Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SEGÍTSETEK! 2szer 3szor eszem...

SEGÍTSETEK! 2szer 3szor eszem egy nap nagyon keveset, és csak egészségeset, ugye hogy így le lehet fogyni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 161 cm magas lány, jelenleg 47-48 kg. 45 re, vagy ha lehet 40 re szeretnék lefogyni. És aztán meg is tartani. Ahogyan én eszem, az így lehetséges ugye? Nem jonnek rám falási rohamok, nem eszem édességet. Ha igen, nagyon ritkán és csak Paleosat. Anyum meg van ijedve hogy anorexiás vagyok, mert nyolc hónap alatt 10 kilót fogytam.Ugye hogy nincs igaza?

2016. jún. 6. 21:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
koszi hogy utananeztel meg leirtad ezt, de felek hogy ha ezt tennem sosem ernem el a 40 kg t:(
2016. jún. 7. 18:24
 12/16 anonim ***** válasza:

Na igen, ha a szénhidrátos köretekből keveset eszel és nem fogysz tőle, akkor az azt jelenti, hogy nem a 40 kg az ideális súlyod. Viszont nem is leszel tőle dagi. Miért akarsz olyan vézna lenni?

Épp most kezdtem el nézni ezt a műsort: https://www.youtube.com/watch?list=PLuzElQajAWKSDvUmefCPVPzm..

Nagyon tanulságos, azt is említették, hogy bizonyos testzsírszázalék (ha jól emlékszem 13%) alatt elmarad a menzesz, ami azt jelenti, hogy a hormonrendszer súlyos zavart szenved. Lehet, hogy neked ez most nem tűnik túl fenyegetőnek, de később, amikor majd gyereket szeretnél, elég sok problémát fog jelenteni. Én a Te korodban 48 kg voltam, bár nem voltam anorexiás és elég jó étvággyal ettem mindent, mégis van egy olyan feltételezésem, hogy a hormonális problémáim valahol ott kezdődtek. Évekig nem sikerült teherbe esnem, két vetélésem volt, és később a szoptatással is nehézségeim voltam.

2016. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom hogy igy van, de en nem eszek szenhidratos koreteket, se krumplit, rizst csak max. barnarizst nagy ritkan
2016. jún. 7. 21:04
 14/16 anonim ***** válasza:
Általában én sem eszem ilyeneket, se cukros ételeket, max. hetente egyszer, pl. családi ebédeken, akkor se sokat. Szerintem nem veszít vele sokat az ember, a zöldségekben és a gyümölcsökben lévő szénhidrát pont elég. Neked se muszáj köretekkel és kenyérrel tömnöd magad, de ha valamennyit ennél, akkor se lenne baj. Viszont a zöldség és a gyümölcs, megfelelő fehérje- és zsírbevitel mellett nagyon fontos, hogy egészséges legyél. Neked tényleg fontosabb a súlyod, mint az, hogy egészséges legyél?
2016. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem, mindketto fontos :)
2016. jún. 8. 21:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy év alatt 10% az egészséges súlyvesztés.
2018. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!