Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kicsit túlsúlyos alkatnak...

Kicsit túlsúlyos alkatnak ajánlott a 80%-os fehérje szedése? Nem hizlal tovább? Abszolút kezdő vagyok a témában.

Figyelt kérdés

178 cm magas és 93 kg vagyok kb 10 éve nem voltam konditeremben és most el akarom kezdeni .A kérdés az,hogy a fenti adatokkal kicsit elhízva (na azért nem túlzottan)ajánlott e a 80%-os fehérje ? Sok oldalon sokfélét mondanak erről a kérdésről ott meg ahol árulnak is valami készítményt ott biztos ,hogy a saját árujukat dicsérik csak,hogy vegyem.Ezért is a kérdés,hogy túlsúlyosoknak használ vagy esetleg csak kövérít?


A szokásos szöveget már sokat hallottam ,hogy a megfelelő táplálkozás ,pihenés ,edzés és hasonlók is fontosak .Lehetőleg ne ezek legyenek a válaszok.

Előre is köszönöm az érdemleges kommenteket .



2014. ápr. 21. 09:01
 1/5 Osynho ***** válasza:
akkor hízol, ha a napi tapanyagbeviteled magasabb, mint amennyit felhasználsz. ha ez pont a fehérje miatt alakul ki, akkor hízol, ha meg alatta maradsz, akkor nem.
2014. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

PEdig az étrenden múlik szinte minden. Szálkásító diéta kell és a súlyzós mellett heti minimum 3-4 aerob edzés. Tápkieg is mehet, mivel pont hogy szálkásításkor emelt fehérjebevitel és alacsony ch. Edzés után jól jön a gyorsan felszívódó protein.

A lényeg, hogy legyen meg napi 2-2,5g x ttkg fehérje. Azért nem írtam nálad 3-at, mert kb zsírmentes tömegre kellene ezt számolni, nálad viszont sok a zsír, és a zsír az nem kér enni.

Tehát nálad kell kb napi 200g fehérje, de ennek max a fele menjen tápkiegből, sőt ha lehet annyi se. A szilárd fehérjeforrásokra kell alapozni.

Rengeteg jó fehérje van, nem a márkát kell nézni, hanem az összetételt.

2014. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előző két kommentet szerintem ,hasznos volt.

Szerencsére szeretem a rizst a tojást és a sok zöldséget.Szerintetek ha rizst ,tojást többet fogyasztok az jó az én alkatomnál vagy fehérjével már sok lenne a fehérje bevitellel akkor is ha valamennyire ki van számolva a napi adag .Ha jól tudom a rizs szálkásít .

2014. ápr. 21. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod. Nincs ilyen, hogy valami szalkasit. A rizs pedig szenhidratforras, amiből pont hogy kevés kell szálasításkor. Írtam, hogy napi kb 200 g fehérje legyen, ennek egy része mehet kiegbol. Mindegy, hogy a 200g az full szilárd kajából megy vagy egy része kiegbol, csak legyen meg. A ch pedig legyen annyi, hogy heti 0.5-1kg fogyást érj el. Kb 200-ról kezdetleges ch-t is és csokkented ha nincs fogyás.
2014. ápr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És fehérjéből tud valaki ajánlani olyat ami "jó" áron kapható?

Tudom mindenki ezt ajánlja itt az oldalon [link] de hátha tud valaki olcsóbb megoldást ..

2014. ápr. 21. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!