Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit vihetnék iskolába enni...

Mit vihetnék iskolába enni inzulinrezisztencia életmóddal?

Figyelt kérdés
ugye 3 óránként ennem kell , fél 8-tól 3 óráig ott vagyok miket vihetnék ? szendvicsbe pl ? uncsi a szalámis szendvics

2013. jan. 26. 17:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
de a zab alapból gluténmentes... csak a gyárakban szennyeződhet búzával, rozzsal, árpával. bioboltban van 100% gluténmentes zabpehely liszt érzékenyeknek ami keresztszennyeződés mentes biztosan
2013. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)


hálisten nem szeretem a zabpelyhet :D

2013. jan. 29. 18:41
 13/34 anonim ***** válasza:

Hihetetlen hogy nem szereted a zabpelyhet. Pedig mint látod a világ legjobb kajája, hát még némi vitamin is van benne, bár tápanyag még az emberi székletben is van, írjunk pár igazságot a sz.arevés élettani hatásairól? Étvágy csökkentő... még a fogyásban is segíteni fog.


A zabpehely élettani hatásait én is kitalálhatom, bárki írhat ilyet, olyan ferdítések és hiedelmek vannak benne, hogy akár a jövőheti Nőklapjába is bekerülhetne.


Attól, hogy egy növényben van 1-2 vitamin, kitalálják hogy rákellenes (itt már vannak tények és kitalációk) és ilyen valós (de eltúlzott) illetve valótlan pontokat felsorolnak, attól még nem kell megenni a nagy részt KEMÉNYÍTŐT tartalmazó gabonamagvat. Ha gluténmentes akkor sem, újra leírom: egyéb lektineket tartalmaz.


Mindenről lehet bizonygatni hogy márpedig nagyon jó ezért és azért, a kóla is jó mert félelmetesen jó szennyeződésoldó, a tej is jó mert.. nos, szép fehér és a gyilkos galócában is van fehérje, testépítőknek még jó lehet. De ezt ugye nem gondoljuk komolyan.. a zab és egyéb gabonák pozitív tulajdonságai, na ez az a téma ami már nagyon színvonaltalan.

2013. jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Tápharcos!

Veled valami nagyon rosszat tehetett a zab, mert nem láttam még embert aki ennyire üldözné ezt a gabona félét. Elképesztő!


Először is. A kérdezőtől elnézést! Nem ismerem a betegségedet, nem vagyok orvos! Nem is akarok ajánlani semmit, talán csak azt, fordulj olyan emberhez aki ebben kompetens.


T. Harcmuves! Több témában is olvasgattam a hozzászólásodat. Igazad van sok dologban. Zöldségeket enni kell persze, ezt mindenki tudja! De nagyon egysíkú a gondolkodásod!

A zab(pehely) élettani hatásairól én csak jókat hallottam! Megrágalmazod az embert, hogy légből kapott információkból alapozza meg a véleményét!

Te mire alapozol?????

Mert az állításodat - hogy a zabpehely fogyasztása nem egészséges - semmi és senki nem tudta idáig alátámasztani!

A szalonna fogyasztása mennyiben és miben egészségesebb a zab fogyasztásánál???


Nem megbántani akarlak, csak nem értem!

Szakértői fórumok, újságok,sportorvosok mást állítanak. Az ember fiát/lányát nem kicsit összezavarod ezzel!

2013. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

1. és legfontosabb.



Ha mindketten komolyan gondoljuk egy tudományos kérdés megvitatását, akkor miért is hangzik el olyan, hogy ki kit nem akar megbántani?


Valóban komoly a kérdésed és az érdeklődésed, ha azzal kezded, hogy nem akarsz megbántani? Nagyon kedves vagy, de egy beszélgetéssel, legyen az akár baráti, akár szakmai vita, nem fogsz senkit sem megbántani, ha igen akkor arról az emberről rögtön levonhatsz egy következtetést. A tudomány és a megbántódás nem fér meg egymással, valaki vagy érzékeny, vagy racionálisan viselkedik.


Most felszabadult némi időm, tehát benne vagyok hogy a következő napokban nézzünk jobban a zab körmére, semmi gond, mindketten profitálni fogunk egymás tudásából, az utánajárásból - valamennyit mindenképp.



De azt előre leszögezném, mielőtt még szakemberek munkáit kezdjük idézgetni, talán már írtam is: attól, hogy valamiben van 1-2 vitamin, valamennyi ásványi anyag, amik lehet hogy fel sem szívódnak más összetevők miatt, ettől még ez a növény nem lesz rögtön hasznos. Nem az hasznos étel amiben a testünket felépítő anyagok is vannak, mert akkor tényleg mindjárt nekiesünk a mindenféle gombáknak (függetlenül attól hogy mérgezők-e) vagy egy jó rostos fatörzsnek.


Továbbra is (többek között) a saját állításom, hogy hogy nem minden tanulmány, vizsgálat = a tudománnyal. Léteznek félreértések, csúsztatások, statisztikai ferdítések. Létezik megélhetési tudós, aki azt bizonyítja be amiért megfizetik, ami éppen trendi és elismeréssel kecsegtet.


Mindenezek fényében kell vizsgálni a zabbal kapcsolatos pozitív állításokat, de a kritikákat is.


Mindezek után, én nem állítom hogy a zab nagyon rossz étel, csak annyit állítok: nem jó annyira, hogy megegyük.


