Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IBS-ben szenvedek, kezdek...

IBS-ben szenvedek, kezdek kétségbe esni! Adjatok tanácsot, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és már évek óta szenvedek a hasammal. Eleinte azt mondták, hogy lehet, hogy Chron beteg vagyok, de elmentem egy új dokihoz, aki azt mondja, hogy inkább IBS, mert a Chront eddig sem bizonyították nálam. Most lesz egy vérvizsgálatom, amiből már biztosabbat lehet megállapítani. Szóval valószínűbb az IBS, ami persze sokkal jobb mint a Chron. De már nem tudom mit csináljak. Kb 2 hónapja jött megint elő a gyakori hasmenés, előtte pár hónapig egész jól megvoltam. Most viszont nagyon rossz, és nem értem mért nem javul. Már alig járok el itthonról, az egyetemre is egyre kevesebbet tudok bemenni, és már azon gondolkozok, hogy ott is hagyom. Amíg otthon laktam, addig anyu mindig megnyugtatott és segített, de most sokkal nehezebb. Már felnőtt vagyok, önállóan kéne boldogulnom. A diákmelómat is fel kell mondanom, mert nem megy. A legkegyetlenebb a fájdalom, alig bírom elviselni, és egyre inkább azt érzem, hogy rászoktam a fájdalomcsillapítókra. Rettegve indulok el otthonról, nehogy menet közben legyek rosszul. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nagyon tud fájni. Már sokszor butaságok is megfordulnak a fejemben, hogy így nincs értelme semminek... Én csak jobban akarok/szeretnék lenni!Mért nem megy? Így normális kapcsolatokat sem tudok kialakítani, mégcsak randizni sem tudok. Ha valaki hasonló cipőben jár vagy volt ilyesmi vele, annak szívesen fogadnám a tanácsát!

Köszönöm!


2010. márc. 10. 00:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


nagyon sajnálom ami veled történik,szörnyű ez tudom:(.

nekem is szörnyű hasmenéseim,hasgörcseim és puffadásaim voltak mígnem kiderült hogy én is lisztérzékeny vagyok,majd később a tej is jött.

Én azt javaslom hogy menj el gasztroenterológushoz és kérj kivizsgálást,ne csak biopsziát hanem vérvételt is!

Mond el neki ezeket a panaszokat!Szerintem te is lisztérzékeny lehetsz:(.

Ha gondolod egy nagyon jó orvost még ajánlani is tudok Szolnokon,aki becsületes,és nagyon kedves!

És ne add fel:)!Elhiszem hogy szörnyű de bízz benne hogy minden rendben lesz,és menj mihamarbb orvoshoz!!!

Kitartás,és majd írj hogy mi történt:)

2010. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, nagyon kedvesek vagytok!

Az az igazság, hogy már nekem is volt gyomortükrözésem, béltükrözésem és allergiavizsgálatom is, bár legalább már két éve. Az allergiavizsgálat szerint nem voltam (akkor legalábbis) lisztérzékeny. Most egy magán dokinál vagyok, aki tényleg többet figyel rám, és próbál segíteni, remélem, hogy lesz is eredménye. A kommentelő aki ajánlotta a springmednek a tanulmányát, ha esetleg még erre téved, akkor örülnék, ha elküldené nekem. Örülök, hogy ilyen sokan le tudtátok kűzdeni ezt, és az ehhez hasonló problémákat, remélem én is sikerrel járok. Mindenképpen megkérem a dokimat néhány itt javasolt vizsgálatra, még akkor is, ha korábban esetleg már voltak ilyen jellegűek!

2010. márc. 10. 10:30
 13/24 A kérdező kommentje:

Amúgy engem is félrekezeltek legalább 3-4 évig, Chronra. Pedig a leleteimbe mindig azt írták, hogy LEHET, hogy Chron, de biztosat nem tudnak, én meg csak szenvedtem tovább, ezért is mentem el egy fizetős dokihoz pár hónapja. A könyvtárat akkor én is meglátogatom e célból, diéta miatt. Tudtok esetleg pár ilyen könyvet ajánlani?

Örülök, hogy nem vagyok egyedül a bajommal, mármint annak nem örülök, hogy ti is szenvedtek, csak értitek... :)

Amúgy lehet buta kérdés, de nektek nem szokott halálfélelmetek lenni mikor ennyire fáj a hasatok? Mert én teljesen be tudok pánikolni.

Tényleg nagyon köszi a válaszokat, és mindenkinek Jobbulást!!!

