Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokhatnék le a kalória...

Hogyan szokhatnék le a kalóriaszámolgatásról?

Figyelt kérdés
Már nagyon idegesit, teljesen a mindennapjaim részévé vált, hogy kalóriát számolgatok. Állandóan azzal vagyok elfoglalva, hogy hogyan fogyhatnék, mibõl mennyit ehetek, mi az ami egészséges, mi az ami nem, mi hizlal, mi nem. Hogy lehet errõl az õrületrõl leszokni?

2016. ápr. 29. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2016. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hell-ikon ***** válasza:

A kalóriaszámolással elfelejtettél valamit....: élvezni az ételt annak minden hozamával együtt. Az ízét az állagát, az összetettségét vagy épp az egyszerűségét.

Gondolom anno a fogyás érdekében mindent a kalóriáknak rendeltél alá és ez lett az eredménye.


Ezt kellene valahogy egészséges formában visszahozni az életedbe, hogy amikor meglátsz valamit a boltban ne azon kezdj el kattogni, hogy hízlal-e vagy sem, hanem azt, hogy milyen jó ebéd vagy vacsi vagy akármi lesz belőle.


A másik lehetőség -bár én nem vagyok pszichológus és épp ezért egyetértek az elsővel, hogy nem ártana segítséget kérned-, hogy van valami gubanc az életedben, amit nem tudsz megoldani, kontrollálni és pótcselekvésként a kalóriabevitelt próbálod kontrollálni helyette.

2016. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!