Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, mit tegyek!? A...

Segítség, mit tegyek!? A problémám a következő: több, mint egy évig alig ettem, gyakorlatilag anorexiás jeleket mutattam. Nem lettem betegesen sovány, de lefogytam 47 kilóra (165 cm), és még mindig dagadtnak láttam magam.

Figyelt kérdés

Nem menstruálok már negyedik hónapja, gond van az anyagcserémmel is, és folyton fázom, pl. éjjel öt takaró alatt alszom, de reszketek.


Viszont kb. két hónapja elkezdtem zabálni. Komolyan,addig eszem, amíg ki nem pukkadok, folyton hányingerem van. Egyszerűen nem tudok leállni!! :(

Most számoltam össze, már ma 1700 kalóriánál tartok. Olyan bűntudatom van, hogy legszívesebben zokognék. Mikor így tele vagyok, és szorít a hasam, mint most is, akkor megfogadom, hogy holnaptól ilyen nem lesz. Másnap persze megint... Ennek sosincs vége! Már visszahíztam 50 kilóra, ami elvileg még mindig a normális alatt van, de én most már NAGYON kövérnek látom magam. Nézegetem a nyári képeimet, és potyognak a könnyeim.

És közben ma megint hízás-kategóriába zabáltam magam, és még csak dél van. :(


Szeretnék felhagyni a zabálással, és NEM hízni, hanem a nyári alakomat visszakapni. Akkor jól éreztem magam.

Emellett szeretnék újra menstruálni, és egészséges lenni. El tudom ezeket érni valahogy?

A mai zabálásomat hogyan tegyem "semmissé"?

Hogyan legyek emellett viszont újra egészséges, anélkül, hogy vissza kellene híznom? Hogyan egyek normálisan, nem túl keveset, és nem is túl sokat? (Kifejezetten a mennyiség érdekel!)


2012. dec. 12. 12:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
nézd, én nem bántani, vagy zavarba hozni akarlak, nem az volt a célom. nem is írok több választ, mert tudom, hogy felesleges a vita. de azért annyit még hadd tanácsoljak, hogy nézz utána az evészavaroknak. csak ennyi. vannak nagyon jó külföldi oldalak, pl. a something fshy, de a magyar wikipédián is van róluk infó. akkor látnád, hogy amit a kérdésed elején írtál (lefogytam, kövérnek látom magam, nem menstruálok, fázom), azok az anorexia tipikus tünetei. de megkockáztatom, hogy a te esetedben a "falásroham" is az, hiszen 1700 kalóriát nem lehet annak nevezni, egy bulimiás binge 2500-3000-nél kezdődik.
2013. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!