2010. márc. 10. 10:36
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, könnyen félrekezelik az embert. Kb egy évig mondták, hogy bélgyulladásom van, ekkor egy nagyszerű orvos azt mondta IBS-em van. Átkerültem másik kórházba, ahol hajlandóak voltak vizsgálatokat csinálni. Végeredmény: tejcukor érzékeny vagyok. Kihagyom a tejtermékeket, és már semmi hasmenés( régen naponta 5-6szor volt).
2010. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

szia, én írtam a springmedes könyvet. vhogy privátban egyeztetnünk kéne egy emilcímet, és otthonról elküldöm neked. (nincs nálad beállítva, hogy lehessen privátot küldeni.)


könyvtár: ha budapesti vagy, a www.fszek.hu - online katalógusából is tudsz válogatni (szabó ervin könyvtár, ha helyben olvasol, ingyen be lehet menni).


van konkrétan irritábilis bélszindróma címmel, illetve érdemes a bélbetegségek szóra is rákeresned. a központi könyvtárban a földszinten hátul balra a sarokban vannak a bélbetegségekre vonatkozó könyvek. van egy csomó.

Rászűrtem a katalógusban a bélbetegségekre (mindenhol csak a legújabb kiadást írtam):


1. Collier, Renate A bélműködés helyreállítása : a bélcsatorna - az immunrendszer bölcsője : betegségmegelőzés, közérzetjavítás, nyolcnapos otthoni kezelés / [2000]

2. Gaálné Póda Bernadette Bélbetegségek : diéta vékonybél- és vastagbélbetegek számára : zsír- és fűszerszegény pektingazdag étrend / 1990

3. Gaálné Póda Bernadette Bélbetegek diétáskönyve : diéta vékonybél- és vastagbélbetegek számára : zsír- és fűszerszegény, pektingazdag étrend / 2000 [!2002]

7. Jávor Tibor (1926-) A bélbetegségek és étrendi kezelésük : tünetek, megelőzési és kezelési lehetőségek, receptek, gyakorlati tanácsok, táblázatok / cop. 2004

9. Kovács Ágota (1936-) Gyulladásos bélbetegségek : colitis ulcerosa és Crohn-betegség / 2010

12. Pfeiffer, Amrei Gyomor és bélrendszer természetes kezelése / [2006]

14. Schleip, Thilo A bélérzékenység és ami valójában mögötte rejlik / [2002]

15. Telegdy László Hasznos tanácsok bélbetegeknek / cop. 2002

16. Treben, Maria (1907-1991) Gyomor- és bélbetegségek : megelőzés, felismerés, gyógyítás / [2009]

17. Újszászy László Hasfájás, puffadás - irritábilis bél szindróma? / 2004

18. Zágoni Tamás Laikus gasztroenterológia : gasztroenterológia mindenkinek / cop. 2007

2010. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

előző voltam:


itt a springmed-könyv (erről van nekem otthon egy rövid összefoglalóm, az az, amit át tudok esetleg küldeni): [link]

2010. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A tejcukor érzékenységet elég sokan írtátok, és én is észrevettem, hogy a tejtermékektől általában kikészülök, de anno mégsem állapították meg, hogy allergiás lennék ré, vagy érzékeny. Most meg fogom ismételtetni a tesztet. Köszi az új válaszokat! :)

Huhh, kedves utolsó, nagyon sokat segítesz ezekkel az infókkal, könyv meg ilyesmi, nagyon hálás vagyok érte, tényleg! Nem vagyok pesti, Pécsen lakom, de rá fogok keresni ezekre a könyvekre. Most elvileg beállítottam, hogy lehessen nekem privibe is üzenetet küldeni, és szívesen fogadnám a rövidített verziót is, bármit csak jobb legyen! Ha még mindig nem tudsz majd nekem írni, akkor megpróbálok én neked! KÖSZÖNÖM!

Még valami: próbáltátok már a Dr. Natura (colonix) tisztítókúrát? Vélemények róla? Most anyum rendelt egy havi adagot, hátha...

2010. márc. 10. 16:31
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szióka!


nekem is mindig volt halálfélelmem:(

áttudom érezni hogy mit érezhetsz szegényke:(.

én olyankor mindig bepánikoltam,nagyon féltem,de mostmár elmúlt úgy nézz ki:).

kitartás,hidd el minden rendben lesz!remélem mihamarabb megtalálják mi bajod lehet!szörnyű ez így!próbálj tényleg vizsgálatokat csináltatni hátha rájönnek,meg ne csak tejcukorra kérj,kérj kazeinre is (tejfehérje).nekem ez is van sajnos.

gyógyulást kívánok neked:)!


az egyik lisztérzékeny

2010. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
átküldtem az anyagot :) pécsett az egyetemen biztos van könyvtár, sőt, az orvosi karon még spéci kiadványokat is találhatsz. kéne keresned egy dietetikust is, aki új ételkészítési technikákat tanítana meg, illetve adna kajaötleteteket.
2010. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

19:01, köszi szépen, remélem igazad lesz, és minden rendbe jön! :)

Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm! A könyvtárazásnak már holnap utána járok. A dietetikus is jó ötlet, utána nézek ennek is. Ezer köszi mindenkinek!

2010. márc. 10. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!