Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? A párom alig...

Mit csináljak? A párom alig eszik egész nap, és emiatt én sem eszek már

Figyelt kérdés

Alig eszik valamit komolyan, és ez nem férfihoz méltó.

Nagyon vékony is szegény, kb 62-63 kg, ill. magas is.

Én 50 kg vagyok de szégyenlem, hogy többet bírnék enni, és már ezért nem eszek. Tudom butaság, de nem tudok már mit tenni.

Próbálom tuszkolni belé az ételt de semmi, alig eszik.


2015. ápr. 14. 14:49
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Így tényleg nem lehet bevinni a szükséges mennyiségű mikrotápanyagot, vitaminokat.. de még kalóriára is necces lehet.


Az aggodalmad jogos.


Ő mit mond, miért nem eszik normális mennyiséget? Stressz? Depresszió? Étvágytalanság?


Igazából ha valaki beteg, nem tudja a családja, kedvese meggyógyítani, a beteg embernek kell elhatároznia, hogy utána jár a problémájának és elhatározhatja, hogy meggyógyul. Segíteni lehet, utána olvasni a problémának, szakértőket keresni, támogatni.. de ő hogyan áll az állapotához? Ő is látja, hogy vékony? Hogy milyen keveset eszik?


Erőnléttel, sporttal, energiaszinttel hogy áll?

2015. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Áruld már el nekem, mennyi lenne a normális mennyiség? Miért nem lehet egy felnőtt embernek elhinni, hogy Ennyi elég neki?
2015. ápr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Azért, mert 2 bundáskenyér hasznos tápanyagtartalma a 0 + pár gramm tojás között inog.


Azért, mert nyugati táplálkozás (bundáskenyér, kevés zöldség, sok szénhidrát) mellett 1 étkezéssel nem lehet elég mikrotápanyagot elfogyasztani. Vitamint nem is írok, ahhoz úgyis kiegészítők kellenek.


Nagyon tápanyagdús, ilyen extrapaleo szuperfoodok mellett elég egy felnőtt embernek napi 1 étkezés, sőt még jó is (időszakos böjt).


De átlag ételekkel nem.


Mennyi a normális mennyiség? Pont annyi, amennyi mellett nincs sem minőségi sem mennyiségi éhezés. Elég pontos voltam, vagy részletezzem?


Egyébiránt egy étkezési zavaros felnőtt mégis miért tudná, hogy mennyit kell ennie? Egy percig sem feltételezem a kérdező leírása után, hogy ilyen szempontból egészséges a párja.


Én úgy vagyok vele, hogy 72-73 kilót nyomok közel 190 centihez. Na most nálam vékonyabb ne legyen egy férfi, az már nem jó. Mármint nem igazán egészséges.

2015. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

A párom olykor 63 kiló a 176 centijéhez, ez nála pont jó, egyáltalán nem sovány, viszont ő sokat eszik (alig bír annyit enni, hogy fenntartsa a súlyát) és nem bundás kenyeret...

Szerintem is kevés, de főleg rossz összetételű az étel. Minél kevesebbet eszik valaki, annál fontosabb, hogy legalább az rendes, tápanyagdús étel legyen. Hogy eszik így elég fehérjét például? Tudom, hogy abból nem kell sok, de valószínűleg így is kevés a bevitele.


Elég fura, egy normális szervezet szól, hogy energiahiánya van, bár sokan meg tudják szokni a túl kevés ételt...

Nincs emiatt valami egészségügyi baja? Nem akarja kivizsgáltatni magát vagy valami, ő nem aggódik? Ha nem, más ugyan nem fogja rávenni a változtatásra...


Abban pedig semmi szégyellnivaló nincs, ha Te, kérdező többet eszel. Engem sem érdekel, hogy egyes kövér fickók 1500 kalória alatt fogyóznak, én attól már-már rosszul lennék napokon belül, túl kevés étel az nekem, fogyáskor is, pedig nem vagyok nagydarab és alig mozgok. Amennyi Neked kell, azt azért edd meg...


Esetleg az étel fajtájával, összetételével lehetne játszani, mert vannak trükkös ételek, amik nekem speciel könnyen bemennek, nem is tűnnek soknak, majd kiszámolom a kalóriatartalmát s meglepődöm (egyszer 1600 kcal-t ettem vacsorára, pedig különösebben éhes se voltam, csak gondoltam, eszek még valamit a túl lightos ebéd után). A párom esetében a zsíros édesség a nyerő, mert édesszájú és egy kicsi édességbe eszméletlenül sok kalória fér s édességben jól bírja az extra zsírosat. Viszont ha valakit nagyon telít a zsír, akkor már nem tudok mit mondani. Ha még bundáskenyérből sem eszik sokat, akkor nehéz, de lehet, hogy valami szolidabb ételből, ami nem telíti annyira, többet enne... Próbálkozni kéne, vagy beszélni vele, mert ahogy írtam, tényleg rajta múlik, felnőtt ember.

