire nem ismeri el a társadalom,ennyire nem elterjedt allergia ez? Van még valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 11. 15:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

én is gyanakodok rá, de nincs vércukor mérőm,orvoshoz meg nem szeretek járni több óra mire sorra kerülök meg aztán egy egézséges ember ott miket szedhet össze nem? Meg úgyis csak azt mondaná igyak vizet akkor,nem?:S


Amúgy tegnap kipróbáltam az egyik tanácsot hogy főztem másfél liter teát,lehűtöttem,beletöltöttem egy cappy üvegbe. Este finom volt még de reggelre nagyon possadt íze volt,nem ízlett már úgyhogy ez az ötlet is befuccsolt:(

2012. ápr. 14. 19:55
 12/23 anonim ***** válasza:
Sok patikában van vércukormérés, valami jelképes ára van, pár száz ft. Ott megméretheted, éhgyomorral menj, vagy étkezés után 1,5 órával.
2012. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
[link] itt van a vércukormérő patikák listája
2012. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm,Győrt nem találtam benne, de állítólag április 23-án lesz patikánkban ingyenes vércukorszint mérés.. De azért az élet furcsa fintora lenne ha cukorbetegség alakulna ki nálam az diabetikus cuccokat kéne ennem ami édesítőszeres,amire pedig allergiás vagyok ugye..nah ilyenkor lennék kíváncsi mi lenne:D vagyis inkább nem..:)
2012. ápr. 14. 20:33
 15/23 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon egyszerű, cukorbeteg is ehet cukrot, csak bele kell számolni napi szénhidrát mennyiségben. Pluszban vannak olyan cukrok, amik nem dobják meg a vércukorszintet, azokat lehet használni.
2012. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. ápr. 14. 21:32
 17/23 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet hülye kérdés,de erre is gyanakszok. A cukorbetegség okozhat pánikrohamot/szorongást?

És az is igaz ha valakinek kezeletlen agyrázkódása volt akkor az kiválthat pánikbetegséget?

2012. ápr. 14. 21:33
 18/23 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség nem okozhat pánikrohamot/szorongás. A másik se.
2012. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Azért arra kiváncsi lennék kidiagnosztizálta nálad az allergiád illetve hogyan. Mert lehet,ohgy más áll a háttérben....
2012. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
ez saját diagnózis,tapasztalat:)
2012. ápr. 15. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!