Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan váltsák életmódot...

Hogyan váltsák életmódot véglegesen?

Figyelt kérdés
Annyiszor próbálkoztam már,de amikor érzem megint hogy milyen szerencsétlen vagyok,hogy tönkretették magamat,a külsőmet és az egészségemet,zabába fojtom a bánatom,egészségügyileg is tönkre vagyok,gyenge ,beteges,sok jojó diéta tönkretette az anyagcserémet,a hajam hullik és sose tudom rendesen kifésűlni,a bőröm laza és élettelen,és reggelente mindig bedagad és lila a szemem alatt,az orvos azt mondta semmi bajom,szedjek vitaminokat,de kórházba is voltam ott se találtak semmi bajt,pedig régen sokkal erősebb voltam, 20 kilóval könnyebb,pedig többet ettem mint most,leszámítva amikor zabálok egy hónapban kb 2x sajnos,azután amikor emberek közelébe kell mennem:(,utálom magam,vissza akarom kapni a régi önmagam! ,lehetséges?,hogy/mit tegyek hogy kitartdak akkor is amikor feladnám,szeretnék paleozni,sportolni,de annyira nézz hiszen annyit edzettem már életembe,és sokszor kezdtem már bele és az van bennem hogy már megint,paleo,sport,most tuti kitartok és sikerűlni fog aztán pedig én szerencsétlen már megint a szobám a tömöm magam sírva a kajával,,hogyan gondolkozhatnék úgy hogy végleg kitartsak ,mert így csak egyre hízok és beteg leszek:'(,bármilyen tanácsot szivesen elfogadok!ilyen fiatalon nem akarok cukorbeteg kövér roncs lenni,de pszihiátriai eset vagyok,de oda nem akarok menni,szegény anya teljesen kilenne idegileg ha oda kerűlnék:'(18/l 165/75

2014. jún. 30. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj, ne pszichiáterhez.
2014. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Julie S ***** válasza:
Kezdj el paleozni es valami elvezetes sportot es ezek mellett jarj pszichologushoz. Sz*rj egy ideig a vilagra es probalj kikapcsolni, kikapcsolodni, mert nagyon rad fer! Szedj rendesen vitaminokat, mert azok is segitenek benne, hogy rendben legy mind testileg, mind lelkileg.
2014. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem nagyon fontos a fokozatosság: nem kell rögtön mindent megváltoztatni, de kezdd el mindenképp a változtatást. Nem tudok neked konkrét tanácsot adni, mivel minden embernek másképp működik a szervezete, de azt meg tudom veled osztani,hogy nálam mi működik: nagyon egészséges kajákat főzök magamnak: csirkemellből, sok salátával, elsősorban a céklát nagyon szeretem, és kerülöm az egyéb köretet: mint pl sültkrumpli, rizs stb. Leveseket is eszem, egy héten 2 szer legalább. Tornázom egy héten kb 3 szor. A lényeg: kevesebb szénhidrátot fogyasztok, de hetente 1 szer vagy kétszer eszek sütit, nem nagy mennyiségben. Sültkrumplit is eszem, de nagyon figyelek rá, hogy csak egyszer-egyszer egy héten. Az alakommal teljesen elégedett vagyok, a bőröm is sokkal szebb mint volt. Jobban érzem magam, amióta odafigyelek, hogy miből mennyit lehet enni. Viszont: nagyon sok idő és nem kevés pénz ilyen egészségesen táplálkozni / élni. Remélem tudtam segíteni, nem tudom, mennyire volt érthető amit próbáltam idesűríteni. :)
2014. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj!Egy bolhából ne csinálj elefántot!Az étel

a létedhez szükséges és nem ebből kell élned!Van hobbid?Lefoglalod magad eléggé?Gyanítom nem így van,különben nem csinálnál az evésből problémát.Nekem is volt hasonló ,,betegségem" agyilag(anorexia)egyedül voltam,csak magammal tudtam foglalkozni.Mára ez más ,nem éheztetem magam ,nem törnek rám ,,zabarohamok" mert mindent megkap a testem.Emellett mindenhova gyalog járok,sétálok a keresztfiammal(pedig csak 16 vagyok :) ) Sportolok,strandolok a barátnőimmel.Mindig emberek között vagyok.Sokat olvasok,gitározok és emellett még tanulnom is kell(Németországban aug.1-től kezdődik a nyárisz.)Foglald le magad,találd meg azt ,amit szeretsz.Az evés legyen a legnagyobb problémád,teljes szívemből kívánom! Amíg vannak végtagjaid,egy szerető családod ,addig nincs aggodalamra okod! Nem nagy cucc,de keresd fel egy pszihológust (ha nagyon durván csak ekörül járnak gondolataid,ezt ajánlani tudom ,nekem is ő segített ki!

Egy motiváló mondat: Hozd ki minden napodból a legtöbbet ,élj úgy ,mintha nem lenne holnap!

Kívánok minden jót s üdvözöllek a nagy nyugatról! :)

2014. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,lehet hogy tényleg annyi a bajom hogy folyamatosan csak ezzel a gondommal törődök,elhanyagolom a többi dolgot,az életet, egészségesen fogok enni,mozogni és keresek valami hobbit:)
2014. júl. 19. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!