2015. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Ha eddig is ilyen volt akkor most miért zavar? Amikor összejöttél vele elfogadtad ilyen vékonynak, szóval nem értem.
2015. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Az egészségéért aggódik, ezt tényleg csak én értem? :)
2015. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Aha, igen. Csak az a rész nem erre vall, hogy nem férfihoz méltó mennyiségét eszik.


Ha elég neki, akkor konkrétan mit fog csinálni? Megtömi?

2015. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

"elég" neki ? :)


Fizikai testünkben emlősök vagyunk, egy emlősnek van egy kalória és tápanyag igénye.


Ez független attól, hogy ki mit érez, egészséges embernek a testi működésénél fogva szüksége van x mennyiségű kajára :)


Ez alól nyilván kivételt képeznek azok az esetek amikor valakinek a szervezete/szelleme materializálja a szükséges tápanyagokat, vannak dolgok amik megcáfolják a materiális szemléletet, de átlagos esetben enni kell, nem is olyan keveset. Persze manapság trend többet enni mint ami valóban kellene, és még a több kajával sem jutunk elég mikrotápanyaghoz, mert olyanok az ételeink.. de ezzel együtt is, enni kell. Ez alól nem bújhat ki az emberek 99, ... 999 %-a, sajnos :)


Persze van olyan betegség, ami étvágytalansággal társul, de ettől még továbbra is igaz, hogy enni kell, különben legyengülünk. És az is igaz, (ezt nagyon ektomorf, vékony férfiként írom) hogy bizony van olyan, hogy férfias alkat (maszkulin) és ehhez társul egy férfias kajamennyiség is. Nem 2 bundáskenyér + 1 ebéd.


Vagy de, de az az ebéd akkor nagyon tetemes.

----


Másfelől azzal is hajlamos vagyok egyetérteni, hogy adott esetben, ha egy férfi keveset eszik, viszont így jó fizikai állapotban van (ugye erre még nem válaszolt a Kérdező) akkor biztos jó neki úgy.


Szóval nem vagyok egy egysíkú szemléletű, csőlátású valaki, én értem a másik oldalt is, ezt szeretném megjegyezni. De egyelőre nem tudunk elég infót, szerintem és csak találgatunk.

2015. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Akkor most igyekszem mindent leírni :)

Esztétikailag nem zavar a vékonysága, hiszen én is vékony vagyok, a "férfihoz méltó" kifejezést sem erre akartam irányítani, hanem csakúgy írtam.

Én kifejezetten az egészsége miatt aggódom.

Fizikai állapota olyan átlagos, nincs túlzott nagy erejében, de szerintem nem is gyenge.

Sportolni, edzeni nem szokott.

Dolgozik, váltva délelőttös-délutános műszakban. Úgy gondolom, hogy ez is meg tudja viselni a szervezetet hosszú távon. Ettől függetlenül betartja az étkezést, de munkában nehéz 2-3-szor étkeznie, inkább csak 1-szer, mert többet "nem engednek". És nehéz egy alkalommal nagy adagot magához vennie. Többször keveset kellene.

2015. ápr. 15. 08:15
 30/45 anonim ***** válasza:

Én tegnap csak egyszer ettem.. akkor 2 napi mennyiséget szerintem, de most reggelizni kéne :$ :))


Egyébként én eltaláltam, aggódsz érte. És ez szerintem jogos, de mivel az ő testéről, egészségéről van szó..


Az a furi helyzet, szerintem csak akkor lehet komolyabban beleszólni másik ember életébe, ha a hitvesünk. Házasság után. Persze ez sok embernek pont hogy gond a házasságban, mert nem jól állnak az egészhez (na most ez nem kioktatás, én sem tudok eleget erről, csak egy meglátás).


A lényeg, hogy aggódhatsz érte, beszélhetsz a kedveseddel az egészségéről, táplálkozásáról, de végső soron rajta áll. Ő érzi hogy van, ő is látja, hogy keveset eszik, hogy vékonyka. Szóval ezt kettőtöknek kell megbeszélnetek. Azt hiszem írtam már, de segíteni lehet, azt főzöl amit szeret, ami egészséges. Kereshetsz szakértői segítséget neki (mondjuk itt a fórumon írnak kompetens emberek is, időnként) ha például nagyon vékony valaki, akkor utána nézhetsz a lisztérzékenységnek, nálatok inkább az étvágytalanság ami érdekes.. de ennyit lehet tenni. Ha ő neki jó így, akkor.. úgy kell felfogni, hogy ő neki így jó :)

2015. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!