Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valakinek rajtam kívül...

Van valakinek rajtam kívül édesítőszer allergiája? Hogy oldjátok meg a kiküszöbölést?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz mikor véletlenül találkozok vele egy üditőben pl ma is,(hányinger,hasmenés,puffadás,émelygés,szédülés) kíséri és egésznap alig tudok enni olyankor. Van valakinek még ilyen? Víz nekem nem veszi el a szomjamat nem is nagyon szeretem,lehet furcsa,olcsó üditőkben meg mindegyikben van édesítőszer. Most cappy,lipton,rauch üditőket iszok,ezekben nincs de elég rossz hogy mindennek a címkéjét kell lesnem hogy nincs -e benne? Mert van hogy még a szószokban is van a boltiakban és egyre több termékben. Ennyire nem ismeri el a társadalom,ennyire nem elterjedt allergia ez? Van még valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 11. 15:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Az nem jelenet semmit, mert nem is biztos.....Olyan ugyanis nincs,hogy valaki minden édesítőre allergiás lenne. Mert nagyon sokféle összetevőjük van. Lehet,csak az aszpatam a hibásd és te megkerülsz mnidnet.
2012. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
100%

Ugyan már régi a bejegyzés, de mivel nálam is aktuális ez a probléma, ezért témával kapcsolatos keresgélés után jutottam ide.

3 éve életmódváltás címén kiiktattam az étrendemből a cukrot. Helyett mindenféle édesítőszert fogyasztottam, ilyen olyan pötyiket, xillit, eritrit, stevia, aspartam, maltit, fruktóz, stb.

Mikor hol, mit. Cukrászdákban is a cukormentes sütiket kerestem. 3 éve tartó mértéktelen puffadásom már elviselhetetlenné vált. Reggel azzal keltem, hogy fel voltam fújódva, és ülőmunkát végezve egyszerűen dél körül már egy felfújódott tehénhez kezdtem hasonlítani, miután már lecsúszott mondjuk 3 kávé édesítőszerrel, netán ha teát ittam, úgyszintén édesítővel. Tarthatatlanná vált ez az állapot, minden nap fél 5-re mire indultam a munkából haza vagy még rosszabb... edzeni, akkorra már borzalom volt az egész. Nem értek be a nadrágok, szorított, és sugáhatjással repültem hazáig. Otthon pedig sokszor 10 percenként repkedtek a csillámok :) Tartott ez mindaddig, amíg lakásfelújításba nem kezdtem. A sok szaki egymásnak adta a kilincset, mindenki kávézott, és kockacukrot vettem otthonra. Én is azzal ittam a kávékat. Majd a munkahelyemen is elfogyott minden édesítőm, és ott is kockacukrot tettem a kávéimba vagy teámba. 3 év után feltűnt, hogy napok óta egész rendben van a hasam. De hogy ráerősítsek, kiiktattam a laktózos dolgokat is, és csak laktózmentes tejterméket vásároltam mindenből. A problémám 3 év után egy csapásra megszűnt. Sajnos viszont gyomorfekélyt szereztem, az orvos szerint az édesítőszerek megváltoztatják a gyomorban lévő baktériumok szaporodását rossz irányba és kialakulhat fekély és savasodás, és ehhez elegendő három kávé édesítószerrel egy nap. Nem vicc. Letiltott róla, csak a steviát fogyaszthatok, mert az teljesen természetes, növényi eredetű, nem feldolgozott valamiféle cukoralkohol vagy más. Stevia leveleket vettem szárítva, azt használok teába, kávéba pedig cukrot vagy stevia cseppeket. És még ami lényeges, három év kínlódás után megindult a súlyom lefelé elég látványosan. Addig hiába jártam edzeni. Amióta visszavettem a cukrot az étrendembe, azóta úgy tűnik rendben vannak a dolgok. Attól a három kockacukortól vagy attól az egy tányér gyümölcslevestől ami feltehetően cukorral készül, nem dől össze a világ, és a hasnyálmirigyemet sem nyírom ki.

2019. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 BCs91 válasza:
Nekem is ez van sajnos.. nem vagy egyedül :/ Én kifejezetten a tesco-s szörp után vagyok a leg rosszabbul.. :(
2020. ápr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!