Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, mit tegyek!? A...

Segítség, mit tegyek!? A problémám a következő: több, mint egy évig alig ettem, gyakorlatilag anorexiás jeleket mutattam. Nem lettem betegesen sovány, de lefogytam 47 kilóra (165 cm), és még mindig dagadtnak láttam magam.

Figyelt kérdés

Nem menstruálok már negyedik hónapja, gond van az anyagcserémmel is, és folyton fázom, pl. éjjel öt takaró alatt alszom, de reszketek.


Viszont kb. két hónapja elkezdtem zabálni. Komolyan,addig eszem, amíg ki nem pukkadok, folyton hányingerem van. Egyszerűen nem tudok leállni!! :(

Most számoltam össze, már ma 1700 kalóriánál tartok. Olyan bűntudatom van, hogy legszívesebben zokognék. Mikor így tele vagyok, és szorít a hasam, mint most is, akkor megfogadom, hogy holnaptól ilyen nem lesz. Másnap persze megint... Ennek sosincs vége! Már visszahíztam 50 kilóra, ami elvileg még mindig a normális alatt van, de én most már NAGYON kövérnek látom magam. Nézegetem a nyári képeimet, és potyognak a könnyeim.

És közben ma megint hízás-kategóriába zabáltam magam, és még csak dél van. :(


Szeretnék felhagyni a zabálással, és NEM hízni, hanem a nyári alakomat visszakapni. Akkor jól éreztem magam.

Emellett szeretnék újra menstruálni, és egészséges lenni. El tudom ezeket érni valahogy?

A mai zabálásomat hogyan tegyem "semmissé"?

Hogyan legyek emellett viszont újra egészséges, anélkül, hogy vissza kellene híznom? Hogyan egyek normálisan, nem túl keveset, és nem is túl sokat? (Kifejezetten a mennyiség érdekel!)


2012. dec. 12. 12:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Gyümölcsből megehetsz 10.000t is nem híznál, de ha csak szarral tömöd magad elhízol."

Ez remélem, hogy igaz, mert rengeteg mandarint és almát eszem. :)

Most ettem meg 6 darab mandarint egyszerre...

2012. dec. 12. 20:33
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy a gyümölcs nem hizlal, rengeteg cukor van bene!!KOmolyan. Inkább zöldséget rágcsálj!!!
2012. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hű, én írtam, hogy a család sokszor hibás. Hát, bocsi, akkor neked nincs semmi bajod, bocsánat, azt hittem evészavarod van, de ezekből amit leírtál már úgy értelmezem, hogy nem vagy veszélyesen vékony (sőt, az agyadban is minden rendben), csak a szervezeted úgy reagált a gyors súlyváltozásra, hogy megváltozott a hormonháztartásod. Akkor ez idővel helyre kéne majd, hogy álljon.

Minden jót a továbbiakhoz, remélem nem bántottalakk meg, nem állt szándékomban.

2012. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Dehogy bántottál meg, köszönöm a válaszokat. :)


Most viszont akkor megint nem tudom: gyümölcsöt lehet enni, vagy nem!?!?!?

Én nagyon sok mandarint meg almát eszem. :s

2012. dec. 13. 10:14
 15/21 anonim ***** válasza:
60%

Akik azt mondják hogy a gyümölcs hizlal eléggé el vannak tévedve.Ha nem gyümölcsöt és zöldséget eszel akkor mit?Zsíros kajákat... Innentől kezdve szerintem magadtól is rájössz.


Mi van a gyümölcsben?Vitaminok, ásványi anyagok, rost, víz, energia.Mi több kel ennél? A természet tökéletes étele.Vagy helyette inkább ragadozót szeretnél játszani? Áh, nem látom benne az értelmet.Én a zsíros sz*rokon híztam el, de a limit nélküli gyümölcstől pedig lefogytam.Biztos csak mágia és még mindig rajtam van az a 40kiló plusz.


De ha akarod hallgass az "okosokra" félj csak a legjobb kajáktól és élvezd a skorbutot/egyéb vitaminhiányokat és persze a sok szorulást amit a rosthiány okoz.


Azt említettem hogy a gyümölcsevéstől egy idő után elmúlik az evési kényszer?Még mindig azért eszek, mert megnyugtat, de csak jó kajákból és persze hogy nem hízok egy kilót sem.Érdekes módon napi 40g fehérjével is lehet izmot építeni úgy mellékesen, biztos az a napi 700g+ szénhidrát teszi. :D

2012. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy logikusan a gyümölcs az vitamindús, meg egészséges, és KELL, de ez még nem jelenti automatikusan, hogy ne lehetne tőle elhízni. :) Ugyanígy természetes és kell a hús is, mégsem lehet azt sem - és kb. semmit - mértéktelenül enni.

Viszont olvasni olyat is, hogy gyümölcsből akármennyit lehet. Ha ez igaz lenne, én nagyon boldog lennék. :D

2012. dec. 13. 11:19
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor hizlal a gyümölcs ha sokat eszel belőle, ezért írtam, hogy hizlal. Minmden hizlal ha sokat eszel belőle :)
2012. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

hát ne haragudj, kérdező, de a te fejedben tényleg nincs rendben valami.

tudtad, hogy idén májusban kiveszik az anorexia nervosa kritériumai közül azt, hogy legalább 15%-kal kevesebbnek kell lenni a testsúlynak? mert rájöttek, hogy itt nem a súly, hanem a gondolkodásmód számít.

és aki lekorlátozza a napi bevitelét, és betegesen retteg a hízástól, meg kövérnek látja magát, az igenis anorexiás, akárki akármit mond.

egyébként a folyamatos zabálás lehet egy alfaja a bulimiának, aminél testmozgással vagy későbbi koplalással adod le a zabálással bevitt kalóriamennyiséget. ill. van olyan evészavar is, hogy binge eating disorder, ez pedig a sima falásrohamos verziója a bulimiának.

ne haragudj, de ahogy véded a családodat, abból nekem pont az jön le, hogy igenis baj van :/ normális családban élő embereknél nincs szükség rá, hogy így bizonygassuk a dolgot. egyébként az, hogy nem beszéled meg a lelki bajaidat, akár az okozója is lehet az evészavarodnak, mivel jó néhány evészavaros a fájdalmát, félelmét, dühét, tehetetlenségét, önutálatát jeleníti meg a kajával való viszonyában.

egyébként ilyen kései korban tényleg ritkább az evészavar. bele kell gondolnod, hogy mikor kezdődött? volt valami nagy trauma az életedben? elvesztettél valakit? ezekre nem kell nekem válaszolnod, nem is várom el, de ha elgondolkozol, talán megtalálod az okát.

és mindezeket azért írtam le, mert nekem is van anorexiás barátnőm, és rossz nézni, ahogy szenved. sok sikert kívánok neked, és mielőbbi gyógyulást!

2013. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

és még valami: lehet, hogy a mélyreható, lelki dolgok téged idegesítenek, de itt bizony nagyon bele kell majd túrni ezekbe, még ha fájdalmas is lesz. mert hidd el, hogy ez nem a vékonyságról szól. egy egészséges pszichéjű ember nem látja magát kövérnek 50 kilósan a 165 cm-es testmagasság mellé, és nem érzi szükségét, hogy állandóan azt nézze, mit eszik.

továbbra is kitartást és egészséget kívánok!

2013. jan. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem ért semmiféle trauma, nincs semmi lelki problémám. De ezt már leírtam egyszer, ilyen válaszokat nem kérek, köszönöm.
2013. jan. 21. 10:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!