Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van valakinek rajtam kívül...

Van valakinek rajtam kívül édesítőszer allergiája? Hogy oldjátok meg a kiküszöbölést?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz mikor véletlenül találkozok vele egy üditőben pl ma is,(hányinger,hasmenés,puffadás,émelygés,szédülés) kíséri és egésznap alig tudok enni olyankor. Van valakinek még ilyen? Víz nekem nem veszi el a szomjamat nem is nagyon szeretem,lehet furcsa,olcsó üditőkben meg mindegyikben van édesítőszer. Most cappy,lipton,rauch üditőket iszok,ezekben nincs de elég rossz hogy mindennek a címkéjét kell lesnem hogy nincs -e benne? Mert van hogy még a szószokban is van a boltiakban és egyre több termékben. Ennyire nem ismeri el a társadalom,ennyire nem elterjedt allergia ez? Van még valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 11. 15:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak sokat ettél/ittál belőle? Lassan kell hozzászoktatni szervezetet.
2012. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nem:)) 1 korty után már megérzem a rosszullétet,azzal kezdődik hogy kiszárad a torkom,és összeszűkűl :/
2012. ápr. 11. 16:29
 3/23 A kérdező kommentje:
főleg attól félek viszont, hogy ettől a sok cukrozott üditőtöl meg cukorbeteg leszek :/ napi másfél,2 litert megiszok, megyek valahova mindig kell hogy legyen nálam üditő mert folyamatosan száradok ki :) De most komolyan csak én nekem van ilyen intoleranciám édesítőszerrel?
2012. ápr. 11. 16:31
 4/23 anonim ***** válasza:

Igyál gyümölcs leveket ne cukrozott sz..rokat.

Egyél friss alapanyagból készülteket.. és igen mindnek el kell olvasni a címkéjét. mit gondolsz más táplálékallergiások ,hogyan csinálják?

2012. ápr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

De ez kicsit más,pont tegnap este is megszívtam. Ugyanazt az üditőt szoktam venni sparba mindig,bravo multivitamin. Erre meg tegnap este iszom aztán rosszul lettem persze, és utána olvasom el hogy már raktak bele édesítőszereket:/

Csak ugye 2 éve ezt veszem már, és eddig nem volt benne, főleg olyan apró betűkkel van rá írva és szerintem rá kéne írniuk hogy ezentúl van benne vagy vmi :/

2012. ápr. 12. 11:27
 6/23 anonim ***** válasza:
Ráírták, te nem olvastad
2012. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, most megnézni, hogy van e benne, az lófiszf@sz, én cukorbeteg vagyok, mindennek a szénhidrát tartalmát nézem és még számolgatom is! Nah az már nehezebb.
2012. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Igyál inkább saját készítésű teát, gyümölcslevet. Sokkal jobban jársz vele!

Amúgy milyen édesítőszerre vagy allergiás?

Az meg hülyeség, hogy a víz nem veszi el a szomjadat. :D Ez csak szokás kérdése.

2012. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

szerintem az összesre amúgy az vagyok,de legerősebb rosszullétem az aszpartám-tól van az kiüt:) Elhiszem hogy cukorbetegen is nehéz, de az kib*sz*s hogy eddig sose raktak bele és egyik napról a másikra raknak úgy hogy sötétkék alapon fekete miniatűr betűkkel ráírják az összetevőkhöz..pokolian szarul voltam éjszaka!

Az a baj amúgy hogy rengeteget iszok szóval megyek valahova akkoris mindig kell hogy legyen nálam innivaló és hogy teával ezt hogy oldanám meg hogy mire lehűl stb. Gondolkoztam szörpön is dehát azon is ott a kockázat azért. 100%os gyümölcsleveket,1 litereset fél óra alatt megiszom,ahhoz meg drága mulatság. Ásványvíztől meg kiszárad a szám,nem veszi el a szomjam tényleg:/

Mondom ez a cappy meg a lipton zöld tea nagyon jó szomjelvételemre és nincs is benne édesítőszer,de kitudja mikor változik ez meg? Új dolgokban mindig az az első hogy megnézem van-e de hogy több éve iszok valamit és hirtelen nem nézem meg hogy most van -e benne az nehéz akkor is!

Nem jutok így egyről a kettőre sehogysem!

Mindenkinek ment a zöld kéz!!

2012. ápr. 12. 12:31
 10/23 anonim ***** válasza:
a cukorbetegség egyik tünete, hogy nagyon sokat iszik az illető... én azért elmennék egy orvoshoz hátha hallott már olyan esetről amilyen a tiéd
2012. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!