Ha gondolod szedd össze újra az érveidet, hogy vajon miért is jó zabot fogyasztani, nyugodtan bele lehet venni a gluténmentességet, én elfogadom, tényekkel nem vitázom, akár a már felsorolt pontokból is ki lehet indulni, én pedig utánajárok, leírom miért helytelenek az állítások.


Ezek után azt firtatni, hogy én miért ellenzem a zabot értelmetlen lesz. Én nem ellenzem a zabot, gyakorlatilag mást sem ellenzek, esetleg egy valamit: az önigazolást, önámítást amivel egészségesnek tudunk kikiáltani valamit minden valódi hatástól függetlenül. Igen, ezzel nem vagyok kibékülve. És adott esetben ha a zabot valahol propagálják, simán előfordulhat hogy feltűnik valaki, aki képviseli a másik oldalt. Hiszen másik oldal van, mindig van!

2013. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Már most mondanám nem vagyok híres neves élelmiszermérnök, sem orvos!

Egyszerű emberként próbálok egy kicsit eligazodni a táplálkozás mibenlétében, hogy legyen egy jó testfelépítésem és mellette egészséges is maradjak. (Itt most kicsit elugrottunk a kérdező kérdésétől)


Na már most! Mint az élet egyéb területén, itt is próbálom több ember véleményéből és okfejtéséből, illetve a saját tapasztalataimból levonni a konzekvenciákat!

Szénhidrátok (Zab, zabpehely, zabkorpa, stb.)

Szüksége van rá a szervezetnek! (Az agynak, izmoknak az egész testednek) Ebben szerintem egyet értünk! A zöldségek is tartalmaznak szénh.-ot. Ebben is egyetértünk! De abban már nem, hogy milyen elgondolás alapján helyezed tiltó listára a zabpelyhet.

Keményítőt tartalmaz igen. Na bumm! A zöldségek nem tartalmaznak rákkeltő, hormonrendszert károsító anyagokat? De igen. És akkor mi van????? Azt se együnk???

De igen! Együnk azt is, meg zabpelyhet is. Ha mindig azt nézzük miben, milyen káros anyagok vannak, akkor előbb utóbb már az oxigént is palackból fogjuk bevinni a szervezetünkbe.

A lényeg hogy kössünk kompromisszumot, mert valamit enni kell!

Ezen elgondolás alapján a zabpehely mértékletes fogyasztásánál a mérleg nyelve, az egészséges oldal felé billen!

2013. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Így egyszerű lesz :)


Nincs szükségünk keményítőre, keményítőt csak éhínség, háborúk alatt kell ennünk. A keményítővel bevitt gyorsan felszívódó szénhidrát eleve egy nem előnyös anyagcsereutat tesz lehetővé. Elhízás, keringési betegségek, cukorbetegség.. ezek a keményítő alapú táplálkozás legtermészetesebb velejárói. Mi DIREKT ezeket keressük?

2013. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Nem érted látom. Vagy nem is akarod.


Nem telezabálni akarom magam, zabpehellyel! De normális, mozgáshoz (kalóriaszükséglethez) igazított mennyiséggel semmi gondja nem lehet az embernek! Sőt!

Ha megiszok egy pohár bort még nem fogok tőle berugni, de annak is vannak jótékony hatásai!


Viszont a zöldségek által bevitt káros anyagokról miért nem beszélsz???

A zsírok mértéktelen fogyasztását miért ajánlgatod? (legyen az telített vagy telítetlen)Kardiológusi véleményeket egy vállrándítással 2 szóban elintézed.


Olyan vagy mint egy piacos, aki arra építi a stratégiáját, hogy a másik árujáról minden rosszat elmondjon!



Na az ilyen embereknél szokott valami nagyon sántítani!

2013. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

(ásítok..)


Írtam, hogy szívesen keresek neked bizonyítékot.


Hülye kardiológusokra nem nagyon hallgatnék, következetesen betegek maradnak az "ügyfeleik", egy életen át szedhetik a gyógyszereket. Ez válik hitelessé?


Miért is akarsz amúgy mindenképpen zabot enni, ennyire szereted? Nem tesz jót a mérsékelt keményítőfogyasztás sem, erről olvashatsz a "biztonságos keményítők" című kis írásban (google). És persze fölösleges. Akkor miért akarod. A borban lévő alkohol is fölösleges, olyan ételt is eszel amire szükséged van, vagy mértékkel eszel minden fölösleges vackot?


A salátákon lehet permetszer. Miért, a zabon nem? De a zab még keményítővel, lektinekkel, fitátokkal is tele van. Tehát egy természetéből adódóan értéktelen növény, a zöldségek legalább természetes módon táplálók, nem károsak. Aztán hogy mi hogy permetezzük, hogy nem az egyéni probléma. De ezen úgy sem tudunk változtatni, érdekes társalgási téma lehet a Megváltoztathatatlan, de mondjuk számomra nem az.


Mi az amin lehet változtatni, és ami nagy hatásokkal bírna? Pl. az, ha leszednénk az embereket az állandó gabonafüggésről.

2013. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Na én itt le is zárnám!

A "hülye" kardiológusra hallgatok inkább, mint egy arrogáns szűk látókörű, "zabfóbiásra" :D


Sok sikert a hosszú élethez!

2013. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!