Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elég 1300 kalória nekem?...

Elég 1300 kalória nekem? Adatok lent.

Figyelt kérdés

18 éves lány,168 cm,58 kg. Nos,kérdezem,1300 kalória elég egy napra? Az már nem számít koplalásnak,nem? Sok fehérjét eszem (csirke,túró,tojás fehérje) kb 120 gr körül szokott lenni,legalábbis az van belőve célnak. A szénhidrátot csökkentettem,az kb. 80-90 szokott lenni. Jó ez így?

(nem a súlyommal van a bajom,hanem a látszattal,kicsi fölösleg van rajtam,és formásodni szeretnék)



2015. jan. 22. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon kevés, de nem is ez a baj, hanem hogy egy szót se írtál a mozgásról, pedig alakformálásnál pont az lenne a lényeg.
2015. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Alakformáláshoz edzeni kell, az edzéshez pedig nem elég ez a kalória.
2015. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elég kevés,barmennyire vigyazol az alakodra egyel tobbet
2015. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hupsz az kimaradt,bocsi! Szóval kétszer úszom egy héten,és most kezdtem neki egy 30 napos karedzésnek,guggolásnak és plankezésnek. Van,mikor kardiózni is szoktam. Amúgy a zsírégetés a célom,szóval nem az alaktartás.
2015. jan. 22. 18:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Ha ez kevés,akkor kb. mennyit kéne ennem, hogy még zsírt is égessek? Amúgy a fehérje illetve szénhidrát bevitel jó így?
2015. jan. 22. 18:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne számolgass semmit! Napi 5 kisebb étkezés, ebből az utolsó lefekvés előtt 2-3 órával legyen. Normális kaja, sok friss zöldség-gyümölcs, nem pedig gyorsétterem meg zsírban-olajban-tartósítószerben tocsogó konzervek, mirelitek és hasonló műanyagok. Emellett amit mozogsz, az jó, de mindenképp legyen rendszer az életedben, szoktasd ehhez hozzá a szervezetedet.

Ja, és a legfontosabb, hogy ne időszakos fogyókúrában gondolkodj, hanem teljes életmódváltás legyen. Sose hagyd abba és ne térj vissza az egészségtelen életvitelre!

2015. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Sowilo ***** válasza:

Amit az előző írt, az tök jó. Kalóriát számolgatni nem kell, de a fehérjebevitelre továbbra is ügyelj, az azért mindig legyen meg.


A mozgás részét kiegészíteném. Nem tudom, hogyan úszol, heti két alkalom kardiónak tökéletesen elég lenne. "30 napos kar és guggolás edzés" helyett viszont valami értelmeset csinálnék. Például egy heti három napos teljes testes súlyzós edzést, alapgyakorlatokkal. A tévhittel ellentétben fogyáshoz is messze ezek a leghatásosabbak, igazán jó eredmény ezektől várható.

2015. jan. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Edzővel úszom,általában 2km-t szoktunk,vannak elég kemény edzések,mikor alig állunk meg.

Az ilyen teljes testes edzés mennyi ideig tart és milyen gyakorlatokból áll? Mert oké,sokat hallottam,hogy ezek jók,de fogalmam nincs, miből áll.

2015. jan. 23. 15:03
 9/15 A kérdező kommentje:
[link] ez jó lehet?
2015. jan. 23. 15:40
 10/15 Sowilo ***** válasza:

Végül is nem rossz, de én inkább összetett gyakorlatokat csinálnék a helyedben. Guggolás/felhúzás, döntött törzsű evezés/húzódzkodás(ha nem megy, lehúzás csigán), fekvenyomás/tolódzkodás, nyakból/mellről nyomás. A "/" jelet úgy értem, hogy edzésenként váltogasd, melyiket csinálod. Kiegészítésnek mehet bicepsz, tricepsz, hasgyakorlat. De ezeket edző, vagy tapasztalt ismerős segítségével tanuld meg, mert ha rosszul végzed, megsérülsz. Netes leírásokkal ne is próbálkozz, nem fog menni. (ez érvényes egyébként a te általad linkelt edzéstervre is)


Az úszást ne hagyd abba, ha úgy csinálod ahogy írtad, akkor kardiónak tökéletes lesz. De attól önmagában nem fogsz jól kinézni, kell mellé erőedzés, ha formás szeretnél lenni, nem csak egy bot.

2015. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!