Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? A párom alig...

Mit csináljak? A párom alig eszik egész nap, és emiatt én sem eszek már

Figyelt kérdés

Alig eszik valamit komolyan, és ez nem férfihoz méltó.

Nagyon vékony is szegény, kb 62-63 kg, ill. magas is.

Én 50 kg vagyok de szégyenlem, hogy többet bírnék enni, és már ezért nem eszek. Tudom butaság, de nem tudok már mit tenni.

Próbálom tuszkolni belé az ételt de semmi, alig eszik.


2015. ápr. 14. 14:49
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ja, 23-25 évesek vagyunk!
2015. ápr. 14. 14:50
 2/45 anonim ***** válasza:

HA ez nem kitalált dolog, akkor miért nem megy orvoshoz? Mert ez tényleg nem egészséges.


Viszont legalább neked lehetne több eszed, mint neki.

2015. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:

"ez nem férfihoz méltó"

Csodálatos hozzáállás, csak gratulálni tudok...

Erőltetni fölösleges. Nem mondtad milyen magas. de ha nem betegesen sovány, akkor nem baj, hogy nem eszik sokat. Illetve fontos lenne tudni, hogy mindig is ilyen volt, vagy mostanában állt be változás. Ha az utóbbi akkor egy endokrinológushoz el lehetne battyogni. Ha viszont mindig ilyen volt, akkor nem értem mit csodálkozol.

2015. ápr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:

Ahogy neked nem kéne őt arra kényszeríteni, hogy többet egyen, azt sem kéne kényszernek érezned, hogy ne egyél annyit, amennyi jól esne. Nem is értem, egy párkapcsolatban nem az a fontos, hogy mindketten jól érezzétek magatokat?


Amúgy attól, hogy vékony, még nem "szegény" és ez nem "nem férfihoz méltó". Miért, neked csak az a férfi, aki napi másfél disznót fel bír zabálni? Több esélye van a hosszú és egészséges életre, mint a szerinted "férfihoz méltó" módon viselkedő pasiknak.


Te meg egyél, amennyit épp jól esik.

2015. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
Miért nem eszik? Beteg?
2015. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Legyen rendes idő az étkezésre, teríts meg szépen, az étel gusztusosan legyen tálalva, tegyél az ételre színeket (pl. paradicsom+petrezselyem, retek+uborka díszítés) Ne szóljon közbe zene, TV. Jókedvű beszélgetés közben mindig ugyanabban az időpontban egyetek, ne össze-vissza. Ha te jó étvággyal eszel és jó kedvű vagy, neki is meg fog jönni az étvágya.
2015. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Nem is akarom, hogy disznó módjára tömje magába az ételt.

Ti félre értitek a fogalmakat: a kórosan keveset eszik, egészséges mértékkel eszik, vagy tömve disznómódjára zabál kategóriák között.

Az egészségéért aggódom.

2015. ápr. 14. 15:01
 8/45 anonim ***** válasza:

Az én férjem is magas, vékony, de mindig is ilyen volt. Hízhatna, örülnék neki, de tuti még jóideig nem fog. Ő eszik rendesen, viszont ha belemerül a munkába akkor van, hogy elfelejt enni, mert munkamániás. Amikor ideges, akkor is képtelen enni, mikor még egyetemre járt, vizsgaidőszakban mindig sokat fogyott. De nyugodt időszakban elég sokat eszik, mégis vékony.

Úgyhogy jó volna tisztázni, hogy nálatok ennek lelki okai vannak, esetleg szervi vagy alkati. Ha szűkebb a gyomra akkor is keveset eszik valaki, akár férfi akár nő.

2015. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Vártam én már ilyen csicsás finom ételekkel, díszítéssel, de nem igazán volt nyerő az sem. Hamar "tele lesz", és keveset eszik.

A munka miatt meg nem is tud egységesen és többször étkezni.

2015. ápr. 14. 15:02
 10/45 anonim ***** válasza:
Akkor definiáld nekünk, hogy mit jelent az "alig eszik". Ez nem egy egzakt fogalom, mindenkinek mást jelent.
2015. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!